Portalas cnn.com siūlo pamiršti Kaprio salą, Amalfio pakrantę ar Rivjerą. Dabar karščiausia kryptis Italijoje – Komo ežeras.
Gražių žodžių šiam kraštui negaili ir floristas Mantas Petruškevičius, dekoruojantis čia įspūdingas vilas. Prie Komo ežero jis papuošė jau dešimt jaunavedžių švenčių.
„Aš dar tik įeinu į rinką. Pastaruoju metu ėmiau daugiau dirbti su vietiniais vestuvių planuotojais. Jau turiu užsakymų ir kitiems metams“, – sako M.Petruškevičius.
Papuošti jų šventes Manto prašo ne tik lietuviai. Apskritai prie šio ežero jis padėjo surengti tik dvi lietuvių jaunavedžių puotas.
Kiti jo klientai – mišrios emigrantų iš Lietuvos poros arba užsieniečiai. Neseniai jis čia puošė vestuves australams bei indams. Mantas jau žino, kad kitais metais prie šio ežero jo dekoracijomis žavėsis pora iš Japonijos ir Londono.
„Tarptautiniai klientai mane susiranda per „Instagram“. Ir puošiu vestuves ne tik prie Komo, bet ir Mikono saloje ar Italijos Apulijos regione“, – pasakojo floristas.
Mantas prie šio ežero jau jaučiasi savas. Net savo komandą formuoja vietinę – dekoruojant jam gelbėja vietoje pasamdyti žmonės.
„Darbas čia labai įdomus. Klientai dažniausiai leidžia daryti taip, kaip aš įsivaizduoju. O pats žiūriu ne į tai, kaip uždirbti, bet kaip kuo geriau patenkinti poreikius, išlaikyti aukštą lygį ir pelnyti galimybę dekoruoti tas įspūdingas vilas“, – „Stiliui“ pasakojo M.Petruškevičius.
Paprastai prabangios vilos prie Komo ežero turi savo vestuvių planuotojus, dekoratorius, floristus, tad ne taip paprasta gauti galimybę čia puošti šventes.
Jaunavedžiai turi susimokėti papildomai vilos savininkams, kad jie leistų jų šventę puošti saviems floristams. Tačiau Mantas jau susibičiuliavo su vietiniais vestuvių organizatoriais ir džiaugiasi, kad užsakymų vis gausėja.
Prie trečio pagal didumą Italijos ežero patogu nuvykti iš bet kurio Milano oro uosto. Nelygu, į kurią ežero pakrantės vietą jums reikia, užtruksite nuo pusvalandžio (trumpiausias atstumas nuo Milano iki Y formos ežero – 51 km) iki kelių valandų.
Į šiaurę nuo Milano esantis ežeras žavi vešlia žaluma, istoriniais kaimeliais, įrėmintais Italijos ir Šveicarijos Alpių.
Keliaujant aplink ežerą galima išvysti įmantrių senovinių vilų, sodų, kuriuose veša įvairiausios gėlės, ir nesibaigiančių pasivaikščiojimams skirtų takelių.
Ne veltui prie šio ežero nufilmuotas ne vienas garsus filmas: „Žvaigždžių karai: epizodas II. Klonų ataka“, „Kazino „Royale“, „Oušeno dvyliktukas“.
„Iš tiesų padaugėjo lietuvių, atvažiuojančių prie Komo. Matau tai instagrame“, – sakė M.Petruškevičius.
Norint pajusti tikrą Komo ežero „dolce vita“ (saldų gyvenimą) jis siūlo nueiti išgerti kokteilio į „Villa d’Este“ ir jachta ar laiveliu nuplaukti į buvusį vienuolyną, kur, anot Manto, vienas senukas gamina fantastiško skonio patiekalus.
„Norėčiau tolimoje ateityje prie šio ežero gyventi. Dievinu jį. Čia atvykęs įkrinti kaip į drėgną duobę – būtent tokį jaukų jausmą sukuria žalumos ir kalnų apsuptis“, – susižavėjimo regionu neslėpė floristas.
Atvykęs prie Komo jis dažniausiai apsigyvena pas vieną močiutę. Ji nuomoja apartamentus su vaizdu į ežerą. Anot Manto, gyvenimas pas vietinius žmones daug įdomesnis nei viešbučiuose. Į juos Mantui smagu nueiti papietauti.
Šis ežeras visuomet traukė turistus, tačiau dabar jis tapo prabangos ir spindesio sinonimu. Prie to nemažai prisidėjo ir pavasarį atidarytas viešbutis „Mandarin Oriental“.
