Pagrindiniai vieno didžiausių Lietuvos džiazo festivalių koncertai kasmet vyksta pavasarį. Bet nuo 2003-iųjų melomanams dar vieną džiazo bangą „Kaunas Jazz“ rengėjai dovanoja ir rudenį.
Šįkart ji dovanota tikrąja šio žodžio prasme. Anksčiau festivalis rudenį pakviesdavo keletą džiazo žvaigždžių, į kurių koncertus reikėjo pirkti bilietus, o šį sykį džiazo švente galėjo džiaugtis visi norintys.
Be to, ji surengta anksčiau, nei įprasta, kad kauniečiai galėtų smagiai atsisveikinti su praėjusia vasara.
Festivaliui pasisekė dėl oro – šeštadienį Kauną užplūdo vasariško karščio banga, į gatves išviliojusi minią miestiečių.
Prie visų scenų, kuriose nuo popietės skambėjo muzika, būriavosi daug žmonių, nudžiugusių dėl tokio „Kaunas Jazz“ sumanymo.
„Labai gera idėja. Dabar tai – tikra viso miesto šventė“, – džiaugėsi senamiestyje muzikos klausęsis dainininkas Linas Adomaitis.
„Tiesiog kilo mintis išbandyti kitokį modelį. Jau ne pirmus metus pavasarį rengiame „Džiazo gatvės“ programą, kurios metu keliose scenose vyksta nemokami koncertai.
Pastebėjome, kad kasmet žiūrovų prie tų scenų sustoja vis daugiau. Pernai tokią programą surengėme rudenį, o šiemet ji dar platesnė – net trijose scenose.
Mieste nemokamų džiazo koncertų idėja prigijo, kauniečiai patenkinti. Galbūt mokamų koncertų surengsime kitą rudenį, bet stengsimės, kad nemokami taip pat niekur nedingtų“, – pasakojo „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė.
Šeštadienį nuo 14 valandos muzikos garsai skambėjo trijose festivalio scenose – jos įsikūrė Kauno senamiestyje ir Laisvės alėjoje, prie restorano „Miesto sodas“.
Koncertus rengė šešios grupės iš Lietuvos – jos gana gerai žinomos gyvai atliekamos muzikos gerbėjams.
Laisvės alėjoje esanti scena skirta šokiams – čia surengti zumbos, salsos, lindihopo ir gatvės šokių pasirodymai.
Tarp pakviestų grupių viena ryškiausių – „Subtilu-Z“. Akordeonais, birbyne ir perkusiniais instrumentais grojantis kvartetas gyvuoja jau dešimtmetį ir atlieka įvairią muziką – nuo klasikos iki estrados ir džiazo.
Grupė yra išleidusi du albumus, vieną jų – su dainininke Asta Krikščiūnaite įrašytą „Mėlynom gatvelėm“ – ir vinilo plokštele.
Šįmet grupė pristatė daug dėmesio sulaukusią programą, kurioje groja pasaulinių žvaigždžių, „Grammy“ statulėles pelniusių kūrėjų dainas.
Kitas įdomus kolektyvas – grupė „Where The Backs Come From“, į kurią susivienijo vokalistės Silvija Pankūnaitė, Berta Timinskaitė, Eglė Gadeikytė ir Algė Matekūnaitė.
Neįprasta grupės idėja – į dėmesio centrą išstumti dainininkes, kurios dažnai lieka antrame plane, pritardamos kitiems atlikėjams.
Dalis grupės narių šįmet talkino kone visiems atlikėjams „Eurovizijos“ atrankoje, S.Pankūnaitė žinoma kaip grupės „Sel“ koncertinė vokalistė, o A.Matekūnaitė ir E.Gadeikytė prieš porą metų didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje padėjo Vilijai Matačiūnaitei.
Pasirodymus po atviru dangumi surengė ir Ričardo Mekionio bei Evaldo Andziulio duetas, grupės „Mood Sellers“, „Bete Smate“ ir „Silent Blast Quartet“.
Vakare festivalio rudens linksmybes vainikuos uždaras renginys istorinėje Prezidentūroje – čia koncertą rengia Lietuvos džiazo didmeistris Dainius Pulauskas ir pristatomas dokumentinis filmas apie „Kaunas Jazz“ „Džiazo koliažas“.
Dar nepasibaigus šių metų reikalams „Kaunas Jazz“ rengėjai jau žvelgia į 2017-ųjų pavasarį.
27-ąjį kartą vyksiantis festivalis jau dabar yra susitaręs dėl kelių ryškių užsienio žvaigždžių koncertų, apie kuriuos paskelbs artimiausiu metu.
„Dėl sutarčių konfidencialumo dar negaliu išduoti, bet esu šimtu procentų įsitikinusi, kad festivalio žiūrovai bus patenkinti“, – šypsojosi I.Jučaitė.