„Tai nebuvo tradicinis viduramžių muzikos festivalis, žavėjo jo muzikos stilių gausa, paliko įspūdį gražūs amatai, nebuvo kičo ir jis nebuvo panašus nė į vieną lietuvišką festivalį“, – sakė viena iš grupės vokalisčių Laurita Peleniūtė.
Vainikuoti festivalio programą organizatoriai patikėjo žinomai gruzinų džiazo dainininkei Nino Katamadzei. Kartu su ja „Žalvarinis“ tapo pagrindinėmis festivalio žvaigždėmis. Be lietuvių ir gruzinų Lucko pilies festivalyje taip pat dalyvavo ukrainiečių, baltarusių, lenkų ir čekų kolektyvai, atlikėjų pasirodymus stebėjo apie 2000 žiūrovų.
„Žalvarinis“ Ukrainoje lankėsi ne pirmą kartą, grupė taip pat yra dalyvavusi tarptautiniame pasaulio muzikos festivalyje „Krajina mrij“. Muzikantai nenusivylė ukrainiečių svetingumu ir patriotiškumu. „Žmonės mielai dėvi savo tautinius rūbus, jais pasipuošę ateina į šventę šeimomis. Publika – puiki, labai palaikanti, šilta ir priima muziką atvira širdimi“, – dalinosi įspūdžiais Laurita.
Ypatingą pilies dvasią išskyrė grupės gitaristas Robertas Semeniukas. „Nuostabi istorinė vieta, jautėmės tarsi sugrįžę į LDK, groti čia buvo išties ypatinga“, – sakė gitaristas. Savo pasirodymo metu grupė kelis kūrinius atliko ukrainiečių kalba, taip pat davė interviu vietos spaudai ir televizijai. „Žalvarinį“ pasveikino ir atminimo dovanėlę įteikė Lucko meras.