Birštono kurortas stebina svečius: ką aplankyti?

2019 m. gruodžio 16 d. 10:39
Birštonas – Nemuno vingiuose įsikūręs kurortas, kuris vilioja ne tik kvapą gniaužiančiais vaizdais, mineraliniu vandeniu, ramybe, sutvarkytomis gatvėmis ir parkais, bet ir galimybe ilsėtis labai įvairiai.
Daugiau nuotraukų (24)
Nedaugelis žino, kad mineralinių vandenų kurortas Birštonas iki Nepriklausomybės atkūrimo buvo privatus. Rašytinės žinios apie Birštoną siekia net XIV a. 1382 m. Didžiajam kryžiuočių ordino magistrui buvo pranešta, jog prie Nemuno aptikta sodyba prie sūraus vandens.
Birštoną reikėtų lankyti ne vieną ir ne du kartus, nes čia yra ką pamatyti. Jūs galite keliauti mineralinio vandens maršrutu ir ragauti mineralinį vandenį išgaunamą įvairiose kurorto vietose, galite lankyti miesto parkus, galite kopti į Vytauto piliakalnį arba apžvalgos bokštą ir Birštoną bei jo apylinkes apžvelgti iš viršaus, galite čiupti dviračius ir leistis į Žvėrinčiaus mišką.
5 vietos, kurias verta aplankyti
  • Atvykdami į Birštoną, būtinai aplankykite ant Škėvonių gūbrio iškilusį naujutėlaitį – aukšč iausią Lietuvoje Birštono/Nemuno kilpų apžvalgos bokštą. Tik čia išvysite garsiąsias Nemuno kilpas ir kraštovaizdžio įvairovę. Bokšto aukštis siekia 55 metrus, o jo metalinė konstrukcija, „apvilkta“ maumedžio plokštėmis su ažūriniu stogeliu, tęsia lietuvių gynybinės architektūros tradiciją, primena senųjų medinių pilių bokštų formą ir siejasi su vėlyvesne bažnyčių varpinių architektūra.
 
  • Įveikę apžvalgos bokštą ir pasigrožėję panorama, keliaukite į patį miesto centrą aplankyti vieną seniausių Lietuvoje išlikusių medinių kurhauzų. Nuo pat atidarymo 1855 m. jis skyrėsi nuo kitų panašių įstaigų. Jame nebuvo lošimų namų, banko, tačiau vyko rimtosios muzikos koncertai. Ši tradicija išliko iki šiol. Užėję vidun rasite dailės parodą ir istorines pastato nuotraukas, kurias galite palyginti su dabartiniu vaizdu. Pastatas atlaikė karus ir buvo tausojamas net sovietmečiu, todėl jo išvaizda per pastaruosius 150 metų nedaug tepasikeitė. Pasak architektų, kurhauzas suprojektuotas derinant modernistinį stilių su tautiniais motyvais. Kurhauzas 2006 m. pripažintas valstybinės reikšmės architektūros paveldu.
 
  • Nemuno krantine dviračiais arba pėstute siūloma keliauti iki miesto centrinio parko. XX a. septintajame dešimtmetyje krantinė įrengta siekiant apsaugoti kurortą nuo potvynių, tačiau ilgainiui ji tapo svarbiausia Birštono promenada. Porą kilometrų Nemuno pakrante vedantis pėsčiųjų ir dviračių takas jungia Vytauto kalną ir Birštono centrinį parką. Krantinėje įrengti suolai poilsiui ir pasimėgavimui tyla, žvelgiant į upės tėkmę. Vienas iš jų pavadintas Svajonių suoleliu. Turistai pusiau rimtai sako, kad pasivaikščiojimas ir poilsis Nemuno pakrantėje atgaivina geriau nei kelios sanatorinės procedūros. Mikroklimatas šalia krantinės taip pat ypatingas.
 
  • Birštono centrinis parkas įkurtas 25 ha miške neiškirtus nė vieno medžio. Čia rasite įrangą daugybei sporto rūšių – nuo krepšinio, kūno treniruoklių iki pasagų mėtymo. Labiausiai lankytojus stebina mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“, sukuriantis jūrinį klimatą 50-80 m spinduliu aplink save. Parke rasite Nemuno vingių taką, atkartojantį garsiąsias Nemuno kilpas, apsuptas nuostabios gamtos grožio. Šis takas išsidriekęs per visą Birštono centrinį kurorto parką. Tako ilgis – 2 km. Vasara čia galite pažaisti net ir stalo tenisą.
 
  • Jeigu esate su dviračiu, būtinai aplankykite ir Žvėrinčiaus mišką. Trumpai papasakojam, kad prieš daugiau nei penkis šimtus metų Žvėrinčiaus miške pramogaudami medžiojo Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovai. Šiandien jame besilankantys poilsiautojai mėgaujasi ramybe, sportuoja. Miške įrengtas žiedinis 12 km ilgio asfaltuotas pėsčiųjų ir dviračių takas, poilsiavietės ir treniruoklių aikštelės.
Kiekvienam Birštono svečiui nebus sunku atrasti savo Birštoną ir mėgautis tuo, kas labiausiai patinka.
Parengta bendradarbiaujant su Birštono savivaldybe.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.