Lost Frequencies Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse vyksiančiame festivalyje gros rugpjūčio 5 dieną.
Muzikos pasaulį didžėjus ir prodiuseris Lost Frequencies, kurio tikrasis vardas Felixas De Laetas, sudrebino 2014-aisiais. Belgo remiksuota kantri muzikos atlikėjo Eastono Corbinp baladė „Are You With Me“ akimirksniu tapo daina „numeris vienas“ Belgijos, Olandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Ispanijos, Australijos ir kitų šalių muzikos „topuose“.
Lost Frequencies kūriniui pakilus į pirmąją Didžiosios Britanijos muzikos „topų“ vietą F.De Laetas tapo pirmuoju belgu istorijoje, kuriam pavyko tai pasiekti. Atrodo, jog Europa jauno šokių muzikos talento laukė išskėtusi rankas – dėl lengvo ir įkvepiančio skambesio kūrinys „Are You With Me“ tapo platininiu Belgijoje ir Britanijoje, dukart platininiu Italijoje, Šveicarijoje, keturiskart platininiu Švedijoje.
Pasaulį užkariavęs hitas apvertė Felixo gyvenimą – iki tol dvidešimtmečiui derinti ekonomikos studijas universitete ir norą kurti muziką buvo gerokai lengviau. Muzikų šeimoje užaugęs vaikinas kūrybos ėmėsi prieš kelis metus, iš tėčio gavęs dovanų kompiuterį „MacBook Pro“.
Šiandien 22-ejų Felixas, paklaustas, kada dažniausiai kuria muziką, sako: „Lengviau būtų pasakyti, kada aš jos nekuriu. Mano galvoje nuolat sukasi mintys apie muziką ir jos kūrimą.“
Jo noras prikelti pamirštą muziką ir paversti ją šokių muzikos hitais atsispindi ir pasirinktame slapyvardyje – „Lost Frequencies reiškia „prarasti dažniai“.
Lost Frequencies muzikinės karjeros katalizatoriumi tapo sutartis su Armino Van Buureno įkurta įrašų kompanija „The Bearded Man“ – šis „Armada Music“ padalinys dirba su muzika, netelpančia į vieno žanro rėmus.
„Nuolat domėjausi, kaip kuriama elektroninė muzika, klausiausi daug hauso ir „electro house“, vis galvojau apie tai, jog vieną dieną tokią muziką kursiu pats“, – sako belgų didžėjus, įkvėpimo besisemiantis iš skirtingų muzikos žanrų.
„Kurdamas muziką ir ieškodamas savo unikalaus skambesio išreiškiu savo meilę hiphopui, „drum and bass“, pop ir džiazo muzikai. Mano kūryba labiau „deep melodic house“ nei „tropic house“, bet jei norite ją vadinti „tropic house“ – prašom, be problemų.“
Sunku patikėti, kad prodiusuoti muziką Felixas pradėjo taip neseniai – po „Are You With Me“ sekė „Reality“. 2015-aisiais kartu su olandų dainininku Janiecku Devy ir dainų autoriumi Radboudu Miedema parašyta daina su savo pirmtake konkuravo tiek užmoju, tiek sėkme. „Reality“ netruko tapti viena labiausiai transliuojamų dainų Europoje ir įrodė, kad Lost Frequencies yra gerokai daugiau nei vieno hito kūrėjas.
Tarp jau paskelbtų šiemet ketvirtą kartą rengiamo muzikos festivalio „Granatos Live“ koncertuosiančių atlikėjų – britų dainininkės Ella Eyre ir Jess Glynne. E.Eyre festivalyje pasirodys rugpjūčio 5 d., J.Glynne – rugpjūčio 6 d.
„Granatos Live“ organizatorių teigimu, festivalis ir toliau laikysis savo krypties – pakviesti į Lietuvą šiandien aktualius atlikėjus. „Daugiau vardų bus paskelbta jau kovo mėnesį“, – žada organizatoriai, į Lietuvą jau atvežę tokias muzikos žvaigždes kaip „Bastille“, Johnas Newmanas, Jessie Ware, „Clean Bandit“ ir kt.
Bilietus į 2016 m. rugpjūčio 5–7 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyksiantį festivalį platina BILIETAI.LT.
Lost Frequencies hitas „Are You With Me“: