Jeigu kažkam Airija vis dar asocijuojasi tik su U2, Enya, dobilo simboliu ir lietuvių emigracija, tuomet vertėtų atnaujinti savo žinias. Ši šalis pagimdė nemažai dėmesio vertų menininkų, tarp kurių – vietą pasauliniame muzikos aukso fonde beužsitikrinantys progresyvaus ir atmosferiško instrumentinio postroko kūrėjai „God Is An Astronaut“.
Susibūrę tam, kad muzikos albumu įprasmintų savo tuometines kūrybines idėjas, broliai dvyniai Nielsas ir Torstenas Kinsellos nesiekė pripažinimo. Pasak muzikantų, jiems rūpi kūrybinė laisvė, o ne tai, ar jų muzika pritrauks klausytojų. Tačiau netgi nesiekdami komercinės sėkmės „God Is An Astronaut“ sugebėjo išleisti šešis albumus, surengti sėkmingus turus JAV ir Europoje bei sušmėžuoti MTV. Šiuo metu kolektyvą sudaro keturi nariai: pirmiausia prie brolių Kinsellų prisijungė iš legendinio džiazo atlikėjo Johnny Wadhamo perkusiją valdyti išmokęs Lloydas Hanney, 2010 metais „astronautų“ kompaniją papildė klavišininkas Jamie Deanas.
Šie pokyčiai įnešė į grupės skambesį naujų spalvų. Prieš dešimt metų pradėję kaip elektroninės muzikos kūrėjai ir palaipsniui įlieję gyvų instrumentų, „God Is An Astronaut“ užsitarnavo vienos geriausių instrumentinio postroko grupių pasaulyje vardą. Tiesa, patys muzikantai pripažįsta savo kūriniuose naudojantys postroko elementus, tačiau savo kuriamą muziką mieliau apibūdina kaip instrumentinį elektroninį „ambient“ roką. „God Is An Astronaut“ kompozicijose dera elektroninė ir roko muzika, tačiau šie du komponentai jungiami nepretenduojant į jokią konkrečią stilistiką.
Tačiau visos muzikinės etiketės netenka prasmės, kai „God Is An Astronaut“ užlipa ant scenos. Tai ir iš koto verčianti energija, ir svajingų melodijų kuriamos visiško nuskaidrėjimo akimirkos. „Gyvuose pasirodymuose mes norime pasiekti kitą visatą ir perkelti į ją šio pasaulio žmones“, - teigia muzikantai. Tuo bus galima įsitikinti jau lapkričio 29 dieną „Lofte“.
„God Is An Astronaut“ koncerte atliekama daina „Fragile“: