Festivalio pradžią sugadino šaukštas deguto. Apie dešimtą valandą vakaro į jo teritoriją prisistatė būrys policijos pareigūnų.
Jie pareikalavo nutildyti muziką ir pareiškė, kad festivalio rengėjai neturi leidimo triukšmauti mieste.
„Loftas Fest“ rengėjui V.Diawarai teko kilti į sceną ir paaiškinti žiūrovams, kad lauke vykti turėjęs pagrindinių vakaro žvaigždžių britų „Young Fathers“ koncertas įvyks vėliau ir bus perkeltas į vidinę erdvę. Dėl programos perstumdymo taip pat teko atšaukti suplanuotą žinomos lietuvių grupės „Colours Of Bubbles“ pasirodymą, nors muzikantai susirinko ir ruošėsi koncertui.
„Visiškas absurdas. Atvyko gal dvidešimt policininkų. Bandžiau jiems aiškinti, kad kreipėmės į savivaldybę, ji žino apie mūsų renginį. Tačiau policininkai pareiškė, kad uždės man atrankius ir išveš. Jie net nesiklausė, ką aš kalbu“, – apstulbęs pasakojo muzikantas ir verslininkas V.Diawara.
Anot jo, miesto savivaldybėje „Loftas Fest“ rengėjams buvo pasakyta, kad jokio specialaus leidimo festivaliui nereikia, mat jis vyksta privačioje teritorijoje.
„Buvo pasakyta, kad mums reikia tik žemės savininkų parašų. Juos gavome. O dabar toks košmaras. Turime keisti festivalio programą. Tai visiška nesąmonė.
Šeštadienį iš pat ryto bandysime aiškintis“, – sakė V.Diawara.
Į incidentą reagavo ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jis savo feisbuko paskyroje parašė tokius žodžius: „Kaip suprantu, šiandien policijai pasirodė, kad Vilniuje darosi per mažai biurokratijos, ir dėl to nusprendė sutrukdyti „Loftas Fest“. Nesmagu. Ryt, jei jiems dar nebus aišku dėl šio nesusipratimo, bandysiu apšviesti policiją, kad Vilnius yra laisvas miestas. Tokie renginiai yra mūsų miesto žiburiai.“
„Loftas Fest“ – reiškinys, kurį nelengva vertinti. Elektroninės muzikos, hiphopo, roko, alternatyviosios muzikos atlikėjus kviečiantis renginys, kartais atrodo, kasmet daužo galva į sieną. Vis sklinda kalbos apie jo patiriamus nuostolius, tačiau V.Diawara ir jo bičiuliai nepasiduoda – bando įrodyti, kad muzikos festivalis gali vykti ir be miško, ežero ar jūros šalia.
Vasaros viduryje atrodė, kad festivalis apskritai neįvyks – pirmieji atlikėjų vardai paskelbti tik liepos pabaigoje.
Turėti tik mėnesį festivalio reklamai ir žiūrovų viliojimui – rizikingas iššūkis. Penktadienio vakarą dar buvo sunku pasakyti, kaip „Loftas Fest“ sekėsi su juo susidoroti. Grojant pirmiesiems vakaro atlikėjams, tarp industrinių pastatų įkurta festivalio erdvė atrodė tuštoka – joje buvo mažiau nei tūkstantis žmonių.
Daugiau žiūrovų plūstelėjo artėjant vidurnakčiui – taip ir nespėję pasidžiaugti Lietuvos atlikėjų pasirodymais. O jie buvo įdomūs – nuo retokai koncertuojančio grupių „Empti“ ir „The Bus“ nario. Elektroninės muzikos kūrėjo Pauliaus Kilbausko iki vokalistą pakeitusių M.A.M.A. apdovanojimo laimėtojų, į protingą popmuziką pretenduojančių „Makchu Pikchu“.
„Į mūsų festivalį žiūrovai dažniausiai renkasi paskutinę akimirką, mes esame prie to pripratę“, – pripažino V.Diawara.
Susirinkusiuosius „Loftas Fest“ pasitiko kiek pasikeitęs. Keletas scenų išliko, tačiau nebėra erdvės, į kurią dėl festivalio „Vilnius Music Week“ pernai visi norintieji galėjo patekti nemokamai.
Sumažėjo ir pramogų, atrakcionų, bet atsirado dizaino turgelis, kuriame savo darbus pristato jauni mados ir aksesuarų kūrėjai.
Vienas smagiausių dalykų – akį traukiančios trisdešimties Lietuvos ir užsienio menininkų instaliacijos. Įvairiaspalviais prožektoriais apšviesti gigantiški drugelių gaudymo tinkleliai, milžiniška galva ant seno pastato stogo – sutemus tai atrodo išties įspūdingai.
Muzika? Su ja šiais metais pasistengta. Nebėra tokių ryškių popžvaigždžių, kaip antraisiais festivalio metais į „Loftas Fest“ užsukusi amerikietė Kelis, tačiau pririnkta miesto hipsteriams puikiai žinomų vardų.
Jau šeštadienį paryčiais „Loftas Fest“ pasirodymus surengė britų elektroninės muzikos žvaigždė Krafty Kuts ir kiek komiška 1990-ųjų hito „Summertime“ versija pagarsėję amerikiečiai „Fort Frances“.
Kitomis festivalio dienomis „Loftas Fest“ gros britų elektroninės muzikos kūrėjas Lapalux, gėjų repo žvaigždė iš JAV Le1f, daug stilingo popso, hiphopo ir alternatyvos gerbėjams gerai žinomų lietuvių – „ba.“, „Garbanotas bosistas“, Beissoul ir Einius, „G & G Sindikatas“ ir kiti.
Penktadienio vakaro ryškiausios žvaigždės – britai „Young Fathers“, trijulė, kuri pernai laimėjo kritikų už geriausią britų albumą skiriamą „Mercury“ apdovanojimą.
Grupės muzika vadinama alternatyviuoju hiphopu, tačiau turėtų patikti ir soulo bei elektronikos gerbėjams – socialinės temos ir įdomus skambesys tapo svarbiu „Young Fathers“ koziriu, dėl kurio į juos dėmesį atkreipė svarbiausi Europos festivaliai.
Prieš juos pasirodymą surengę lietuviai „Golden Parazyth“ nuo scenos taškė tiek energijos, jog atrodė, kad šis elektroninės muzikos duetas groja ne naujamiesčio kieme, o pilname stadione. Šią vasarą „Lofte“ jau groję italai „Joycut“, maišantys elektroninę muziką ir aštrų gitaros bei būgnų skambesį, savo gerbėjų skaičių tikriausiai pagausino – šokančių pagal jų muziką buvo kur kas daugiau nei ankstesnės viešnagės metu.