„Positivus“ tikriausiai niekada negros, pavyzdžiui, Stingas. Festivalis stengiasi orientuotis į link alternatyvos sukančią muziką arba tai, kas yra besąlygiškai madinga.
Tačiau šiuose rėmuose telpa daug – ir penktadienio pavakarę groję jauni britų rokeriai „Peace“, kurie įkvėpimo semiasi iš „Oasis“ ir yra kupini jaunatviško padūkimo, ir kiek melancholiški estai „Ewert & The Two Dragons“ – bene ryškiausias šios šalies scenos eksportas, po poros savaičių žibėsiantis festivalyje „Granatos Live“ Rumšiškėse.
Atradimu daug kam tapo britų atlikėjas Ghostpoet – vienas įdomiausių dabartinių šios šalies kūrėjų, kažkodėl programoje nukištas į ankstyvą šeštadienio popietę, kai žiūrovai į festivalį dar tik rinkosi.
Ant liežuvio galo sukasi apibūdinimas „reperis“, tačiau pats 32-ejų britas dėl jo pyksta – spaudos konferencijoje sulaukęs klausimo apie tai, griežtai pasakė nekalbėsiąs.
Muzikos poetu save vadinantis atlikėjas yra išleidęs tris albumus, kartą pretendavo į prestižinį britų „Mercury“ muzikos apdovanojimą, scenoje pasirodo su gyvai grojančia grupe, muzikoje girdisi užuominų į triphopą ir net džiazą.
Jis dažnai lyginamas su kitu britu Tricky – galbūt dėl intensyvios kalbėjimo manieros, hipnotizuojančių ritmų ir įdomių tekstų.
Su žurnalistais pabendrauti atėjęs Ghostpoet stengėsi kurti rimto menininko įvaizdį – pasipiktino spaudos konferencijos vedėjo klausimu, ar yra romantikas. „Tai visiškai nesvarbu“, – nukirto britas.
Tačiau netrukus atlyžo, prisipažino, kad nerimtai žiūri į muzikos apdovanojimų ceremonijas, tikisi, jog šiais metais jo mėgstama „Liverpool“ futbolo komanda žais geriau, prie kompiuterio kartais sėda girtas, o po to keikiasi, kad būriams savo gerbėjų socialiniuos tinkluose vėl prirašė nesąmonių.
Mažiau rimti buvo australai „King Gizzard & The Lizard Wizard“ – roką su daug psichodelikos elementų grojanti septyniukė, kuriai teko groti per šeštadienį popiet „Positivus“ žiūrovus prausti pradėjusią liūtį.
„Šiuo koncertu baigsime šešių savaičių gastroles, todėl po jo išgersime po vieną alaus. Tik po vieną“, – rimtai žadėjo australai.
Koks jų mėgstamiausias užsiėmimas po koncertų?
„Turime tokią tradiciją – mušame kengūrą. Arba koalą. Tam net turime specialų kambarį užkulisiuose“, – kvailiojo australai.
Festivalio popietė daug kam atnešė smagių atradimų. Didžiulę minią priviliojo latvių grupė „DaGamba“ – violončelėmis ir smuiku „Muse“ ir kitų garsių grupių hitus grojantys muzikantai, pasdirodę su Rygos simfoniniu orkestru.
Visai kitokį – jaukų ir kuklų – pasirodymą mažytėje „Tallinn Music Week“ scenoje surengė estai „Zebra Island“. Elektroninę popmuziką grojančios grupės vokalistė pralinksmino žiūrovus, parodžiusi, kad ir jos liemenėlė išmarginta zebro dryžiais.
Keturios ryškiausios vakaro žvaigždės – labai skirtingos. Vėlyvo vakaro programoje – hipsterių dievinama amerikiečių merginų „indie“ roko grupė iš JAV „Warpaint“ (šįkart sudominusi stebėtinai mažai žiūrovų), britų popžvaigždė Charli XCX ir energingieji tos pačios šalies rokeriai „Kasabian“.
Prieš tai pasirodymą surengė kiek vyresniems klausytojams gerai žinomas britų elektroninės muzikos duetas „Lamb“, pagarsėjęs nuostabiais melancholiškais kūriniais „Gabriel“ ir „Gorecki“.
„Latvijoje esame antrą sykį, mums čia labai smagu. Koks mūsų įsimintiniausias koncertas? Kartą koncertavome Londone kartu su Davidu Bowie ir PJ Harvey – tai buvo neįtikėtina“, – pasakojo prieš 19 metų susibūrusio dueto narys Andy Barlow.
Vienas įdomiausių grupės istorijos fragmentų – kultiniame filme „Mulen Ružas“ aktorės Nicole Kidman sudainuotos kelios „Lamb“ dainos „Gorecki“ eilutės.
„Kiek pinigų už tai gavome? Tiksliai nepasakysiu, bet pinigų gaudavome net keletą metų iš eilės“, – lrytas.lt pasakojo dainininkė Lou Rhodes.
„Tada sulaukėme filmo režisieriaus Bazo Luhrmanno skambučio. Jis papasakojo, jog Nicole taip patiko ši daina, kad ji nori ją įrašyti ir išleisti. Paklausė, ar galėtume po poros dienų atvykti į Los Andželą ir padirbėti kartu.
Buvau suplanavęs kelionę į Indiją, bet viską mečiau ir išlėkiau pas ją. Įrašėme dainą, tačiau dėl įvairių priežasčių ji nebuvo išleista. Ką manau apie jos balsą? Sakykime taip – ji puiki aktorė“, – nusijuokė A.Barlow.
Svarbiausios vakaro žvaigždės, be abejo, buvo britai „Kasabian“, prieš pat vidurnaktį pradėję groti pagrindinėje festivalio scenoje.
Lyg iš filmų apie gangsterius nužengęs vokalistas Tomas Meighanas, ekstvagantiškas jo bendražygis Serge'as Pizzorno, per dešimtmetį sukaupti hitai ir muzika, kuri yra rokas, bet tinka ir šokiams. Geriau šeštadienio vakarui, atrodytų, nesugalvosi.
Tačiau pašėlusiai populiarius britus netikėtai nukonkuravo jų tautietę – į mažesnę sceną tuo pat metu pastatyta dainininkė Charlie XCX, popsinė, bet maištingą charakterį demonstruoti mėgstanti artistė, dėl kurios iš proto eina paaugliai.
Per jos pasirodymą žiūrovų minia buvo dar tirštesnė, o prie scenos susirinkusios jaunos merginos savo dievaitę pasitiko garsiu spiegimu.
Gerbėjų ji nenuvylė – energingai atšuoliavusi į sceną, jau pirmą pasirodymo minutę paragino visus į viršų kelti vidurinį pirštą, per antrąjį kūrinį į rankas paėmė gigantišką pripučiamą gitarą, o trečiu numeriu sugrojo vieną didžiausių savo hitų „I Love It“.
Minia ėjo iš proto, dalis žiūrovų koncerto klausėsi, nė nematydami dainininkės, vietos prieš sceną buvo tiesiog per mažai.
Charli XCX į Latviją atvyko trečią sykį – yra koncertavusi tame pačiame festivalyje, o šį pavasarį Rygoje „apšildė“ JAV žvaigždės Katy Perry koncertą.
Ją buvo pasikvietęs ir Karklės festivalis – tačiau tąsyk dainininkė kiek netikėtai atšaukė savo vizitą. Jei lietuviai šią atlikėją mėgsta tiek pat, kiek latviai, anksčiau ar vėliau mūsų šalyje ji tikrai koncertuos.
Sekmadienį „Positivus“ žiūrovų laukia paskutinė geros muzikos dozė – koncertus surengs Robertas Plantas, „Basement Jaxx“, St.Vincent ir kitos muzikos garsenybės.