Šis penkių žvaigždučių viešbučių tinklo viešbutis, manoma, patrauks turtingiausiųjų dėmesį ir paskatins juos čia apsilankyti.
Ieškant priežasčių, kodėl Komo ežeras taip išpopuliarėjo, nereikėtų nuvertinti aktoriaus George’o Clooney efekto. 2002-aisiais jis prie šio ežero nusipirko XVIII amžiaus vilą „Oleandra“. G.Clooney bei jo garsių draugų apsilankymai šioje viloje nebuvo nepastebėti paparacų ir aprašyti žurnalistų, tad ežero pavadinimas jau daugiau nei penkiolika metų mirga viso pasaulio spaudoje.
Ir net jei G.Clooney prie ežero nesutiksite, kone didžiausias šio regiono pasididžiavimas – maži miesteliai. Kiekvienas – lyg neatrastas brangakmenis, turintis savo charakterį ir pulsuojantis skirtinga atmosfera.
Vienas populiariausių tarp turistų – Beladžo (Bellagio) miestelis. Jis skendi šurmulyje, tačiau čia pilna gurmaniškų restoranėlių ir barų bei vietinių parduotuvėlių, siūlančių autentiškų daiktų.
Jei norite grožėtis Alpėmis, vertėtų aplankyti Kadenabijos (Cadenabbia) miestelį, o pasirinkę Leną (Lenno) būsite apsupti vandens. Tiesa, kai kurie viešbučiai turistams siūlo ekskursijas po ežero pakrantėje įsikūrusius miestelius privačiomis jachtomis.
Kitos pramogos – pasiplaukiojimas valtimis, plaukiojimas irklentėmis, vandens motociklais ar baidarėmis. Nepatinka vandens pramogos?
Turistai iš viso pasaulio čia traukia dėl įspūdingų sodų, kurių dauguma priklauso istorinėms viloms, tokioms kaip „Villa d’Este“. Ne ką mažiau įspūdinga „Villa Carlotta“, pastatyta markizų dar XVII amžiuje.
Čia turistus žavi bambukų miškas ir teminiai sodai. Pavyzdžiui, itališkasis sodas apsodintas citrinomis, kamelijomis ir iškarpytomis gyvatvorėmis, o visą šį grožį vainikuoja fontanai. „Villa Balbianello“ sodai apsodinti sidabražolėmis ir pušimis, o visą pavasarį ir vasarą džiugina azalijų ir rododendrų žiedai.
Būtent šioje viloje filmuota karalienės Amidalos vestuvių scena filme „Žvaigždžių karai: epizodas II. Klonų ataka“. „Villa Monastero“ sode – daugiau nei 1000 rūšių augalų. Čia galima išvysti ir egzotiškų „atvykėlių“ iš Afrikos ar Meksikos. O štai „Villa Melzi“ sodas didžiuojasi ne tik augalais, tokiais kaip vandens lelijos, japoniniai kedrai bei klevai, kiparisai, bet ir skulptūromis.
Kelionių gidai būtinai pasiūlys ir žygį į kalnus ar tiesiog pasivaikščiojimą vaizdingais takais, kurių čia apstu. Štai „Mandarin Oriental“ net turi specialų žygių į kalnus šveicorių, kuris jums suorganizuos ne tik ekskursiją, bet ir iškylą su vynu ir ikrais.
Beje, prie Komo ežero įsikūręs „Mandarin Oriental“ gerokai paskatino turizmą į šį kraštą. Pagrindinis viešbučio pastatas – vila „Roccabruna“, statyta 1799-aisiais. Anksčiau joje gyveno garsi operos solistė Giuditta Pasta.
Tuomet vila buvo menininkų susibūrimo vieta. Čia mėgdavo lankytis ir kompozitorius Gaetano Donizetti, kuris šioje viloje užbaigė savo garsiąją operą „Ana Bolena“.
Dabar prabangiame viešbutyje – 21 kambarys ir 52 apartamentai. Aplink juos – nuostabūs sodai su daugiau nei 50 rūšių augalų. Tiesa, kaina nakčiai ne visiems įkandama.
Dviaukštės vilos su vienu miegamuoju nuoma nakčiai – nuo 5200 eurų. Paprasčiausio kambario kaina – nuo 795 eurų už naktį (tiesa, taip „pigiai“ mokėsite tik jei apsistosite ilgiau nei penkias naktis).
Iki „Mandarin Oriental“ atidarymo, ko gero, regiono karalienė buvo 1568 metais kaip kardinolo vasarnamis pastatyta „Villa d’Este“.
Nuo 1873-iųjų ši vila – viešbutis su 152 kambariais, dekoruotas tradiciniu renesanso stiliumi ir žavintis 24 hektarais sodų.