Dar 1973-aisiais pirmąjį albumą išleidusi grupė – žymiausia Airijos muzikinė šeima. Grupėje kartu su dainininke Moya Brennan muzikuoja du jos broliai ir dėdės.
Kartu su grupe keliaujantis jos brolis – grupės vadybininkas. Dar viena žymi Brennanų šeimos narė – M.Brennan sesuo Enya, karjeros pradžioje grojusi klavišiniais grupėje „Clannad“, tačiau vėliau pradėjusi įspūdingą solinę karjerą.
„Clannad“ vardas Airijoje minimas greta U2, Sinead O'Connor ir kitų šalį pasaulyje garsinančių atlikėjų. Pavadinimas gerai žinomas ir lietuviams – o primiršusiems atmintį greitai atgaivino koncerto reklamoje skambėjusi muzika iš TV serialo „Robinas Hudas“, kuris Lietuvoje buvo labai populiarus dar sovietiniais laikais.
Kartais nereikia jokių ypatingų šou efektų, kad žiūrovai liktų patenkinti – šią tiesą dar kartą priminę „Clannad“ koncertavo artipilnėje salėje.
Minimalus apšvietimas, kartais įjungiama dūmų mašina, pagrindinis dėmesys – muzikai. Mistiškai, spalvingai ir pasaulyje pasėjusiai keltų tradicijų madą.
„Mes tada net nesupratome, kad išradome kažką naujo“, - portalui lrytas.lt sakė 1982-aisiais hitu „Theme From Harry's Game“ visoje Europoje išgarsėjusios grupės vokalistė M.Brennan.
Tradicinės keltų melodijos ir pačių „Clannad“ parašyti kūriniai nuo scenos Vilniuje liejosi beveik dvi valandas. Arfos (ja grojo pati M,Brennan), mandolinos, fleitos natos pynėsi su sintezatorių garsais – scenoje „Clannad“ muzika skambėjo taip pat magiškai, kaip ir keliolikoje didelio populiarumo sulaukusių albumų.
Kone prieš kiekvieną dainą – linksmi pasakojimai apie jos istoriją. Vieniems kūriniams – dvylika mėnesių, kitiems, paimtiems iš airių folkloro lobyno, – keli šimtai metų. Vieni pasakoja apie gamtą, kiti – širdį veriančios istorijos apie meilę ir išsiskyrimą.
Ypatingos reakcijos, kaip ir buvo galima nujausti, sulaukė kelios melodijos iš serialo „Robinas Hudas“ - jas žiūrovai atpažino nuo pirmųjų natų ir pritardami suošė.
Akimirka, kai norėjosi sulaikyti kvėpavimą, atėjo antroje koncerto dalyje – kai „Clannad“ šeima penkiais balsais sudainavo liūdna, hipnotizuojančią „Theme From Harry's Game“ melodiją. 32 metai po premjeros ji vis dar skamba puikiai – nė vieno grupės nario balsas neprarado spalvų.
Notalgiškus jausmus kuteno ir hitas „I Will Find You“, o dainoje „In A Lifetime“ jos originalią versiją su Moya dainavusį grupės „U2“ lyderį Bono šauniai pavadavo vienas „Clannad“ narių. Plojimų grupei negailėjo ir muzikologas Darius Užkuraitis, ir ŽAS narys Linas Zareckas, kurio daug kas tikriausiai neįtarė esant „Clannad“ gerbėju.
Kartais šis koncertasn primindavo pamaldas, kartais – pasilinksminimą airiškoje smuklėje, kai iki pilnos laimės trūko tik pintos alaus rankoje. Visas savo muzikos nuotaikas lietuviams parodę „Clannad“ nuo scenos nuėjo šypsodamiesi, tačiau vakarėlis tuo nesibaigė.
Kongresų rūmų fojė prie parduodamų suvenyrų stendo muzikantų laukė kone pusė į koncertą susirinkusiųjų – muzikantai gerą pusvalandį dalijo autografus. Marškinėlius, kompaktines plokšteles, grupės nuotraukų albumą gerbėjai šlavė nedvejodami – gerokai apmažindami gastrolėse su „Clannad“ keliaujančių suvenyrų atsargas.
„Esu sužavėta. Bilietai nepigūs, bet lietuviai susirinko. Šios šalies žmonės tikrai myli muziką“, - po koncerto susitikusi su grupe, žavėjosi Airijos ambasadorė Lietuvoje Philomena Murnaghan.
„Pažįstame daug lietuvių – Airijoje jų tikrai nemažai. Buvau girdėjęs, kad Vilnius – nuostabus miestas. Gaila, šį kartą neturėjome laiko pasidairyti. Labai norime grįžti čia dar kartą“, - sakė „Clannad“ gastrolių vadybininkas, muzikuojančios šeimos narys Leonas Brennanas.
Muzikantai Lietuvoje praleido tik pusdienį. Šeštadienio popietę autobusu iš Lenkijos atvykusi grupė po vidurnakčio išvyks į Rygą, kur sekmadienį įvyks dar vienas jos koncertas. Iš ten grupė keliaus į Vašingtoną - „Clannad“ laukia koncertų serija JAV, o vėliau – dalyvavimas prestižinėje BBC „Folk Music Awards“ ceremonijoje, kur grupei bus įteiktas apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus.