Tryliktąjį sykį surengti Nepriklausomos muzikos apdovanojimai (taip verčiamas šių rinkimų pavadinimas) – galimybė būti įvertintiems viso pasaulio atlikėjams, kurie nėra pasirašę sutarties su didelėmis leidybos kompanijomis.
Šįmet buvo įsteigta 80 apdovanojimų kategorijų. Į prizus pretendavo beveik 400 atlikėjų ir grupių, tarp kurių yra ir gerai žinomų – pavyzdžiui, festivalyje „Kaunas Jazz“ viešėjęs kubiečių pianistas Omaras Sosa arba šįmet Vilniaus kongresų rūmuose dainavusi JAV atlikėja Lucy Wainwright Roche.
Į apdovanojimus pretendavo atlikėjai iš Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Afrikos, Australijos, Azijos ir net Grenlandijos.
Laimėtojus nulėmė iš garsių muzikos pasaulio žmonių sudaryta komisija – joje dirbo menininkė Laurie Anderson, džiazo žvaigždė Joshua Redmanas, atlikėjos Meshell Ndegeocello ir Sharon Jones, grupės „Heart“ narės Ann ir Nancy Wilson, svarbiausių JAV leidyklų ir muzikos žurnalų atstovai.
Dueto „The Ball & Chain“ pernai sukurtas klipas „Baby Baby Burning“ pretendavo į geriausio vaizdo klipo apdovanojimą. Ericos ir Jurgio darbas – vienas iš vos penkių klipų, atrinktų į šią kategoriją.
Komisijos verdiktas buvo paskelbtas gegužę – jis buvo palankus kitam šioje kategorijoje pretendavusiam klipui, sukurtam „Fanfara Tirana“ ir „Transglobal Underground“.
Tačiau balsavo ir interneto auditorija – apdovanojimų rengėjų teigimu, balsavusiųjų buvo per 100 tūkstančių.
Šių „publikos balso“ rinkimų rezultatai paskelbti antradienį – geriausiu vaizdo klipu balsavusieji išrinko būtent „The Ball & Chain” darbą.
„Esame labai patenkinti. Neįtikėtina, kad mus atrinko iš tiek daug grupių“, – sakė dueto narė E.Jennings.
„Independent Music Awards“ savo misija įvardija kaip siekį populiarinti atlikėjus, kuriuos paprastai ignoruoja didžiosios muzikos verslo kompanijos. Apdovanojimus rengia kompanija „Music Resource Group“, internete publikuojanti muzikos verslo duomenų bazę „The Musician’s Atlas“.
„Akivaizdu, jog nereikia didžiulės leidyklos reklamos mašinos, kad laimėtum naujus gerbėjus ir muzikos verslo dėmesį. Mūsų tikslas – pateikti išskirtinius atlikėjus ir jų leidinius muzikos vartotojams visame pasaulyje“, - sako Nepriklausomos muzikos apdovanojimų direktorius Martinas Folkmanas.
Maždaug 40 procentų šių metų publikos balsavimo laimėtojų – ne iš JAV, kur įsikūrusi apdovanojimų ceremonijos būstinė. Visiems laimėtojams apdovanojimų rengėjai žada suteikti papildomą reklamą.