Prie Lietuvos didmiesčių salių ne taip jau dažnai atsiranda užrašas „visi bilietai parduoti“ – ypač vasarą, kuri laikoma pačiu nepalankiausiu metu koncertus rengti uždarose Vilniaus erdvėse.
„Loftas“ nėra didžioji „Siemens“ arena, tačiau trečiadienio popietę pasklidusi žinia, kad visi bilietai į „Rhye“ koncertą parduoti, vis tiek yra gana įspūdinga. Kaip bežiūrėsi, užpernai kol kas vienintelį albumą „Woman“ išleidęs projektas nėra iš tų, kurių dainas Lietuvoje nuolat transliuoja radijas, o lyderio Michaelo Milosho 999 iš 1000 lietuvių tikriausiai neatpažintų gatvėje.
Užtat tie, kurie atpažintų, „Rhye“ muziką myli be išlygų. Feisbuką per šiuos porą mėnesių bombardavo melomanų raginimai nepraleisti koncerto ir susipažinti su jausminga, melodinga „Rhye“ muzika, prieš pora metų sudominusia net skeptiškiausius kritikus.
Pasiklausyti „Rhye“ koncerto Vilniuje susirinko ir nemažai žinomų Lietuvos pramogų pasaulio veikėjų – nuo aktoriaus Audriaus Bružo su žmona, dainininke Šorena, iki grupės „The Roop“ dainininko Vaidoto Valiukevičiaus ir atlikėjo Kazimiero Likšos.
Kas yra „Rhye“, nėra labai lengva suprasti. Grupės balsas – kanadietis Michaelas Miloshas, gyvenęs keliuose žemynuose, leidęs muziką (kur kas mažiau populiarią) savo tikruoju vardu. Prieš keletą metų jis susipažino su danu Robinu Hannibalu – ir Vilniaus klube „Tamsta“ koncertavusios grupės „Quadron“ nariu. Kartu jie sukūrė „Rhye“ albumą, bet dabar M.Miloshas į gastroles keliauja su kitais muzikantais.
Vienas paaiškinimų – ausies būgnelio pažeidimas, dėl kurio R.Hannibalas apskritai negali koncertuoti. Kitas – dueto keliai išsiskyrė. Portalui lrytas.lt prieš pasirodymą M.Miloshas apie tai kalbėjo miglotai, o kitur yra sakęs, kad R.Hannibalas apskritai niekada nebuvo „Rhye“ narys – tik talkininkas ir bendramintis.
Kaip bebūtų, į koncertus einama dėl „alternatyviu r'n'b“ vadinamos grupės muzikos ir ausis glostančio Michaelo balso – tokio švelnaus ir aukšto, kad išgirdusieji įrašus dažnai pamano, jog dainuoja moteris. Jo dainavimo maniera visai pagrįstai lyginama su garsios dainininkės Sade, nors pats M.Miloshas dėl to raukosi.
Sausakimšame „Lofte“ vakarą pradėjo duetas „Golden Parazyth“, irgi neslepiantis simpatijų „Rhye“ skambesiui. Vakaro žvaigždės, į Vilnių atvykusios dar antradienį ir koncerto dieną suspėjusios užsukti į LRT televiziją, į sceną žengė apie dešimtą vakaro.
M.Miloshas scenoje atrodo gana kuklus – mąslus žvilgsnis, negausūs judesiai. Tačiau visa tai labai tinka „Rhye“ muzikai – jautriai, „naktinei“, pripildytai romantikos. Interviu metu M.Miloshas mėgsta kalbėti apie seksą ir jo įtaką kūrybingumui – iš „Woman“ dainų atrodo, kad ši muzika labiausiai ir skirta naktims lovoje, kurie skirti ne miegui.
Dainų skambesys – kiek kitoks nei albume. Scenoje – violončelė, elektriniai vargonai, mušamieji, kuriais mėgsta groti pats grupės dainininkas. Muzika skamba „gyviau“ ir net kiek įtaigiau, nors nepaliko įspūdis, kad dar geriau ji skambėtų teatro salėje su kėdėmis. „Rhye“ – svajingos ramybės muzika, barškantys alaus buteliai nėra tinkamas fonas jai.
Panašu, kad „Rhye“ nesiruošia nutolti nuo „firminio“ švelnaus skambesio, nors grupės ateitis kelia intrigą. Pats M.Miloshas iki šiol negali atsakyti, ar kada nors bus antrasis „Rhye“ albumas.
Lieka tik mėgautis akimirka – „Lofte“ susirinkusieji tai ir darė. Beje, ne tik iš Lietuvos – vienintelis Baltijos šalyse surengtas „Rhye“ koncertas priviliojo ir nemažai melomanų iš Latvijos, kurie paprastai gali pasidžiaugti dažnesniais įdomių šių dienų atlikėjų vizitais. Trečiadienio vakarą šiame fronte Vilnius nušluostė nosį Rygai.
Pasibaigus pasirodymui, iš užkulisių išėję muzikantai dar gerą pusvalandį bendravo su gerbėjais. Šiltai dėkojęs M.Miloshas atsisakė su jais fotografuotis (tvirtino, kad tiesiog nemėgsta to daryti), bet sakė, kad jau antrąkart susižavėjo Lietuva, tad norėtų sugrįžti dar sykį (pirmą sykį prieš keletą metų koncertavo Kaune, kai „Rhye“ dar nebuvo).
Sprendžiant iš koncerto sėkmės, tai beveik neišvengiama – gerbėjų ratas po šio trečiadienio turėtų dar labiau išaugti. Su kokiu pavadinimu ar projektu besugrįžtų, M.Miloshas Lietuvoje tikrai bus laukiamas. Galbūt ne tik jis, bet ir kiti įdomūs jauni atlikėjai – pilna „Lofto“ salė įkvepia tikėti, kad mūsų šalyje pakankamai dėmesio bent kartais gali sulaukti ne tik banalios popžvaigždės ir senstelėję rokeriai.