Atlyginimas už muzikos panaudojimą viešojoje erdvėje, radijuje, televizijoje bei kompensacinis atlygis priskaičiuotas per 60 tūkst. Lietuvos ir užsienio dainininkų, muzikantų, aktorių, muzikos leidėjų.
„Mane AGATA atlyginimas visada džiugina, ypač smagu gauti pinigus vasarą per atostogas. Pastebėjau, kad kuo daugiau reiškiuosi muzikoje, tuo didesnį atlygį gaunu, taigi paskirstymo sistema veikia logiškai. Džiaugiuosi, kad yra AGATA, kuri pasirūpina mano, kaip atlikėjos, gretutinėmis teisėmis“, – sakė dainininkė Monika Linkytė.
Palyginus su praėjusių metų paskirstymu, šiemet bendras atlyginimas išaugo beveik 4 procentais. Atlygio augimą labiausiai lėmė taikos sutartimi baigta byla su vienu kabelinės televizijos operatorių. Sėkminga bylos baigtis leido teisių turėtojams paskirstyti daugiau nei 115 000 eurų.
Taip pat atlygis augo dėl palankių derybų su kabelinių televizijų operatoriais ir išaugusio atlygio iš kitų TV transliuotojų.
AGATA džiaugiasi, kad per 17 gyvavimo metų gretutinių teisių apsaugos srityje pavyko nuveikti didelius darbus.
„Verslininkai, naudojantys muziką viešose vietose, jau daug geriau supranta, kas yra gretutinės teisės, kodėl už muziką reikia mokėti ir kaip geriausiai panaudoti muzikos galią savo veikloje. Galime tik pasidžiaugti, kad net po trejų metų derybų mums pavyko susitarti ir pasirašyti sutartis su kabelinės TV operatoriais. Taip pat geranoriškai išsprendėme konfliktą su pajūrio verslininkais ir pasirašėme bendradarbiavimo sutartis su smulkiaisiais Palangos apgyvendinimo paslaugų tiekėjais“, – sakė AGATA direktorė Agnė Masalskytė.