Libane gimęs dainininkas išgarsėjo prieš dešimtmetį – kai jo kūrinius „Grace Kelly“ ir „Relax, Take It Easy“ be perstojo transliavo visos populiariausios radijo stotys.
Debiutinis Mikos albumas „Life In Cartoon Motion“ buvo parduodamas taip gerai, kad šiam dainininkui buvo prognozuojama ilgalaikė pasaulinė šlovė – melodinga, saldi, gerą nuotaiką skleidžianti muzika, aukštaūgio krepšininko artistiškumas, manieros ir įspūdingas balsas atrodė tiesiog neatremiamas sėkmės receptas. Mika net lygintas su legendinės grupės „Queen“ dainininku Freddie Mercury – tiesa, tai pačiam 32-ejų atlikėjui nelabai patinka.
Laikas prognozes pakoregavo – gimtojoje Didžiojoje Britanijoje dainininkas nebeužpildo didžiausių arenų, tačiau pernai išleistas ketvirtasis jo albumas „No Place In Heaven“ buvo populiarus žemyninėje Europoje. Ypač – Prancūzijoje ir Italijoje, kur Mika dirba ir populiarių TV muzikinių šou teisėju.
Kūriniai „Underwater“, „Rain“, „Big Girl (You Are Beautiful)“ – šie ir kiti Mikos hitai taip greitai įsismelkia į atmintį, kad nuo karjeros pradžios jis neišvengia klausimų, kada dalyvaus „Eurovizijoje“.
„Kol kas neplanuoju. Man labai nepatinka, kad ten daug visokių scenos triukų, kuriais siekiama išsiskirti, taip kompensuojant dainos trūkumus. Man patinka kvailioti scenoje, bet tai daryti reikia su gera daina.
Nepatinka ir politika, o jos „Eurovizijoje“ matau daug. Ypač dabar, kai ieškoma būdų sutvirtinti Europos vienybę. Nemanau, kad tai reikėtų daryti dainomis. Visos tos dainos apie vienybę ir draugystę – tai prastai kvepianti muzikinė propaganda“, – „Lietuvos rytui“ sakė Mika.
Kviesdamas į savo koncertą, jis lietuvius ragino nedvejoti ir užsukti net tuos, kurie paprastai privengia popmuzikos renginių.
„Visi, kurie buvo mano šou, žino, kad bandau porai valandų sukurti kitokį pasaulį. Labiausiai džiaugiuosi, kad į mano koncertus ateina visi – nuo pensininkų iki jaunų hipsterių ir šeimų su vaikais, nuo puošeivų iki kuklių moksliukų.
Ir visi žmonės, kurie kitomis aplinkybėmis niekaip neatsidurtų viename kambaryje, atsipalaiduoja ir dūksta kartu. Fantastiškas jausmas“, – sakė dainininkas.
Prieš šešerius metus Mika jau koncertavo Lietuvoje – tąkart spalvingą šou surengė Jūros šventėje Klaipėdoje.
Šįkart jis užsuko į Kauną – dar ryte keliais autobusais atvažiavo 40 žmonių dainininko komanda, o apie 17 valandą automobiliu iš Rygos (kur koncertavo sekmadienį) atriedėjo ir pagrindinė vakaro žvaigždė.
Tiesa, vienas – nors išvakarėse Rygoje koncertą stebėjo ir jo motina, į Lietuvą ji neatvyko – pirmadienį grįžo namo į Didžiąją Britaniją.
Trumpai parepetavęs, dainininkas nuėjo ilsėtis, o 20 valandą susirinkusius žiūrovus pasitiko „apšildytojos“ – duetas „Xylaroo“.
Iš Papua Naujosios Gvinėjos kilusios seserys Holly ir Coco Chant, kurias galima vadinti tikromis pasaulio pilietėmis: jos yra gyvenusios Honkonge, Filipinuose, Šri Lankoje ir Šveicarijoje, grupę sukūrė Didžiojoje Britanijoje ir ten daro muzikinę karjerą.
Debiutinį albumą šįmet išleisiančios merginos jau vadinamos britų „indie-folk“ muzikos viltimi, tačiau gastrolės su Mika – kol kas ryškiausias jų žygis į užsienį.
Mikos dekoracijas dengiant didžiulei užuolaidai, merginos scenoje atrodė pažeidžiamos ir kuklios. Du švelnūs balsai, viena akustinė gitara ir kantri legendos Johnny Casho įkvėptos dainos – tai ir visi jų ginklai.
Tiesa, dar buvo „Arctic Monkeys“ („I Bet You Look Good On The Dancefloor“) ir Glorios Gaynor dainų („I Will Survive“) perdirbiniai. Žiūrovai mandagiai plojo, bet sunku įsivaizduoti, kad po šio pasirodymo „Xylaroo“ rado daug naujų gerbėjų Lietuvoje.
Žiūrovų, beje, ne tiek, kiek galbūt laukta. Šiltą pavasario vakarą į areną atėjo keli tūkstančiai žmonių, tačiau viršutinės tribūnos – uždengtos, o parteryje – irgi sočiai vietos šokti.
Tiesa, Rygoje sekmadienį, pasakojama, žiūrovų buvo mažiau. Šilti orai, kiek „nusėdusi“ artisto žvaigždė – priežasčių, kodėl Mikos koncertuose salės nėra sausakimšos, galima surasti daug.
Bet atėjusieji neturėjo dėl ko nusivilti. Devintą vakaro užuolaida krito – ir nuo pirmos akimirkos buvo aišku, kad šis vakaras tikrai nebus nuobodus.
Žydra ir balta spalvomis nudažytas namelis ant ratų, didžiuliai švytintys ženklai su angliškais užrašais „dangus“ ir „rojus“, daug spalvingų dekoracijų, konfeti patrankos – Mikos pasirodymai visada primena fantastišką atrakcionų parką, kuriame pats dainininkas imasi nepavargstančio linksmintojo, kartais – net klouno vaidmens.
Šis šou – ne išimtis. Užgesus šviesoms, ant raudono podiumo žengęs dainininkas sukalbėjo maldą, kurios esmė – pasaulis pilnas įvairių žmonių, aukštų, žemų, prancūzų, lietuvių, anglų, piktų, linksmų, bet storulių niekad nebus per daug.
Puiki įžanga į himną apie apkūnių moterų grožį „Big Girl (You Are Beautiful)“, kuris ir pradėjo teatrališką Mikos koncertą.
Užsikoręs ant pianino ir balansuodamas ant jo kaip ant banglentės, britas lietuvius išjudino per porą minučių – paraginęs „padaryti kai ką baisiau nei apsinuoginti – padainuoti kartu“.
Bendrumas ir sugebėjimas užvesti – bruožas, kurio iš Mikos neatims niekas. Nusimetęs fraką, per antrąjį kūrinį „Talk About You“ sugebėjo priversti lietuvius dainuoti taip darniai ir garsiai, jog galėjai patikėti, kad salėje žmonių – dvigubai daugiau.
Ir taip – visą koncertą. Ant kelių dramatiškai krentantis, išmoktas lietuviškas frazes kartojantis, iki prakaito scenoje dūkstantis dainininkas – galbūt ne kiekvieno skoniui, bet tobulai išmanantis žiūrovų linksminimo meną.
Jo darbas – padaryti, kad nuo kėdžių pakiltų net didžiausi skeptikai, ir Mika tai sugeba – kita vertus, programoje turint tokius hitus kaip „Lollipop“ ar „Love Today“, tai nėra taip jau sudėtinga.
Didžiausią savo hitą „Grace Kelly“ Mika pradėjo prietemoje, o tada scena įsižiebė visomis vaivorykštės spalvomis, ant žiūrovų galvų pasipylė aukso spalvos konfeti. Tokių galingų energijos pliūpsnių koncerte buvo ne vienas ir ne penki.
Kūriniui „Elle me dit“ Mika į sceną pasikvietė vieną žiūrovą, liepė versti porą dainos frazių į lietuvių kalbą, tada pasodino ant pianino ir dalį dainos plėšė, pasiskolinęs iš jo akinius.
Po lyriškos dainos „Happy Ending“ jis porą minučių tildė lietuvius, o tada priedainį dar sykį sudainavo be mikrofono.
Atrodo, lietuvių energija ir šiluma sužavėjo ir patį dainininką. „Atrodo, kad mes ne koncertuojame, o tiesiog linksminamės. Žinote, kai gastroliuoji dešimt metų, supranti – būna koncertai, o būna kažkas visiškai kito. Šį vakarą yra kažkas kito. Ačiū jums“, – dėkojo Mika.
Vakaras, kuriame karaliavo popmuzika be jokių pretenzijų – toks pirmadienį surengtas Kaune, su kuriuo, apgailestavo Mika, jis susipažino tik dabar, po Vilniaus ir Klaipėdos.
Ar bus dar vienas toks susitikimas? Sunku atsakyti, tai priklausys nuo paties Mikos karjeros kreivės. Kita vertus, nemažai prie scenos susigrūdusių jaunų vaikinų ir merginų su dainininku žodis žodin plėšė naujesnius jo kūrinius, o ne senuosius, jį išgarsinusius hitus.
Panašu, kad Mikos partija dar toli gražu nesužaista iki pabaigos – ir netrūksta norinčių stebėti, koks bus kitas charizmatiško dainininko ėjimas.