Grupės lyderis Remigijus „Raivo“ Ruokis mena: prasidėjus Sąjūdžiui, 1988-aisiais, keli mažai žinomi jauni inžinieriai susibūrė pasidarbuoti jaunųjų inžinierių vakare – tai buvo ”Stagnatai”, savaip interpretavę Balio Dvariono “Žvaigždutę”.
Ilgainiui „Stagnatai“ išaugo į naują grupę – iki šiol aktyvią „Les Stagnateurs“, kuri greta senųjų „Stagnatų“ dainų ir pokštų išsikėlė ir naują tikslą: pasakoti apie šiuolaikinį „popsą“ jo paties kalba – negyvas, spalvotas, beprasmis, lėkštas, šleikščiai saldus, lyg dirbtinis medus. „Stagnatiorų“ garsas – popmuzikos, džiazo, alternatyvos, elektronikos ir groteskiškos parodijos samplaika. Dainuok taip, kad tavęs bijotų – toks grupės šūkis ir netiesioginis tikslas, kurio siekiama ironiškais tekstais.
Pirmoji „Les Stagnateurs“ sėkmė – Teisučio Makačino dainos „Pasimatymas“ versija su neįprastais studijiniais efektais. Vėliau naujai atgimė „Atgimimas“, tąkart suskambėjęs kaip Jamaikos disko šlageris (albume yra tik „Stagnatų“ versija), įrašytas futuristinis „Atomas geras“ (ir vaizdo klipas), istorinė disko stiliumi atlikta B. Dvariono „Žvaigždutė“, absurdiškasis „Skenduolis yra šaunuolis“ ir begalinės nevilties apimtiems interneto vartotojams skirtas „Internetas“, „Tu ir aš“ – skirtas Ryčio Cicino klejonėms po popmuzikos horizontus, „Vėjas man pasakė“, „Atvirukas”, „Jaunuolis”, „Lietuviški dvyniai“, „Mikismauzas ir Tomas ent Džėris“, o kur dar ”Meilužė”, ”Siuvėjas” ir kiti kūriniai.
„Les Stagnateurs“, nors ir sunkiai „pagaunami“, mėgstantys tyčia nusidainuoti, yra muzikos profesionalai (grupėje su pertraukomis groja iki dešimties muzikantų), todėl jų muzika kelia malonumą intelektualams, kaimo žmonėms, darbininkijai bei verslo arbūzams: vertinantiems meistriškai valdomą žodį tekstuose bei kokybišką atlikimą „tikrais“ instrumentais.
„Les Stagnateurs“ daina „Atgimimas“: