20-ies „Grammy“ statulėlių laimėtojas, be ginčų geriausiu šių laikų džiazo gitaristu pripažįstamas Patas Metheny Vilniuje surengs pirmąjį gastrolių Europoje koncertą. Šis renginys taps vienu skambiausių festivalio „Kaunas Jazz“ akordų.
Neseniai pasirodymų seriją Pato grupė „Unity Group“ surengė JAV. Koncertai sukėlė didelę pagyrimų bangą žiniasklaidoje.
„Sunku įsivaizduoti geresnį Pato koncertą nei šis, kuris truko beveik tris valandas. Patas Metheny aprėpė visą savo karjerą – nuo užuominų į ankstyvąją aštuntojo dešimtmečio kūrybą iki naujausių kūrinių“, - pažymi leidinys „Santa Barbara News-Press“.
Leidinys „The Oregonian“ koncertą pavadino kupinu kvapą gniaužiančių akimirkų. „Net sudėtingiausius kūrinius Patas grojo su stebėtinu lengvumu. Tai tikra džiazo gitaros meistriškumo pamoka“, - antrino „The Vancouver Sun“.
„Nuo juodai balto filmo iki spalvingo 3D kino”, - koncerte skambančios muzikos įvairovę nupasakojo leidinys „The Boston Globe“.
„Bandau po vienu stogu sujungti visus skirtingus dalykus, kuriuos myliu muzikoje. Ši grupė ypač gerai tam pasiruošusi“, - pristatydamas kolektyvą „Unity Group“, suburtą šioms gastrolėms, sako Patas Metheny.
„Unity Group“ - tai papildytas grupės „Unity Band“, su kuria Patas 2012-aisiais išleido „Grammy“ laimėjusį albumą, variantas.
Dabartinės grupės sudėties prieš kelis mėnesius išleistas albumas „Kin“ pasiekė pirmąją vietą JAV džiazo topuose. Nenuostabu, nes visi grupės nariai – aukščiausio lygio profesionalai.
Ryškiausia grupės žvaigždė, išskyrus patį Patą Metheny, yra saksofonistas Chrisas Potteris. Per dešimt solinių albumų išleidusio muzikanto grojimas taip pat skamba daugiau nei 150 kitų džiazo žvaigždžių įrašų. Tarp jų – Dave'as Hollandas, „Steely Dan“, Steve'as Swallow, Mike'as Sternas ir kiti.
„Chrisas yra vienas nuostabiausių džiazo solistų, apie kokį instrumentą bekalbėtume. Negana to, kad puikiai groja saksofonu, jis dar ir nuostabus pianistas bei labai geras gitaristas“, - sako Patas Metheny.
Pernai JAV džiazo žurnalistų asociacija Chrisą išrinko geriausiu tenoro saksofonistu. Anksčiau net keturis kartus tokiu titulu šį muzikantą apdovanojo svarbiausias džiazo žurnalas „Downbeat“. Beje, Chrisas Potteris jau yra ne kartą viešėjęs Lietuvoje – su savo grupe, taip pat – su legendiniu bosistu Dave'u Hollandu. Apie vieną šių viešnagių jis sukūrė kompoziciją „Viva Las Vilnius“, įamžintą koncertiniame albume „Follow The Red Line“.
„Jis – vienas geriausių šių dienų būgnininkų. Kai pirmą kartą koncerte išgirdau Antonio, apstulbau – jis groja taip „minkštai“, bet ir su tokiu užsidegimu. Atrodė, kad vienu metu groja keturi muzikantai – o visa tai sugebėjo padaryti jis vienas. Jo muzikalumas ir branda – pritrenkiantys, jo atėjimas tapo vienu svarbiausių pokyčių mano grupės istorijoje“, - apie Meksikoje gimusį Antonio Sanchezą pasakoja Patas Metheny.
Praėjusio šimtmečio pabaigoje į Niujorką persikraustęs Antonio – trijų „Grammy“ statulėlių laimėtojas, grojęs su Michaelu Breckeriu, Dianne Reeves, Johnu Patitucci, Dee Dee Bridgewater, Jane Monheit, Janis Siegel, Avishai Cohenu, Gary Burtonu, Davidu Sanchezu ir kitomis ryškiausiomis džiazo žvaigždėmis. 2002-aisiais jį prie savo grupės prisijungti Patas Metheny – bendradarbiavimas, prasidėjęs albume „Speaking Of Now“, nenutrūksta iki šių dienų. 2007-aisiais Patas simboliškai grąžino skolą Antonio Sanchezui – kartu su legendiniu pianistu Chicku Corea dalyvavo šio talentingo būgnininko debiutinio albumo „Migration“ įrašuose.
Elektriniais ir akustiniais instrumentais puikiai grojantis bosistas Benas Williamsas 2009-aisiais laimėjo prestižinį Theloniouso Monko vardo džiazo konkursą, po po dvejų metų sublizgėjo debiutiniu albumu „State Of Arc“, pasiekusiu pirmąją vietą „iTunes“ džiazo topuose. Iki tol jis jau buvo spėjęs savo įgūdžius nušlifuoti su geriausiais pasaulio džiazmenais – Wyntonu Marsaliu, Roy Hargrove'u, Terence'u Blanchardu, Jacky Terrassonu, George'u Duke'u ir kitais. Prieš keletą metų su Patu Metheny bendradarbiauti pradėjęs Benas jau vadinamas vienu labiausiai pageidaujamų džiazo bosistų – garsenybės rikiuojasi į eilę, kad galėtų pakviesti jį į savo muzikinius projektus, muzikantas dar randa laiko ir pasirodymams su savo grupe „Sound Effect“.
Pernai Pato Metheny grupę papildė naujas narys – iš Italijos kilęs instrumentininkas Giulio Carmassi. „Šį neįtikėtiną muzikantą man parekomendavo bičiulis, bosistas Willas Lee. Giulio puikiai groja klavišiniais, yra fantastiškai įvaldęs pučiamiuosius, gitarą, mušamuosius, prie viso to jis dar ir dainuoja kaip angelas“, - negali atsistebėti Patas Metheny.
Istorija - kaip iš pasakos. Kadaise Giulio apsilankė Pato koncerte ir jau tada svajojo, kad vieną dieną taps šio gitaristo grupės nariu. Svajonės pildosi – muzikantas, kompozitorius, prodiuseris, aranžuotojas ir muzikos filmams autorius šiandien koncertuoja su viena ryškiausių pasaulio džiazo žvaigždžių. Jis taip groja su žinomais džiazo ir roko muzikantais Steve'u Gaddu ir Chucku Loebu, muzikavo su roko grupės „The Wildhearts“ lyderiu Gingeriu Wildheartu. Įdomu tai, kad pianisto išsilavinimą turintis Giulio visais kitais instrumentais groti išmoko pats.
Ištrauka iš Pato Metheny koncerto: