Gegužės 18 dieną festivalyje pasirodys britai „Off The Wall“ - geriausias legendinės grupės „Pink Floyd“ muziką atliekantis kolektyvas Europoje.
Grupė susikūrė 2000 metais Didžiojoje Britanijoje. Per trylika gyvavimo metų kolektyvas koncertavo tūkstančiams „Pink Floyd” gerbėjų beveik visose Europos šalyse bei Japonijoje. Identiškas originalui skambesys, įspūdingos vaizdo projekcijos ir šviesos efektai leidžia publikai pajausti ir išgirsti iširusios legendos kūrybą gyvai.
Kolektyvą sudaro 7 profesionalūs muzikantai – Pete'as Mortonas (gitara, vokalas), Kevinas Fitzpatrickas (klavišiniai, vokalas), Ianas Hawkinsas (bosinė gitara, vokalas), Sarge'as (mušamieji), Sulene Fleming (pritariantysis vokalas), Steve'as Beightonas (saksofonas), Snake Davisas (saksofonas). Visi grupės nariai praeityje grojo kituose kolektyvuose ir turi išties didelę muzikinę patirtį.
Koncerto metu skambės tokie legendinių „Pink Floyd“ kūriniai kaip „Another Brick In The Wall“, „Time“ , „Wish You Were Here“, „Learning to Fly“, „Money“, „Comfortably Numb“ ir daugelis kitų.
Gegužės 25 dieną įvyks specialus koncertas, skirtas Kauno dienai - iš muzikanto Mike'o Oldfieldo įrašų puikiai melomanams žinoma dainininkė Maggie Reilly pasirodys su Kauno miesto simfonininiu orkestru.
Škotų dainininkė gimė 1956 metais Glazge ir vos sulaukusi 14-kos išleido debiutinį albumą. Netrukus Maggie pradėjo dainuoti grupėje „Cado Belle“, tačiau tikrasis karjeros proveržis įvyko jai susipažinus su M. Oldfieldu. 1980-1984 metais talentinga dainininkė tapo pagrindiniu M. Oldfieldo kompozicijų balsu – būtent Maggie itin švelnaus tembro vokalas skamba melodingoje „Moonlight Shadow“, kuri užkariavo daugelio pasaulio šalių radijo stočių eterį ir iki šiol laikoma viena geriausių devintojo dešimtmečio popdainų. Hitais tapo ir kitos kūrybinio dueto dainos, tokios kaip „To France“, „Family Man“ bei „Foreign Affair“. Nuo 1992 m. dainininkė užsiima soline karjera, aktyviai gastroliuoja ir yra išleidusi 10 solinių albumų.
Gegužės 31-ąją į sceną žengs „Rondo“ ir Božolė choras. Vos po poros metų švęsianti savo įkūrimo 40-metį, „Rondo“ lieka viena populiariausių grupių Lietuvoje. Pernai rudenį Kauno „Žalgirio“ arenoje grupės sielos – Aleksandro Ivanausko jubiliejus ir „Rondo“ koncertas sulaukė neįtikėtinos sėkmės – renginį stebėjo daugiau kaip 9 tūkstančiai kauniečių ir miesto svečių.
Grupės arsenale – 4 vinilo, 16 kompaktinių plokštelių, daugybė apdovanojimų. Kolektyvas gastroliavo Lenkijoje, Gruzijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Italijoje, JAV, Rusijoje, Slovakijoje, Norvegijoje, Airijoje ir Anglijoje. Kolektyvo sudėtis: Aleksandras Ivanauskas (Fara), Remigijus Venslova, Sergejus Persijanovas, Robertas Mankus. Koncerte skambės geriausios „Rondo” dainos, kurias šiandien kartu su grupe dainuoja daugiatūkstantinės žiūrovų minios įvairiose Lietuvos miestuose. Kolektyvui talkins TV laidos „Chorų karai“ 2012 metų sezono laimėtojai – Kauno rajono Božolė choras.
