Talentingas menininkas, kritikų nuolat lyginamas su garsiaisiais kūrėjais Eriku Satie ir Nino Rota, yra įvaldęs fortepijoną, smuiką, akordeoną, akustinę ir elektrinę gitaras, violončelę, klavesiną, vibrafoną, mandoliną, bandžą ir kitus instrumentus.
Nors Y.Tierseno diskografijoje - 8 studijiniai ir 3 koncertiniai albumai, tačiau pasaulinį pripažinimą jam pelnė jo sukurtas garso takelis vienam visų laikų sėkmingiausių kino filmui „Amelija iš Monmartro“.
Koncerte Vilniuje muzikantas pristatys savo naująjį albumą „Infinity“, išleistą 2014 metais, o taip pat visas populiariausias savo kompozicijas.
Y.Tiersenas gimė 1970 metais Bresto mieste šiaurės vakarų Prancūzijoje, belgų ir norvegų šaknų turinčioje prancūzų šeimoje. Fortepijonu pradėjo skambinti būdamas ketverių, smuiku – šešerių metų amžiaus, o klasikinį išsilavinimą įgijo net keliose muzikos akademijose.
Didžiulę įtaką paauglystėje jam turėjo pankų subkultūra ir grupių „The Stooges“ ir „Joy Division“ kūryba. Būdamas trylikos, Y.Tiersenas sudaužė savo smuiką, nusipirko elektrinę gitarą ir subūrė roko grupę.
Po poros metų šis audringas paauglystės laikotarpis baigėsi, Y.Tierseno grupė iširo, muzikantas įsigijo pigų mikšerinį pultą ir pradėjo kurti foninę muziką teatro pastatymams bei trumpametražiams kino filmams.
Pirmosios sėkmės Prancūzijoje menininkas sulaukė 1998 metais, išleidęs trečiąjį studijinį albumą „Le Phare“, kurio pardavimai siekė net 160 tūkstančių kopijų. Tuo pat metu Y.Tierseno muzika jau skambėjo filmuose „La Vie Rêvée des Anges" (1998), „Alice et Martin" (1998) ir „Qui Plume la Lune?" (1999).
Kompozitorius tapo Prancūzijos įžymybe, juo žavėjosi laisvieji menininkai, alternatyvioji jaunimo karta ir klasikinės muzikos gerbėjai, dievinantys jo kuriamus valsus.
2001 metais Y.Tierseno gyvenimas pasikeitė iš esmės - ekranuose pasirodė „Amelija iš Monmartro“, visų mylima romantinė komedija, kuriai talentingas kompozitorius sukūrė visą garso takelį ir taip pelnė pasaulinį pripažinimą. Juostoje skambėjo naujos kompozicijos, o taip pat kūriniai iš pirmų trijų Y.Tierseno albumų.
Filmas „Amelija iš Monmartro“ buvo nominuotas penkiems „Oskarams“, yra pelnęs 55 apdovanojimus ir vadinamas vienu populiariausių visų laikų prancūziškų filmų.
Dar vienas žymus menininko darbas – garso takelis vokiečių tragikomedijai „Viso gero, Leninai!“ („Good Bye Lenin!“), į ekranus įžengusiai 2003 m., nominuotai „Auksiniam gaubliui“ ir pelniusiai net 32 svarbius kino pasaulyje apdovanojimus.
Įdomūs faktai apie Y.Tierseną
„Amelijos iš Monmartro“ garso takelio klausytojų skaičius „YouTube" portale skaičiuojamas dešimtimis milijonų kartų.
Kasmet „Google“ interneto paieškos svetainėje Y.Tierseno vardą įveda daugiau nei 5 mln. žmonių.
Po „Amelijos iš Monmartro“ parodymo Japonijoje ir kitose Rytų šalyse tėvai pradėjo vadinti naujagimius Y.Tierseno dainų pavadinimais.
90% žmonių turi muzikanto įrašus savo kolekcijose, bet nežino, kad jų autorius yra Y.Tiersenas.
Pastaruoju metu Y.Tiersenas intensyviai koncertuoja, pristatydamas savo naujajį albumą „Infinity“. Ir beveik visi jo koncertai – anšlaginiai, į kuriuos bilietai išperkami vos per 5 minutes.