Šiandien bažnyčia – tai ne tik Dievo ir maldos namai. Puikus to pavyzdys yra Šv. Kotrynos bažnyčia Vilniuje, kurios pagrindinė nava pritaikyta koncertinei veiklai, o rūsius planuojama išnaudoti kaip erdvę parodoms. Naudoti bažnyčias kaip kultūrines erdves dar labiau populiaru Vakaruose. Iš pažiūros dėl noro labiau puoselėti kultūrą, tačiau architekto Mindaugo Skrupskelio teigimu, tą iš dalies lemia ir nebesustabdomas bažnyčių tuštėjimas, kuris reiškia, kad religinės bendruomenės daugiau nebegali savarankiškai išlaikyti prabangių, buvusią galią reprezentuojančių, apeigos rūmų: „Protestantiškos bendruomenės Europoje jau daugiau nei prieš 50 metų ėmėsi perleisti nebeatsiperkančius pastatus alternatyvioms funkcijoms. Taip dabar galime aptikti rekonstruotų bažnyčios pastatų, kuriuose integruotos mokyklų, teatrų, koncertų salių, kūrybinių dirbtuvių, galerijų erdvės. Nebestebina ir bažnyčios pritaikytos gyvenamajai funkcijai arba barams ir naktiniams klubams.“
Todėl ir A. Mamontovo sprendimas krikščionišką bažnyčią vienam vakarui paversti elektroninio Dievo šventykla atrodo visiškai logiškas. Atlikėjas patikina - nepaisant to, kad „apeigos“ bus trankios, patalpose išliks didinga bažnytinė atmosfera. Publika turės galimybę ne tik išgirsti senų ir naujų atlikėjo kūrinių, bet ir sudalyvauti vaizdo klipo filmavime.
„Koks jis bus – neturiu žalio supratimo. Manau, kad improvizuosime vietoje. O jei ir nesigaus, tai bent jau smagiai praleisime laiką. Mano gyvenime geriausi dalykai atsitinka spontaniškai“, – šypsosi A. Mamontovas. Todėl atlikėjas atėjusiems siūlo nepatingėti originaliai pasipuošti – kiekvienam savaip interpretuoti elektroninio Dievo sąvoką.
Albumo ir gastrolių pavadinimas atsirado toli gražu ne atsitiktinai. Idėja gimė dar 2008-aisiais metais, atlikėjui atostogaujant Rodo saloje, kur ant pajūrio smėlio jam teko dėlioti įvairius pagoniškus ženklus – taip ir atsirado poreikis iš arčiau pažvelgti į pagoniškas temas. Pasak atlikėjo, dabartinis dievas gyvena kompiuterio monitoriuje: „Elektroninis Dievas simbolizuoja tai, kad žmogus susikuria dievo atvaizdą pagal aplinką ir gyvenimo būdą. Šiais laikais didelė mūsų gyvenimo dalis vyksta internetinėje erdvėje, vadinasi, ir Dievas turėtų dabar gyventi joje. Kai žmonės gyveno miškuose, jie buvo susikūrę miško dievus. Žmonės, kurie gyvena prie jūros, turi vandenyno, jūros dievus. Dykumoje yra dykumos dievų. Mes gyvename elektroninėje erdvėje. Kadangi žmogus linkęs susikurti dievą pagal save ir savo aplinką, tai dievas dabar turėtų būti elektroninis. „Facebook'as“ tikriausiai yra didžiausia valstybė pasaulyje pagal gyventojų skaičių“, – teigia Andrius.
A. Mamontovo 2012-ųjų koncertinis turas Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje:
Rugsėjo 30 d. – Londonas, „The indigO2 at O2“
Spalio 2 d. – Lidsas, buvusi Šv. Margaritos Antiochietės, angl. St Margaret of Antioch, bažnyčia
Spalio 3 d. – Birmingamas, „HMV Institute“
Spalio 4 d. – Niūris, Šiaurės Airija, „Town Hall“
Spalio 6 d. - Korkas, Airija, „Crane Lane Theatre“
Spalio 7 d. - Dublinas, Airija, „Button Factory“