Birželio 15-ąją legendinės grupės AC/DC dainas gros kolektyvas iš Australijos „ACCA DACCA“. Vienas AC/DC lyderių Angusas Youngas yra pasakęs: „Jei jūs negalite pamatyti mūsų, pamatykite „ACCA DACCA“. Ši grupė yra tobulai įvaldžiusi jau keturiasdešimtmetį gyvuojančios AC/DC repertuarą, tad juos galima laikyti tikrais scenos monstrų antrininkais.
Dainininko Larry Attardo balsas taip stulbinamai panašus į pirmojo AC/DC vokalisto Bono Scotto tembrą, kad klausantis ankstyvosios grupės kūrybos dainų Larry atlikime dažnam nugara nubėga šiurpuliukai. „ACCA DACCA“ susikūrė 2000 metais. Grupės sudėtyje – L. Attardas (vokalas), Jamesas Mcintyre'as (gitara), Matas Rathas (gitara, vokalas), Dave'as Tayloras (boso gitara, vokalas), Jessy Attard (mušamieji).
Koncerto metu skambės visi geriausi sunkiojo roko patriarchų AC/DC hitai – „T.N.T“, „Back In Black“, „Thunderstruck“, „Highway to Hell“, „Hells Bells“ ir kiti.
Festivalio „vinis“ – birželio 19-ąją vyksiantis charizmatiškojo Zucchero koncertas. Superhitų „Baila Morena“ ir „Senza Una Donna“ atlikėjas šį kartą surengs įspūdingą savo naujausio albumo „La Session Cubana“ pristatymą. Dviejų valandų koncerte žavus italas scenoje pasirodys su visa savo grupe, kurią sudaro net 16 muzikantų, ir atliks ne tik ugningas kubietiškas kompozicijas iš naujo albumo, tokias kaip „Guantanamera“, „Cuba Libre“, „Nena“ ir kitas, bet ir visas populiariausias savo dainas.
Šis nuostabaus prikimusio balso italų dainininkas ir muzikantas pasaulyje ne mažiau mylimas ir gerbiamas nei garsieji jo tėvynainiai Andrea Bocelli ir net legendinis Luciano Pavarotti. Zucchero (iš italų kalbos – cukrus) per savo sceninę karjerą pardavė daugiau kaip 40 milijonų įrašų ir pelnė ne vieną garbingą muzikinį apdovanojimą, tarp kurių – prestižinė „Grammy”, 2 „World Music Award” bei 6 „IFPI Europe Platinum Awards” statulėlės. Muzikantas bendradarbiavo ir scena dalijosi su tokiomis pasaulinėmis žvaigždėmis kaip Stingas, Bono, Andrea Bocelli, Luciano Pavarotti, Paulas Youngas, Sheryl Crow, Ericas Claptonas, Ronanas Keatingas, B.B. Kingas, Milesas Davisas, grupė „Queen”.
Zucchero solinę karjerą pradėjo dar 1970-aisiais, tačiau ilgą laiką buvo žinomas tik gimtojoje Italijoje. Dešimtojo dešimtmečio viduryje muzikantas pravėrė duris į tarptautinę muzikos sceną, o didžiausias jo proveržis į muzikos olimpą įvyko 2001-aisiais, kai pasirodė albumas „Shake”. Kraują kaitinantį hitą „Baila Morena” dainavo ir jam skambant šoko kone pusė planetos, tad nenuostabu, kad vos per 10 mėnesių buvo parduota net 2 milijonai šio albumo kopijų.
Birželio 28-ąją koncertuos Leonas Somovas ir Jazzu. Tarp Lietuvos, Londono ir Briuselio gyvenantis duetas jau seniai į savo koncertus nesutalpina visų norinčiųjų. Dainų tekstai keri paprastumu ir gilumu, kuriama muzika – nebijojimu ieškoti ir subtilia elegancija, o Jazzu (Justės Arlauskaitės) balsui jau seniai ne tik gerbėjai, bet ir kritikai nešykšti pagyrų. Gerbėjų „žmoniškos“ elektroninės muzikos atlikėjais neretai vadinamam duetui netrūksta nei čia, nei prisijaukintuose užsienio didmiesčiuose. Vos 2009 metais išleidęs pirmąjį solinį albumą, tais pačiais metais duetas jau skynė laurus MTV muzikos apdovanojimuose kaip geriausi Baltijos šalių atlikėjai. Užpernai pasirodė antrasis Leono ir Jazzu albumas, o vis daugiau planų užsienyje ir vis įtemptesnis darbų grafikas gerokai praretino koncertus Lietuvoje. Patys atlikėjai pripažįsta, kad juos kur kas dažniau galima išgirsti grojančius svetur nei tėvynėje.
