Vasarį atvykstantys „Kreator“ ir „Sepultura“ pasidalino istoriniais prisiminimais

2016 m. lapkričio 25 d. 11:36
Pirmąją jų grupę sudarė vokalistas ir gitaristas Mille, bosistas Robas ir būgnininkas Ventoras. Iki gitaristo Jörgo, pravarde Tritze (jo lenkiškas pavardės originalas praktiškai neištariamas), buvo išbandyti keli kiti muzikantai, bet šis pasirodė geriausias.
Daugiau nuotraukų (2)
Pirmąją jų grupę sudarė vokalistas ir gitaristas Mille, bosistas Robas ir būgnininkas Ventoras. Iki gitaristo Jörgo, pravarde Tritze (jo lenkiškas pavardės originalas praktiškai neištariamas), buvo išbandyti keli kiti muzikantai, bet šis pasirodė geriausias.
Tritze prisijungė prie „Kreator“ po „Flag of Hate“ šlovės. Kelias dienas grupėje praleido ir gitaristas Michaelis Wulfas, bet tai buvo gana fragmentiška. Savo gyvenimą Wulfas baigė tragiškai: žuvo motociklo avarijoje.
„Kreator“ lyderis Mille Petrozza iki šiol prieš kiekvieną gyvą pasirodymą sąžiningai pluša sporto salėje.
Jo sėbras – dvimetrinis grupės „Sepultura“ vokalistas Derrickas Greenas gali prisipažinti, kad Petrozza jam visada darė įspūdį, dar tada, kai pats nebuvo šlovingos brazilų šutvės frontmenas.
Belo Horizontės mieste įkurta grupė „Sepultura“ iš pradžių savo įkvėpimo šaltiniu laikė klasikinį roką, bet kartą gavo pažinti aštraus pogrindžio – tokių thrash‘istų kaip „Kreator“ ar „Exodus“, ir nuo tada aiškiai suprato, kaip patys nori groti. Beje, grupės vardą „Sepultura“, portugalų kalboje reiškiantį kapą, padiktavo „Motörhead“ kūrinys „Dancing on your Grave“ („Šokant ant tavo kapo“).
Ilgametis „Sepulturos“ gitaristas Andreas Kisseris iš tiesų karjerą pradėjo kaip techninis asistentas.
„Tuo metu aš turėjau savo grupę, kuri grojo koverius. „Whitesnake“, „Twisted Sister“, „Venom“, „Exodus“ ir „Metallica“ buvo mano didieji mokytojai. Maždaug 1986-aisiais ėmiausi savo originalių gabalų, kuriuos įkvėpė „Kreator“ ir visas jaunas vokiečių thrash‘as. Siūliau bičiuliams iš grupės eiti tokiu keliu, bet jie nevertino mano kalbų rimtai. Užtat kai susipažinau su „Sepultura“, pamačiau, kad jiems tai žiauriai patinka. Jie buvo pasiruošę užkariauti pasaulį su tokia muzika“, – pasakoja Kisseris.
Vienas įdomesnių „Sepulturos“ atėjimo į didįjį muzikos pasaulį faktų – susidūrimas su „Epic Records“, Kisserio vėliau pavadintas „labai bloga patirtimi“ ir „tragedija“.
„Vaikinas, turėjęs su mumis pasirašyti sutartį, atvyko į studiją, – prisimena Andreas. – Paaiškėjo, kad jis toks šiknius, kuris nesupranta mūsų muzikos visiškai. Tai buvo žmogus, atradęs Pearl Jam ir jis negalėjo liautis apie tai kalbėti. O mums tos istorijos visiškai nerūpėjo: ieškojome tokių žmonių, kurie domėtų mumis, ne Pearl Jam.“ Kita juoda dėmė, susijusi su leidėjais, yra ta, kad gyvai įgrotas „Sepultura“ albumas „Under a Pale Grey Sky“ buvo išleistas prieš jų valią.
Tuo metu „Roadrunner“ metė grupę, „Sepultura“ džiaugėsi ištrūkusi, bet netikėtai kompanija išleido „Under a Pale Grey Sky“ – tuometinio vokalisto Maxo Cavaleros paskutinio pasirodymo su grupe įrašą, net jei „Sepultura“ aktyviai priešinosi.
„Kam išleisti kažką, ko neverta prisiminti? – skėsčioja rankomis Kisseris. – Paskutinis šou su Maxu buvo tikros pjautynės, ir mes turėjome atleisti savo vadybą tą naktį, o Maxas net nesiteikė atvykti į susitikimą... Tvyrojo labai didelė įtampa. Ir kodėl dabar mes tokią didingą erą – su nuostabiu albumu „Roots“ ir puikiu turu turėtume vainikuoti tokiu sumautu koncertu? Tik dėl to, kad jis buvo įrašytas? Jokios pagarbos. Nei grupei, nei jos fanams. Vardan jų nenorėjome, kad įrašas pasirodytų. Bet kas mūsų paisė? Jie tai paleido, ir taigi – tai egzistuoja.“
Pastarasis grupės albumas „Kairos“ iš tiesų yra apie juos pačius. „Tai yra rinkinys visų tų emocijų, kurias aptarėme, – sako Kisseris. – Pagrindinė albumo tema – mūsų pačių istorija, viskas, per ką turėjome pereiti. Patirtis, užsiauginta ant scenos, užgrūdinta su vadybininkais, spauda, draugais, šeima, gerbėjais... Puikus darbas, sugrąžinantis daug senų, gerų prisiminimų. Albume labai daug senosios „Sepulturos“, bet ji skamba tikrai naujoviškai. Jūs turite Jeaną prie būgnų, atpažįstate Derricko stilių ir daug kitų šaunių dalykų, įskaitant ir mudu su Paulo, grojančius kartu amžinai. Tai tiesiog tobula.“
Visi gražiausi ir kiečiausi prisiminimai, o taip pat nauji potyriai didžiųjų grupių „Kreator“ ir „Sepultura“ gerbėjų laukia vasario 13 dieną sunkiosios muzikos festivalyje „Roko naktys: Winter“, kuris vyks Vilniaus „Siemens“ arenoje. Puiku ir tai, kad ant scenos tądien pasirodys ne tik minėtos grupės, bet ir dėmesio verti belgai „Aborted“ bei švedai „Soilwork“.
Anot organizatorių, visos grupės atvyks į Vilnių 3 dideliais turo autobusais su priekabomis, o juos lydės technikos prigrūstas vilkikas. Bendrą užsieniečių komandą sudarys apie 70 žmonių. Renginiui ruošis ir 50 vietos specialistų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.