„JoyCut“ prieš kiek daugiau nei dešimtmetį susibūrė spontaniškai – tiesa, šiandien grupėje mažiau narių, nei buvo anksčiau, bet italai vis dar tokie patys atviri ir nusiteikę eksperimentuoti kiekviename savo karjeros žingsnyje. Jų muzika – tanki, itin instrumentinė, ritminga ir tuo pačiu neribotai melodinga.
Itin svarbūs „JoyCut“ kūryboje yra būgnai – jų scenoje „Ryšių kiemelio 837“ lankytojai išvys net du komplektus, kuriuos į darnią naktinę visumą sujungia centre esantis elektronikos pultas. Tuo tarpu studijoje perkusiją italams dažnai atstoja įvairūs seni vazmdžiai bei kiti ritmui kurti tinkami objektai. „Industrinė genties muzika“, – trumpai taip save pristato trio, pažintį su kuriais geriausia pradėti nuo kritikų pagerbto albumo, „PiecesOfUsWereLeftOnTheGround“, išleisto 2013-aisiais.
Su „The Chemical Brothers“, šiuo metu pristatančiais naują savo albumą visame pasaulyje, savo gimtinėje italai pasirodė net du kartus. Tiesa, ir anksčiau „JoyCut“ galėjo pasigirti ypatinga kompanija koncertuose – prieš keletą metų jie lydėjo kanadiečius „Arcade Fire“ šių „The Suburbs“ turo metu. 2014-aisiais „JoyCut“ patys išsirengė į kelionę po Šiaurės Ameriką, kur buvo sutikti išties audringai. „Skamba kaip ateitis, kurioje robotai ir žmonės dalinasi maistu ir viltimi“, – tuomet kalbėjo MTV žurnalistai.
Savo viešnagę Lietuvoje pradėsiantys „LRT Opus“ terasoje Vilniuje, penktadienį užsuksiantys į Kauną ir baigsiantys pasirodymu festivalyje „Galapagai“ italai kol kas neplanuoja atostogų. Šią vasarą ir rudenį „JoyCut“ jau suplanavę koncertus Italijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Ispanijoje.
Renginyje „Nocturne“ taip pat laukiamą Eleną Neniškytę Lietuvos melomanai gerai žino iš tokių projektų, kaip „Magic Mushrooms“, „Left I Right“ ar „Ministry of Echology“. Prieš keletą metų dangiško balso, derančio funk, reggae ir soul pasažams, savininkė daugelį nustebino pristatydama solinę, alternatyviai elektroninę, savo programą. Kaip Umiko į sceną kopianti mergina nebijo rodyti nešlifuotos, jautrios, nesurepetuotos savo kūrybos pusės.
„Kūrybai svarbiausia švari darbo vieta, vienatvė, naktis ir galimybė tam skirti bent 5 valandas be pertraukų“, – savo receptais dalinasi Elena, pridurianti, kad niekuomet nekuria sau, nes tai būtų liūdna – jos muzikos tikslas yra paliesti kitą žmogų.