Prieš porą savaičių grupė internete pristatė pirmąją savo dainą „Herojai“ – tada jos muzikantai neatskleidė savo tapatybės.
Visos paslaptys ketvirtadienį buvo atskleistos stotyje įsikūrusiame bare „Peronas“. Į sceną muzikantai žengė su ryškiu grimu, kuriam prireikė net keleto valandų, tačiau intrigos išlaikyti nepavyko – daugelis atėjusiųjų jau žinojo, kad naujos grupės vokalistas yra vienas žymiausių Lietuvos viešųjų ryšių specialistų Mykolas Katkus.
Jo aistra muzikai – gerai žinoma, įspūdžiais apie mėgstamus atlikėjus jis dažnai dalijasi socialiniuose tinkluose, tačiau sprendimas pačiam tapti dainininku buvo netikėtas ir kai kuriems geriems Mykolo bičiuliams.
Tiesa, ketvirtadienio popietę jie sukėlė nemažą triukšmą socialiniuose tinkluose. Nuo TV laidų vedėjo Edmundo Jakilaičio iki elektroninės muzikos prodiuserio GeraiGerai – žinomi Lietuvos žmonės į internetą kėlė nuotraukas, kuriose įsiamžino su suvenyriniais „The Station“ marškinėliais.
Daug žinomų veidų šmėžavo ir „Perone“ – į koncertą atėjo Mykolo tėvas Donatas Katkus, taip pat Rimas Šapauskas, Jogaila Morkūnas, Joringis Šatas, Audrius Siaurusevičius su žmona.
Grupėje M.Katkus muzikuoja su žinomo roko kolektyvo „Siela“ nariais, įrašus prodiusuoja „Sielos“ lyderis Aurelijus Sirgedas.
„The Station“ koncertą surengti padėjęs žinomas muzikos atlikėjų vadybininkas Lauras Lučiūnas sakė, kad tai tikrai nėra vienadienis pokštas – vasarį pasirodys pirmasis grupės albumas ir prasidės aktyvesnė koncertinė veiklą.
„Tai dvi skirtingos Mykolo veiklos – muzika ir viešieji ryšiai. Kita vertus, manau, kad ši grupė turės geriausius viešuosius ryšius Lietuvoje“, – juokėsi vadybininkas, kurio įsitikinimu „The Station“ yra ryškiausias šių metų muzikinis debiutas Lietuvoje.
Elektroninio roko grupe save vadinantys „The Station“ socialiniuose tinkluose prisistato taip: „The Station yra vieta: jūsų miesto stotis; išsiskiriantis pastatas, kuris iš lėto praranda prasmę šiais dronų, ekologiškų hamburgerių ir elektrinių mašinų laikais. Kai bažnyčią apleidžia tikintieji, ten lieka aukštai iškelta Dievo akis; ištuštėjusioje Technikos šventykloje nelieka nieko – vien balzganas seniai praėjusios romantikos dvelksmas „Kasos“ bilietų šaknelėse.
„The Station „yra istorija. Keli įkvėpti žmonės pasakos tą istoriją daina, garsu, žodžiu, fotografija, piešiniu ir filmu. Tai stoties istorijos: pasakojimai apie šeimą ir pabaisas, apie transformaciją ir sugrįžimą, apie vilkus, aitvarus, žmones ir bedugnes. Vidudienį ir Kalėdas. Apie Išsiskiriančių takelių miestą ir Sidabro laukus. Istorija apie Mergaitę ir Tėtį.
„The Station“ taip pat yra ir muzikos grupė, istorijas maišanti su roku suaugusiems: elektroniniu roku, industriniu roku, pietietišku roku ir tiesiog roku. Istorijos yra įvairios, todėl ir muzika įvairi: mes atsinešėme savo atsiminimus bei dainas ir sulydėme jas į kažką naujo, kas, kaip atrodo mums, gali iššaukti tuos buvusius jausmus ir priminti istorijas: kiekvienam savaip, visiems skirtingai.“
Pirmoji „The Station“ daina „Herojai“: