Liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis vyksiančiame festivalyje „Yaga Gathering 2015“ tarp gausaus būrio didžėjų ir atlikėjų pasirodys ir lietuviai „Without letters“. 2008 m. įsikūrę „Without letters“ pelnytai laikoma viena perspektyviausių jaunosios kartos indie-elektroninės muzikos grupių Lietuvoje.
Jie jau dalyvavo daugelyje Baltijos šalių muzikos festivalių, Talino muzikos savaitėje, Slovėnijos muzikos festivalyje-mugėje MENT. Apšildė žinomus pasaulio atlikėjus, tokius kaip norvegai „Casiokids“ ar britai „Mount Kimbie“. Praėjusiais metais „Without letterrs“ išleido debiutinį didelio susidomėjimo sulaukusį albumą „Self-titled“. Šiemet jie gros muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalyje „Yaga Gathering 2015“. Apie muziką, ateities planus ir festivaliui „Yaga Gathering“ rengiamą pasirodymą pasakoja grupės narys Adomas.
– Pradėjote kaip indie grupė, dabar grojate labiau elektroninę muziką. Ar ir toliau liksite ištikimi šiam stiliui? O gal priešingai, žadate nustebinti savo klausytojus?
– Kol kas judame elektronikos kryptimi, tačiau norime, kad ji būtų kuo gyvesnė, o gyvi instrumentai ir elektronika persipintų taip, kad kartais taptų nebeatpažįstama, kurie garsai suprogramuojami kompiuteriu, o kurie įgroti gyvai gitaromis, būgnais ar bosu. Pagrindinis ateinančio mūsų EP siurprizas turbūt bus tai, kad vėl atsiras nemažai vokalo.
– Viename interviu teigėte, kad nežinote, ar tokia rinka, į kurią taikote iš viso egzistuoja. Tad koks yra jūsų klausytojas?
– Mūsų klausytojas turbūt įvairialypis, galbūt anksčiau klausęs daugiau gitaros (indie) muzikos, o po to atradęs elektroniką, kaip ir kai kurie iš mūsų. Tačiau manome, kad mūsų muzika gali būti artima bet kuriam kiek nenuspėjamais garsais ir dabartine elektronine muzika besidominančiam klausytojui.
– Ką manot apie muzikinę kultūrą Lietuvoje?
– Džiugu, kad nebelieka tokios didelės atskirties tarp pogrindinės (jaunos) ir populiariosios scenos, į populiariąją sceną ateina daugiau naujų, neįprastesnių, drąsesnių vėjų, tad tikimės, kad po dar po kelių metų Lietuvos populiarioji muzikinė kultūra taps dar įvairesnė, o pop muzikos apibrėžimas išsiplės ir sutalpins savyje dabar laikomas perspektyvias grupes, kas leis suformuoti aiškesnę nišą ir eksperimentinei, akademinei muzikai, kurios taip pat labai reikia.
– Didžiausias jūsų pasiekimas?
– Kol kas sunku vertinti, bet aš asmeniškai didžiuojuosi nueitu keliu nuo to laiko, kurį trys 15-mečiai vos mokantys pagroti kelis akordus gitara nuėjome iki dabar, kai pavyzdžiui, MENT festivalis Liublianoje pristatė mus kaip „vieną geriausių Baltijos elektroninių grupių“.
– Kokie artimiausi ateities planai?
– Vasarą nemažai koncertuosime, apšilsime su naujais kūriniais, o tada vasaros pabaigoje juos įrašysime kaip antrąjį EP, o tada nekantrausime jį išleisti su videoklipais ir keliauti į koncertinį turą.
– Kokią programą parengėt festivalio „Yaga Gathering 2015“ klausytojams?
– Festivaliui „Yaga Gathering: parengsime naujausius kūrinius iš ateinančio EP, kurie dar neišleisti ir mažai nugroti, jie gana šokami, elektroniški, gana aršūs, bet kartu ir psichodeliški, pasižymintys švelnia world muzikos įtaka. Pats pasirodymas turėtų būti gana vientisas, nenustygstantis vietoje, sieksime, kad klausytojai pasinertų į holistinį patyrimą, kurio metu kūriniai iš vieno pereina į kitą be ryškesnių pauzių.
– Ar pasidomėjot kitais festivalio atlikėjais? Kurio pasirodymo tikrai nepraleisite?
– Apie „Yaga“ daug girdėjom, bet joje dar nedalyvavom. Mes domimės psichodeline, įtraukiančia, monotoniška šokių muzika, tad tiesiog bandysime įsijausti į „Yaga“ atmosferą, klausytis ne tik atskirų kolektyvų, bet dalyvauti įvykyje.
Festivalis „Yaga Gathering 2015“ vyks liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Varėnos raj.). Festivalyje lankytojų lauks pagrindinė ir ramybės scenos, amatų bei sveikatingumo erdvės, cirko scena ir galerija po atviru dangumi. Šiemet festivalis pristatys išskirtines kelių dienų trukmės raugo keramikos dirbtuves. Pasirodys reggae, dub ir elektroninės muzikos atlikėjai, koncertuos grupės. Tarp laukiamiausių festivalio dalyvių – britų muzikinis projektas „Juno Reactor“, lietuviai „Without letters“. Prie unikalaus trio „Onogana“ pasirodymo organizavimo prisideda ir Izraelio ambasada Lietuvoje.