Prieš keletą metų viena ryškiausių kylančių Lietuvos muzikos žvaigždžių vadintas Markas Palubenka elgiasi netikėtai – paskelbė, kad baigia karjerą.
Ne vieną apdovanojimą pelnęs, didelėse arenose prieš tūkstantines minias grojęs vilnietis vasarį išleis albumą, iškalbingai pavadintą „Paskutinis“.
2011-aisiais išgarsėjęs atlikėjas vasario 25, 26 dienomis Kauno ir Vilniaus klubuose surengs ir koncertus, kuriais atsisveikins su per šiuos šešerius metus sukurtomis savo dainomis.
„Nuo šiol Marko Palubenkos scenoje nebebus, gal atsiras kas nors nauja“, – intrigavo 27 metų atlikėjas.
Melancholiškos jo dainos su švelniu elektroninių garsų padažu prieš šešerius metus sulaukė daug dėmesio.
Dainininkas 2012-aisiais pelnė du M.A.M.A. apdovanojimus – Metų proveržio ir Metų alternatyviosios muzikos atlikėjo.
2013-aisiais jo klipas „Planet Melancholia“ laimėjo konkursą „KlipVid“. Pristatydamas debiutinį albumą „No Fun In 101“ atlikėjas surengė daugybę koncertų.
Ne tik klubuose ar teatruose – Kauno „Žalgirio“ arenoje kuklus jaunuolis su gitara grojo prieš Didžiosios Britanijos žvaigždės Katie Melua koncertą, o Minske jį kartu pasirodyti pakvietė populiarioji JAV atlikėja Lana Del Rey.
Dainininkas keliavo po svarbius užsienio muzikos festivalius – tokius kaip „Positivus“ Latvijoje, „Eurosonic“ Olandijoje ir „Tallinn Music Week“ Estijoje.
Jis visur rinko tik gerus kritikų atsiliepimus.
Reikalai klostėsi puikiai, bet 2015 metais išleistas antrasis jo albumas „Puzzleman“, įkvėptas Salvadoro Dali kūrybos, sulaukė mažiau dėmesio.
Koncertų mažėjo, M.Palubenka tapo vis mažiau pastebimas, o dabar nusprendė apskritai padėti tašką. Apie tai jis papasakojo „Lietuvos rytui“.
– Markas Palubenka atsisveikina. Kodėl?
– Manau, padariau viską, ką norėjau. Be to, Selas į sceną sugrįžo. (Juokiasi.) Atsižvelgiau į savo populiarumo reitingą ir supratau, kad metas viską baigti ir eiti kitu keliu.
Jeigu atvirai, aš net nesvajojau apie tokią karjerą, kokią padariau. Dainuoti tokią muziką pasirinkau įkvėptas pažįstamų.
Be to, kai pradėjau karjerą, alternatyviosios muzikos Lietuvoje tikrai trūko. O dabar jos – kur kas daugiau, galiu baigti ramia širdimi.
– Kas toliau?
– Nesakau, kad visai dingsiu. Turiu sugalvojęs slapyvardį, prisidengęs juo kursiu kitiems, gal ir sau. Tačiau tai jau bus visiškai kitaip.
Esu studijavęs rinkodarą, žinau, kaip daroma reklama, tačiau, patikėkite, mano atsisveikinimas nėra triukas, kad sulaukčiau dėmesio.
– Jums – dar tik 27-eri. Ar tai metas kategoriškai skelbti pabaigas?
– Turėjau preliminarų planą, tad man nesunku jo laikytis. Žinojau, kad kursiu ir koncertuosiu maždaug penkerius metus.
– Gal prie to prisidėjo nuoskauda, kad antrasis jūsų albumas nebuvo labai populiarus?
– Dėmesio banga karjeros pradžioje labai įkvėpė – stengiausi, kūriau klipus, daug dėmesio skyriau detalėms.
Į antrąjį albumą įdėjau labai daug darbo. Bet 2015-ieji buvo sunkiausi metai mano gyvenime – daug ir karjeros, ir asmeninių nuopuolių.
Daug nesitikėjau, bet taip, reakcija į antrąjį albumą buvo tokia, kad susimąsčiau, jog mano veikla – gana beprasmiška. Tai mane nuleido ant žemės. Pamačiau daugiau tamsių spalvų, nei buvau įpratęs.
Be to, aiškiau suvokiau, kokios yra pramogų verslo taisyklės. Yra daug povandeninių srovių, susitarimų, ką transliuoti, o ko ne. Tai šiek tiek nuvylė.
Be to, pamačiau, kad karjera tampa prievole. Daug dirbau, norėjau, kad taip pat stengtųsi ir su manimi bendradarbiaujantys žmonės. Bet to pasigedau.
Taip, norėjosi didesnio vadybininkų palaikymo. Neturiu muzikinio išsilavinimo, ypatingų organizacinių sugebėjimų. Prasidėjo vidinės problemos, ginčai, įtampa, žaidimai, tai irgi pastūmėjo viską baigti.
– Ambicijos buvo užgautos?
– Ne, nesvajojau apie didžiules sales ir daug pinigų. Man svarbiausia, kad pačiam būtų linksma ir klausytojams patiktų.
Buvo daug smagių akimirkų, kai jaučiausi laimingas.
– Karjeros pradžioje buvote lyginamas su užsienyje išgarsėjusia Alina Orlova.
– Esu dėkingas jai, nes kartu koncertavau ne viename užsienio mieste. Bet tas palyginimas mane erzino. Apie mane net kažkas pasakė taip – Markas dainuoja lyg „Orlova su peniu“. Gal dėl to aš stengiausi nutolti nuo tokio įvaizdžio.
– Kuriais pasiekimais labiausiai džiaugiatės?
– Tuo, kad susipažinau su daug talentingų, kūrybingų, optimistiškų žmonių. Jie mane paskatino susimąstyti apie išties svarbius dalykus – pavyzdžiui, kad reikia susirasti gyvenimo moterį ir kurti šeimą (Juokiasi.)
Ne, tuoktis dar neplanuoju, bet noras yra.
– Akivaizdu, kad iš muzikos dabar negyvenate.
– Taip. Dirbu radijo stotyje „LRT Opus“, turiu veiklos, susijusios su reklama, kinu, teatru, užkūriau keletą verslo projektų. Viskas gerai.
– Jaučiatės nusivylęs Lietuvos pramogų pasaulio tuštybe?
– Ne. Net nepasakyčiau, kad jo yda – tuštybė. Pramogų pasaulis tiesiog yra lengvai pagedęs.
Jame dirbantys žmonės buriasi į komandas, rūpinasi vieni kitais, turi bendrų interesų.
Vienos komandos muziką kuria ir puoselėja, kitos, sakyčiau, griauna. Aš norėjau ir stengiausi būti prie kuriančiųjų.
Naujausia M.Palubenkos daina „Tavo laukas“: