Melomano žinynas: kas yra kas grupėje „Dream Theater“?

2014 m. vasario 6 d. 10:05
lrytas.lt
Per kone tris dešimtmečius „Dream Theater“ tapo daugiausiai uždirbančia progresyvios muzikos grupe nuo šio žanro klestėjimo laikų aštuntajame dešimtmetyje, nors ir nėra labai gerai žinomi populiariosios muzikos gerbėjams. Amerikos grupę sudaro penki vyrukai – kiekvienas savo srities profesionalas, už kurio slypi išskirtinė istorija ir neginčijamas talentas. Net ir kiekvienam jų pristatant savo solinius projektus, jie sulaukia milžiniško dėmesio.
Daugiau nuotraukų (1)
Kai į vieną kumštį susijungia visi – jų muzikiniai pasirodymai tampa aktyviu, vietoje nenustygstančiu vulkanu, kurio nepastebėti tiesiog neįmanoma. Kiekvienas šių vyrų – „Dream Theater“ stiprybė, dėl kurios pasaulio melomanai grupei atidavė savo prielankumą ir meilę.
„Dream Theater“ yra viena iš vos keturių grupių, kurios du nariai dalyvavo prestižiniame G3 ture, kasmet rengiamame nuo 1995 metų. Šiame ture drauge penkis kartus pasirodė „Dream Theater“ gitaristas Johnas Petrucci ir buvęs būgnininkas Mike'as Portnoy, kartą ture buvo galima išvysti J.Petrucci bei dabartinio grupės būgnininko Mike'o Mangini duetą. Be to, J.Petrucci yra daugiausiai kartų šiame ture grojęs muzikantas.
Talentingasis Amerikos italas J.Petrucci yra ne tik „Dream Theater“ gitaristas, pritariantis vokalas, vienas iš įkūrėjų, bet ir albumų prodiuseris. Jis yra vienintelis grupės narys, prisidėjęs prie visų „Dream Theater“ albumų dainų tekstų kūrimo. Kiekvienam albumų, kurių jau 12, jis yra parašęs ne mažiau kaip po 3 dainas.
J.Petrucci muzikos pasaulyje vertinamas dėl gebėjimo groti skirtingais stiliais, naudoti skirtingas technikas ir, be abejo, savo meistriškumo. Išmoktas pamokas ir talentą jis sudėjo į specialius video, kuriuose moko groti gitara. Pats groti gitara pradėjo 8-erių, tačiau tikrąją aistrą šiam muzikos instrumentui pajuto 12-os. Tuomet treniruotėms skirdavo po 6 valandas per parą.
Talentas, atkaklus darbas ir noras tobulėti jam padėjo tapti svarbia „Dream Theater“ dalimi, į kurią nuolat nukreiptas daugelio dėmesys. 2009 m. įtakingas muzikos pasaulio britų autorius Joelas Mclveras savo knygoje „100 geriausių metalo gitaristų“ J.Petrucci įtraukė antruoju numeriu, o „Guitar One“ žurnalas jį išrinko kaip vieną iš 10 geriausių visų laikų gitaristų.
Bosinės gitaros partija nuo grupės įkūrimo priklauso Čikagoje gimusiam korėjiečiui Johnui Myungui. Groti pradėjęs tik 15-os, šiandien jis yra išvystęs unikalų grojimo stilių, tačiau, nepaisant savo pasiekimų, yra vadinamas paslaptinguoju „Dream Theater“ nariu. Jis labai tylus, retai kada atkreipia į save dėmesį, net juokaujama, kad niekas niekad negirdėjo jo kalbančio.
Be to, iki būgnininko M.Mangini prisijungimo prie grupės 2010 m., jis buvo vienintelis narys, joje niekada nedainavęs. Jo įdirbis ir duoklė „Dream Theater“ – muzika. Ne veltui 2010 m. „Music Radar“ rinkimuose jis buvo išrinktas geriausiu visų laikų bosinės gitaros meistru.
