Trys dienos, penkios scenos, per šimtą muzikos atlikėjų ir apie 20 tūkstančių žiūrovų – to, ką kasmet sukuria latviai, kol kas nepavyksta pakartoti nė vienam kitam šio regiono festivaliui.
Tiesa, penktadienį prasidėjęs festivalis šįmet sulaukė ir nemalonaus smūgio – likus keletui dienų, dėl sveikatos problemų pasirodymą jame atšaukė viena populiariausių britų dainininkių Ellie Goulding, turėjusi koncertuoti penktadienio vakarą.
Jos vietą užėmė iš kito programos laiko „perstumtas“ britų didžėjus Markas Ronsonas, tačiau visi sutarė, kad toks „pakaitalas“ nėra lygiavertis.
Todėl festivalio rengėjai siūlė įsigijusiems vienos dienos bilietus į penktadienio renginį sugrąžinti pinigus. „Positivus“ rengėjas Girtis Majoras lrytas.lt sakė, kad pasinaudojusių šiuo pasiūlymu buvo nedaug – apie šimtą.
Kiti penktadienį mėgavosi britų „Hot Chip“, „Years & Years“, Richardo Hawley ir kitų žinomų atlikėjų koncertais, o šeštadienį sulaukė dar vienos gerų koncertų porcijos.
Tiesa, nemažai atlikėjų – jau girdėti Baltijos šalyse, dėl ko šįmet nemažai žiūrovų svarstė, ar į renginį verta vykti.
Pavyzdžiui, šeštadienio vakaro žvaigždė britas Johnas Newmanas Lietuvoje dainavo jau du kartus (pastarąjį sykį – birželį), o vakarop pasirodymą surengusi jo tautietė Joss Stone Vilniuje koncertavo prieš keletą dienų.
Sekmadienį koncertuosiantys prancūzai „Air“ taip pat jau yra groję Baltijos šalyse (taip pat ir Vilniuje), o festivalį vainikuosianti pankroko legenda Iggy Popas yra koncertavęs Rygos arenoje.
Po energingo ir šilto J.Stone pasirodymo į festivalio scenas žengė labai skirtingi atlikėjai.
Pavyzdžiui, ramus, kiek melancholiškas ir atvirai nuobodokas „indie“ atlikėjas iš Škotijos C Duncanas, kuriam grojant publika būriais dreifavo prie užkandžių ir alaus kioskų.
Po jo „Palladium“ scenoje pasirodžiusios grupės „Liima“ branduolys – danų grupė „Efterklang“, ne vienus metus kertinti alternatyvios popmuzikos gerbėjus.
Naujasis jų projektas (matytas ir Vilniuje) – užburiantis, intensyvus elektroninės muzikos piešinys su efektais apdorotu balsu, „sintetiniais“ mušamaisiais ir net perkusiją atstojančiais moliniais ir skardiniais dubenimis.
Muzikantai scenoje juokėsi, kėlė alaus butelius ir atrodė nuoširdžiai nustebę, kad į jų koncertą prisirinko pilnutėlė palapinė.
Tuo metu didžioji „Positivus“ minios dalis linksminosi pagal tai, ką suprasti turbūt gali tik latviai. Iki pusės nuogas, prakaitu apsipylęs grupės „PeR“ dainininkas Ralfas Eilandas su orkestru šėlo, fanko ir soulo stiliumi plėšdamas legendinio kompozitoriaus Raimondo Paulo dainas. Minia ėjo iš proto, kartu traukdama kiekvieną senos dainos žodį.
Ne mažesnę jaunimo ekstazę sukėlė populiarėjanti švedė Seinabo Sey, vadinama savo šalies atsaku populiariajai britei Adele.
Gilaus balso mergina žiūrovus linksmino ne tik savo pirmojo albumo „Pretend“ kūriniais, bet ir įdomiomis istorijomis – pavyzdžiui, tirada apie vieną dainą įkvėpusį vyrą, kurį ji slapta buvo įsimylėjusi trejus metus ir svajojo kartu susilaukti vaikų, bet paaiškėjo, kad jis – tikras šunsnukis.
„Moralas – jei kažką įsimylite, pasakykite tai iškart ir sutaupykite laiko“, – ragino S.Sey, kurios hitą „Younger“ „Positivus“ žiūrovai dainavo užsidegę taip, lyg tai būtų šalies himnas prieš jų nacionalinės sporto komandos varžybas.
Vilniuje ne tik koncertu, bet ir peštynėmis bare pasižymėjęs J.Newmanas scenoje buvo energingas ir judrus kaip visada, bet užkulisiuose stebino pageidavimais – savo pasirodymą leido fotografuoti tik kai kuriems fotografams.
Tačiau pakilęs į sceną jis atrodė apstulbęs – tokią didelę minią mano ne kasdien.
„Koks sup...tai geras vakaras!“ – susižavėjęs riktelėjo J.Newmanas, prieš mėnesį Vilniuje dainavęs kur kas kuklesniam žiūrovų būriui.
Geriausi vakaro pasirodymų laikai vis dėlto buvo rezervuoti kitiems atlikėjams – ir vėl labai skirtingiems. Šeštadienio pagrindinės programos pabaiga patikėta JAV alternatyvaus roko veteranams „Mercury Rev“ ir prancūzo Anthony Gonzalezo grupei M83, šią vasarą didžiausiuose Europos festivaliuose pristatančiai pavasarį po penkerių metų pertraukos išleistą albumą „Junk“.
Svajingieji M83 pagrojo hipnotizuojantį koncertą su visais ryškiausiais grupės hitais – nuo nepamirštamos, per reklamos klipus milžinišką auditoriją pasiekusios dainos „Midnight City“ iki vieno naujausių kūrinių „Do It, Try It“. Specifinio balso A.Gonzalezas – gal ir ne pats charizmatiškiausias atlikėjas, bet spalvinga jo muzika tai visiškai kompensuoja.
Tačiau ryškiausio vakaro pasirodymo titulo nusipelnė „Mercury Rev“. Viskas čia neleido atplėšti akių ir ausų – nuo manieringo, teatrališko, blizgučiais barzdą išsitepusio, vyną iš butelio scenoje gurnkšnojusio dainininko Jonathano Donahue iki sudėtingų, bet akimirksniu įtraukiančių dainų ir ypatingo svečio – Simono Raymonde'o iš kultinės britų grupės „Cocteau Twins“.
„Positivus“ žiūrovų minios iki savaitgalio pabaigos laukia ne tik daug koncertų, bet ir įvairios pramogos ir net šįmet specialiai festivaliui pasamdytas fantasmagoriškas cirkas – žiūrovus linksmina ryškiai nugrimuoti būgnininkai ir ant didžiulių platformų vežiojamos, aukštai virš publikos pakilusios operos dainininkės.
Sekmadienį festivalyje pasirodys ir keletas atlikėjų iš Lietuvos – Markas Palubenka, „The Roop“, Daddy Was A Milkman.