Liepos 12-ąją festivalyje įvyks naujos Kosto Smorigino kompaktinės plokštelės „Albumas“ pristatymas.
K. Smoriginas - vienas garsiausių Lietuvos bardų, teatro, kino aktorių bei režisierių, vienas dainuojamosios poezijos žanro pradininkų. Tai menininkas, pelnęs pripažinimą visose savo kūrybinės veiklos srityse, gerbėjus žavintis įspūdingais vaidmenimis teatre, sėkminga režisūra ir neatsiejama Lietuvos kultūros dalimi tapusiomis dainomis. Dar studijų laikais atlikėjas pradėjo kurti dainas pagal garsių Lietuvos poetų žodžius, o vėliau su kolegomis aktoriais Sauliumi Bareikiu ir Olegu Ditkovskiu subūrė „Aktorių trio“. Nuolat užsiėmusio menininko koncertas – visada laukiama dovana jo gerbėjams. Juk tai pasiilgtos ir mylimos dainos, K. Smorigino ekspresyvumas ir tas ypatingas, gilus prikimęs balsas.
„Daugirdo amfiteatre“ bus pristatyta jubiliejaus proga išlesta naujoji K. Smorigino kompaktinė plokštelė pavadinimu „Albumas”. Koncerto metu skambės naujos dainos iš „Albumo” ir seni, laiko patikrinti kūriniai, kurie kiekvieną kartą suskamba vis kitaip.
Rugpjūčio 30-ąją festivalyje karaliaus repas. „G & G Sindikatas” yra vieni svarbiausių Lietuvos hiphopo scenos dalyvių. Pačioje pradžioje grupę sudarė tik du reperiai (Svaras ir Giga), kurių tekstams muziką kūrė žymus lietuviškas elektroninės muzikos projektas „Exem”. Duetas kartais pasirodydavo gyvai ir radijo eteryje. Šiemet minintys savo 17-ąjį gimtadienį ir arsenale turintys jau šešis studijinius albumus, šiandien „Sindikato“ smogikai „užsuka bytą“ bene visoje Lietuvoje: nuo mažų miestelių iki didmiesčių arenų ir festivalių.
Festivalį rugpjūčio 31-ąją baigs grupės „Antis“ naujos programos „Baisiai džiugu“ pristatymas.
Po festivalio „Lituanica '86“ ir muzikinio filmo „Kažkas atsitiko“ „Antis“ išpopuliarėjo Lietuvoje, vėliau ir visoje Sovietų Sąjungoje. Pasiskelbę „perestroikos“ grupe, aktyviai talkino Sąjūdžiui, dalyvavo „Roko maršuose” per Lietuvą, daug koncertavo Vakarų Europoje (Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Austrijoje) ir JAV, kur dalyvavo Niujorko „New Music Seminar“. 1989 metais grupė dalyvavo „Festival Interceltique de Lorient“ Prancūzijoje, kuriame pasirodė vietoj į festivalį neatvykusios tuo metu dar tik neseniai susibūrusios airių grupės „The Cranberries“.
„Anties“ hitai „Kažkas atsitiko“, „Alyvos“, „Zombiai“, „Pokštas“, „Ko tu stovi?“ ir daugybė kitų yra įrašyti į lietuviškos muzikos metraštį. Aktualiais tekstais pasižyminti grupė savo dainose pašiepė sovietinį režimą, biurokratiją, miesčioniškumą. Šias idėjas pabrėžė teatralizuoti koncertai ir Algirdo Kaušpėdo monstriškas įvaizdis. Savo muzikoje „Antis“ sujungė naujosios bangos energiją ir kritiškumą su artroko ir džiazroko muzikinėmis idėjomis.