„Dream Theater“ vokalo partija priklauso 1990 metais jos nariu tapusiam kanadiečiui Kevinui Jamesui LaBrie. Muzikos kritikai tikina, jog būtent jis turi didžiausią įtaką ir poveikį grupės kūrinių vokalinei daliai, tačiau mažiausią – muzikai. Dėl savo išskirtinio lyrinio tenoro vokalo jis yra ne tik garbinamas „Dream Theater“ narys, bet ir laukiamas kitų grupių ir muzikinių projektų pasirodymuose kaip svečias.
Be to, jam priklauso ir keturi soliniai albumai, o 2010 m. „Music Radar“ rinkimuose jo vokalas buvo išrinktas tarp 15 geriausių visų laikų vokalų. Beje, pastarąjį lydėjo skaudžios istorijos. 1994 m. atostogaudamas Kuboje jis stipriai apsinuodijo maistu ir dėl stipraus vėmimo jam plyšo balso stygos. Prireikė net 8 metų, kad J.LaBrie balsas visiškai atsistatytų, tačiau dabar manoma, kad jo vokalas yra geresnis nei buvo anksčiau.
Ketvirtoji žvaigždė turtingoje „Dream Theater“ karūnoje – žydas Jordanas Rudessas, prie grupės prisijungęs 1999 m. Jis muzikos melomanams pažįstamas ne tik kaip „Dream Theater“ klavišininkas, bet ir kaip „Liquid Tension Experiment“ muzikantas.
Įdomu tai, jog ankstyvoje vaikystėje buvo pastebėtas jo, kaip pianisto, talentas. Ne vienerius metus grojęs pianinu ir džiuginęs tėvus bei mokytojus, sulaukęs paauglystės jis pasuko progresyvaus roko keliu ir pradėjo groti klavišiniais sintezatoriais. Dėmesio J.Rudessas sulaukė 1994 m., kai „Keyboard magazine“ skaitytojai išrinko jį geriausiu naujuoju talentu. Tuomet muzikantą pastebėjo ir „Dream Theater“, tačiau tąkart jis pasirinko kitus bendražygius.
Dabar, be diskų, išleistų po „Dream Theater“ vėliava, jis yra išleidęs 13 solinių albumų ir dar daugiau nei trisdešimtyje jų skamba jo, kaip muzikanto svečio ar projekto partnerio, muzikinis talentas. 2011 m. „Music Radar“ apklausoje jis buvo išrinktas geriausiu visų laikų klavišininku.
Penktasis ir naujausias „Dream Theater“ brangakmenis – amerikietis būgnininkas M.Mangini, grupės gretas papildęs vos prieš trejus metus ir pakeitęs vieną iš „Dream Theater“ įkūrėjų – būgnininką M.Portnoy.
M.Mangini kelias muzikos link buvo bene labiausiai vingiuotas. Nors būgnais groti pradėjo sulaukęs vos 2,5 metų ir praktikuodavosi po 2-4 val. per dieną, o būdamas devynerių jau talkino per Buddy Richo pasirodymus, jam teko paragauti ir kitokios, ne muziko duonos. Baigęs vidurinę M.Mangini į atsidavė kompiuterių mokslams, kurį laiką net dirbo programuotoju. Vis dėlto aistra muzikai nugalėjo. Jis pradėjo dirbti dėstytoju Berklio muzikos koledže, apie savo grojimo techniką parašė ir išleido dvi knygas, o 2002-2005 metais jam pavyko įsirašyti į „Gineso“ pasaulio rekordų knygą kaip penkių greičiausio būgnininko rekordų savininkui.
Visus „Dream Theater“ talentus, į visumą susijungiančius tam, kad tikriems melomanams padovanotų nepamirštamą vakarą bus galima išvysti ir Lietuvoje. Kovo 2 dieną šis penketukas koncertuos Vilniaus „Siemens“ arenoje, kur pristatys ne tik kūrinius iš naujausio savo albumo, bet ir atliks geriausius hitus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.