Daugiau nei 30 metų gyvuojanti grupė, kuriai vadovauja charizmatiškas dainininkas Maxas Raabe, į Lietuvą atvyko pirmą sykį, nors anksčiau jau yra viešėjusi kitose Baltijos šalyse.
Visi bilietai į jos pasirodymą Lietuvos sostinėje buvo išgraibstyti – atrodo, mūsų šalyje netrūksta žmonių, susipažinusių su „Palast Orchester“ fenomenu.
Grupės idėja – XXI amžiuje koncertuoti taip, lyg būtum persikėlęs į tarpukario Vokietiją. M.Raabe scenoje pasirodo pasipuošęs fraku, dainuoja ir bendrauja taip manieringai, jog išties galima pasijusti persikėlus į kabareto pasirodymą, surengtą maždaug 1935-aisiais.
Karjeros pradžioje M.Raabe su bendraminčiais iš Berlyno universiteto daug laiko praleido sendaikčių turguose ir repeticijų salėje, kaupdami senų kūrinių natas ir stengdamiesi kuo tiksliau atkartoti senųjų kabareto grupių skambesį.
Vokiškai kalbančiose šalyse grupė išgarsėjo greitai, tačiau šio amžiaus pradžioje „Palast Orchester“ manija susirgo ir kitos Europos valstybės bei Amerika.
Priežastis – išleista albumų serija „Superhits“, kurioje šis keliolikos žmonių orkestras savo stiliumi įrašė Robbie Williamso, Britney Spears ir kitų popmuzikos žvaigždžių hitus.
Rezultatas buvo toks efektingas ir juokingas, kad grupė pateko į populiariausių radijo stočių eterį, sulaukė kvietimų koncertuoti prestižinėje Niujorko salėje „Carnegie Hall“, o groti savo vestuvėse su modeliu Dita Von Teese šiuos vokiečius pakvietė ir roko žvaigždė Marilyn Mansonas.
„Neturėjau nė mažiausios svajonės, kad padarysime tokią karjerą. Bet kai mus pradėjo mėgti net olandai, kurie šiaip jau nemėgsta vokiečių, supratau, kad gali būti gerai“, – lrytas.lt prieš koncertą sakė M.Raabe.
Grupė Vilniuje irgi sužadino smalsumą – į koncertą rinkosi ir jaunimas, ir vyresnė publika. Eilėje prie durų buvo galima išgirsti nemažai vokiškai kalbančių „Palast Orchester“ gerbėjų, progos pasiklausyti neįprasto projekto nepraleido ir Lietuvos įžymybės – dainininkas Marijus Mikutavičius su drauge Ieva, TV laidų vedėjas Arnas Klivečka, radijo laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė, dainininkė Donalda Meiželytė, politikas Žilvinas Šilgalis su drauge Kristina ir kiti.
Nė vienų džinsų savo spintoje neturintis puošeiva su savo grupe į Lietuvą atvyko su naujų gastrolių programoje, kuriose pusę sudaro vokiškos, pusę – angliškos dainos.
„Net jei visiškai nesuprantate vokiškai, jums šiame koncerte bus smagu“, – dar prieš kelionę į Vilnių žadėjo „Palast Orchester“ lyderis.
Lygiai aštuntą vakaro į sceną žengė dvylika orkestro muzikantų, įsitaisė už praėjusio šimtmečio pradžios stiliaus stovų natoms, o tada prie mikrofono stojo ir stilingasis M.Raabe.
Beveik nejudantis, tik kartais į fortepijoną atsiremiantis dainininkas raitė iškilmingas grimasas ir kalbėjo pabrėžtinai mandagiai – visiškai įsijautęs į kabareto aukso amžiaus žvaigždės įvaizdį.
„Mes esame „Palast Orchester“ iš Berlyno. Šį vakarą jums atliksime trečiojo ir ketvirtojo dešimtmečio dainų originalias aranžuotes“, – paskelbė grupės lyderis.
Lietuviškai pasisveikinęs dainininkas jau pačioje koncerto pradžioje apie Lietuvą prabilo ir dainoje – atliko garsiojo kompozitoriaus Cole'o Porterio kūrinį „Let's Do It“, kuriame minimi ir lietuviai.
„Mes visą dieną girdime daug klausimų. „Let's do it“ („Padarykime tai“) – atsakymas į visus juos“, – pakomentavo dainininkas.
Prieš kitą kūrinį jis trumpai paaiškino, kad tai – apie moteris, kurios yra labai gražios, kai įsimyli.
Lyg ir nieko labai linksmo, tačiau M.Raabe manieros kuria komišką efektą – kone prieš kiekvieną dainą pasigirsdavo žiūrovų juokas.
Tai koncertas, į kurį bilietus tikriausiai norėtumėte padovanoti Danieliaus Dolskio dainas mėgusiems seneliams. Retro dvasia atkurta nepriekaištingai, o operos baritonu tapti ketinusio M.Raabe balsas skamba puikiai.
Tačiau tuo pačiu tai – labai specifinis dviejų dalių pasirodymas, kuris tikriausiai galėjo ir pabosti tiems, kurie į koncertą atėjo, tikėdamiesi „Palast Orchester“ perdirbtų pophitų – kita repertuaro dalis yra labiau skirta tiems, kurie nuoširdžiai domisi praėjusio amžiaus pirmos pusės muzika.
Rafinuotas pokštas? Šią grupę galima vadinti ir taip, tačiau muzikavimui nieko neprikiši.
„Palast Orchester“ pirmasis žygis į Lietuvą buvo sėkmingas. Ar bus ir antras, spėlioti kol kas sunku.