„Techno Valentino“ scenose – net 12 valandų elektroninės muzikos

2016 m. vasario 8 d. 10:22
Vasario 12-ąją elektroninės muzikos mylėtojus visą naktį šėlti kvies festivalis „Techno Valentino“. Kibernetinės širdies magija skleis bangas Profesinių sąjungų rūmuose Vilniuje, ant Tauro kalno., kur senais laikais organizacija „Strokes Temple“ surengė nemažai reivų. Šiemet keturiose renginio salėse skambės techno, psichodelinio transo, laužytų ritmų ir „chillout“, „dubtechno“ garsai.
Daugiau nuotraukų (1)
Tradiciškai didžiausias dėmesys bus skiriamas techno muzikai, o pagrindinėje salėje per dvylika valandų pasirodys atlikėjai iš Graikijos, Vokietijos, Meksikos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės bei visas būrys jau pamėgtų Lietuvos didžėjų.
„Į renginį pakvietėme puikius atlikėjus, į kurių pasirodymus pasaulyje susirenka masės žmonių. Jiems bus paruoštos aukštos kokybės garso ir apšvietimo sistemos, visose pozicijose dirbs savo srities profesionalai“, – sako renginio organizatorius Sigitas Saga.
Techno salės pagrindinis svečias Spiros Kaloumenos iš Graikijos išleido daugiau nei 60 plokštelių, grojo daugelyje pasaulio šalių bei dalyvavo radijo laidose. Jo pasirodymai pasižymi naujovėmis ir savitu techno muzikos skambesiu, kurį suformavo ilgametė kūryba. Jo meilė techno muzikai geriausiai atsiskleidžia setuose, kuriuose daugiausia skamba jo paties kūryba, persipinanti su „dark“, „pumping“, „modern“, „groovy“ techno.
Atlikėjas ne tik kviečiamas į didžiuosius pasaulio elektroninės muzikos festivalius, tokius kaip „Awakenings“ „Apokalypsa“, „Techno-Flash“, bet jo pasirodymams suteikiamas ir geriausias grojimo laikas.
Techno salėje pasirodys net du Vokietijos įrašų kompanijos „Tresor“ atlikėjai. Pacou, gimęs ir užaugęs Berlyne, yra apdovanotas visais reivo kovų medaliais. Jis yra naktinio klubo „Tresor“, kuriame skamba autentiška techno muzika, rezidentas. Tuo tarpu Krenzlinas – taip pat gerai žinomas pasaulyje atlikėjas. 2003 metais galingai startavęs su savo soliniais pasirodymais ir puikiai įvertintas daugelio įrašų kompanijų, jis iš Berlyno techno muzikos kompanijos „Tresor“ išskirtinio dėmesio sulaukė 2010 metais ir buvo pakviestas prisijungti prie komandos bei tapti klubo rezidentu.
Dar vienas ryškus atlikėjas Ianas Crisas kilo iš pietų Prancūzijos, o šiuo metu gyvena Meksikoje. Galingi ritmai jo pasirodymuose nėra naujiena, tamsiai vibruojantys elektronikos bei techno garsai pakeri ne vieną klausytoją. Savo setus jis formuoja remdamasis techno ir „deep techno“ elementais. Prancūzas dažnai sutinkamas bendruose pasirodymuose su tokiais atlikėjais kaip Oscaras Mulero, Alexanderis Kowalski, Derrickas May, Paulas Kalkbrenneris, Sascha Funke, Kiki Re:Axis ir kiti.
Pasak renginio organizatorių, antroji pagal dydį „Techno Valentino“ salė bus skirta psichodelinei kultūrai, o ją dekoruos net trys dekoratorių komandos, stovės jurta, kurioje įsikurs „Chai shop“.
„Psichodelinė kultūra Lietuvoje labai išpopuliarėjo, man taip pat patinka jos ultravioletinis spalvingumas ir estetika. Prieš porą metų vykusiame renginyje į psichodelinio transo salę netilpo visi norintys. Tad šiais metais pirmą kartą „Techno Valentino“ istorijoje tiek daug dėmesio skiriama „psy“ transo salei. Ji savo dydžiu ir garso kokybe nė kiek nenusileis techno salei. Čia bus ir gyvų pasirodymų, ir puikių Lietuvos bei užsienio atlikėjų“, – teigia Sigitas Saga.
Solinę programą psichodelinio transo salėje gros Dsompa – dar 2007 įkurtas Hamburgo didžėjaus bei prodiuserio projektas. Išvertus iš tibetiečių kalbos Dsompa reiškia „tekėti kartu“. Atlikėjo grojama muzika neleidžia publikai nustoti šokti visą naktį, o kartais galima išgirsti ir tamsesnio skambesio. Grojęs bene visoje Europoje, tokiuose garsiuose festivaliuose kaip „Utopia“, „Lost Theory“, „Fullmoon“, šįkart Dsompa suburs pasišokti Lietuvos nykštukus, fėjas ir raganas.
Kitas garbingas svečias – psichodelinės muzikos atlikėjas Fraktalmoon. Tai Davido Hidalgo projektas iš Ibisos. Atlikėjas nevengia pasirodymų metu eksperimentuoti, taip sukurdamas vaizdžią alternatyvią realybę, kupiną energijos ir įdomybių. Fraktalmoon augo Ibisoje, kur subrandino savo stilistiką bei meilę psichodelinei muzikai.
Įkūręs organizaciją „Mind seeds“ atlikėjas prisideda prie muzikos ir piratų salos psichodelinės kultūros populiarinimo. Jis organizuoja renginius, dalyvauja pogrindiniuose vakarėliuose, keliauja po pasaulį skleisdamas savitą muzikos skambesį, pats dekoruoja erdves ir bando atspindėti Ibisos saloje susiformavusios meilės gamtai ir žmonėms idėjas. Jį galima išvysti ne tik Ispanijos, bet ir tarptautiniuose festivaliuose, o gavęs kvietimą į Lietuvą, tai sutiko entuziastingai ir nuoširdžiai.
Puikių atlikėjų netrūks ir kitose renginio salėse. Laužytų ritmų salė įsikurs buvusiame „Metro klube“. Čia savo naujausia dramenbeiso vizija pasidalins prodiuseris, didžėjus, vienas iš Londono organizacijos „Datablender“ įkūrėjų NTRG8. Jo savitas dramenbeiso muzikos pasirodymas užbūrė klausytojus prieš porą metų, tikėtina, kad bus įspūdinga ir šiemet. Pasak organizatorių, laužytų ritmų salėje pasirodys daugiausia atlikėjų, kurie yra vieni žymiausių Lietuvos ritmų laužytojų.
„Chillout“ salėje pasirodys vieni geriausių „dub techno“, „ambient“ Lietuvos atlikėjai.
Renginys, prasidėjęs aštuntą valandą vakaro baigsis aštuntą ryte. Po renginio laužytų ritmų salėje vyks pratęsimas. Dar vienas papildomas renginys planuojamas vasario 13-osios vakarą. Jis taip pat vyks Profesinių sąjungų rūmuose, naujai atidarytame klube „Pelėda“.
FestivalisDJ SagaMuzika
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.