Gegužės viduryje teisę organizuoti didžiausią Europos muzikinį renginį Ukrainai iškovojo šios šalies dainininkė Džamala, Stokholme nuskynusi pergalę „Eurovizijoje“ su kūriniu „1944“.
Ukraina „Euroviziją“ laimėjo antrą sykį – pirmą kartą tai dar 2004-aisiais padarė atlikėja Ruslana.
Atlėgus pergalės euforijai, Ukrainos žiniasklaidoje verda diskusijos apie tai, ar ši šalis gali sau leisti rengti brangiai kainuosiantį konkursą.
Ukrainos infrastruktūros ministro padėjėja Jaanika Merilo praėjusią savaitę Estijos žiniasklaidai sakė, kad šalis mėgins išsisukti su maždaug 9 milijonais eurų – palyginti nedidele suma.
Tačiau Ukrainos kultūros ministras Jevgenijus Niščukas televizijos eteryje paskelbė, kad suma bus kur kas didesnė – ne mažiau nei 14,5 milijono eurų.
Kaip praneša Ukrainos naujienų agentūra „Unian“, J.Niščukas paskelbė, kad būtent tiek šįmet „Eurovizijai“ išleido Švedija, o Ukraina nuo jos neatsiliks.
Ministras tikisi, kad didžiąją dalį šių išlaidų padengs rėmėjai.
„Daugiausiai tai – žiniasklaidos kompanijų, privačių rėmėjų pinigai. Taip būna visada“, – sakė politikas.
Ministras papasakojo, kad lankėsi „Eurovizijoje“ Stokholme, bendravo su jos rengėjais ir sužinojo, kad iš tiesų konkursas šaliai, kuri ją rengia, atneša nemažą pelną, didina valstybės patrauklumą.
Jis patvirtino, kad galimybe rengti „Euroviziją“ domisi net keli Ukrainos miestai, tarp jų – Kijevas, Lvovas ir Odesa.
Pergalingas Džamalos pasirodymas „Eurovizijoje“: