Didžiausias muzikos festivalis Baltijos šalyse priviliojo spalvingą minią – joje laiką smagiai leidžia ir meile rokui ir alternatyvai garsėjantis Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas.
Estijos vadovas su žmona, latve Ieva Kupce į festivalį atvyko dar penktadienį. Vėlų šeštadienio vakarą jis mėgavosi JAV grupės „Mercury Rev“ koncertu, mielai bendraudamas su festivalio žiūrovais ir pozuodamas nuotraukoms.
Sekmadienį „Positivus“ T.H.Ilvesą sudomino dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – jo domėjimasis jaunomis muzikos grupėmis. Prieš keletą metų šiame festivalyje jis lankėsi, kad išgirstų britų rokerius „Palma Violets“.
Šįkart jo favoritai – kita roko grupė iš Didžiosios Britanijos, praėjusių metų atradimu vadinama „Wolf Alice“.
T.H.Ilvesas ne tik susidomėjęs stebėjo jos koncertą iš ypatingai svarbių svečių tribūnos, bet ir prieš pasirodymą su grupe susitiko užkulisiuose.
„Jis – neabejotinai garsiausias pasaulyje mūsų gerbėjas“, – apstulbę žurnalistams pasakojo „Wolf Alice“ muzikantai.
Be to, sekmadienio vakarą T.H.Ilvesas surengė ir akciją, kurios metu dalino autografus ant vinilo plokštelės „Teenage Wasteland“.
Joje sudėti įvairūs kūriniai, kuriuos prezidentas mėgo jaunystėje. Visas už šį leidinį, kuris pasaulyje sulaukė didelio susidomėjimo, gautas pelnas bus skirtas labdarai.
„Positivus“ sekmadienį pateikė daug malonumų melomanams – pavyzdžiui, svajingą britų grupę „Haelos“ ir ambientinės popmuzikos kolektyvą iš JAV „Cigarettes After Sex“, kuris šiek tiek nuvylė.
Mat savo „trapu ir švelnu“ principams ištikima grupė grojo taip tyliai, kad pusė prie scenos susirinkusių žiūrovų muzikos beveik negirdėjo.
Tokios problemos neturėjo susirinkę pasiklausyti amerikiečių dainininko Charleso Bradley. 67-erių soulo ir fanko veteranas, pasidabinęs raudonu kostiumu ir diržu su kaukole, šėlo pagal visas tradicijas – raitydamas ir vokalo triukus, ir seksualius judesius. Patiko net ir tiems, kurie dainininkui tiktų į anūkus.
Grupė „The Very Best“, į kurią susibūrė muzikantai iš Didžiosios Britanijos, JAV, Malavio ir Švedijos, grojo kažką panašaus į muziką iš filmo „Liūtas karalius“, pritaikytą šokių aikštelėms. Efektyvus receptas – girdėdami afrikietiškas dainas ir elektroninius ritmus, žiūrovai trypė ir šokinėjo, nepaisydami lietaus.
Dienos atradimu daug kam galėjo tapti danai „Choir Of Young Believers“ – muzikos gurmanams jau gerai žinomas dainininko Janio Makrigiannio projektas, užbūręs skoninga, nenuspėjama ir melodinga elektronine popmuzika.
Margame muzikantų sąraše atsirado vietos ir lietuviams bei, žinoma, latviams.
Pagrindinę festivalio sceną valandai popiet gavo ir Lietuvoje jau gerai žinomi latviai „Carnival Youth“, o lietuviškajam frontui atstovavo grupė „The Roop“, Markas Palubenka ir Daddy Was A Milkman.
Pastarasis dainininkas sulaukė kone daugiausiai dėmesio – didelė palapinė jo koncerto metu buvo artipilnė, o koncerto pabaigoje paaiškėjo, kad latviai jau neblogai žino ir kylančio lietuvio dainų žodžius.
Besibaigiančio festivalio kulminacija sekmadienio vakarą taps prancūzų dueto „Air“, dainininkės Grimes ir pankroko veterano Iggy Popo koncertai.