Nauja pigi atostogų kryptis – Elatas su rifais ir delfinais

2015 m. gruodžio 17 d. 09:00
Aušra Pilaitienė
Jau mėnesį iš Kauno oro uosto lėktuvai skraido į Izraelio kurortą Elatą prie Raudonosios jūros. Kai kuriuos poilsiautojus iš Lietuvos, norinčius žiemą pasimėgauti šiluma ir maudynėmis, ši nauja pigių skrydžių kryptis paskatino keisti ankstesnius atostogų kelius, vedusius į Egiptą.
Daugiau nuotraukų (54)
Ko galima tikėtis Elate? Saulės ir šilto vandens – tikrai. Net ir dabar oras čia sušyla iki 24 laipsnių. Izraeliečiai, kuriems Elatas yra maždaug tas pat, kas lietuviams – Neringa, sako, kad Elate blogų orų nebūna – gali būti tik per karšta.
Elatą iš kitų kurortų išskiriantis dalykas – vietinio susisiekimo oro uostas pačiame miesto centre, iš abiejų pusių juosiamas judrių gatvių. Lėktuvų gausmas girdėti visuose aplinkui stovinčiuose viešbučiuose – vienur daugiau, kitur mažiau. Su kylančių ir besileidžiančių lėktuvų keliamu triukšmu pamažu apsipranti, bet naktimis dauguma poilsiautojų uždaro langus.
Išbandėme Elatą lapkričio pabaigoje. Lėktuvo bilietas pirmyn ir atgal kainavo 100 eurų. Pasistengus ir ilgiau paieškojus galima gauti ir pigiau. Iš Ovdos oro uosto iki Elato – apie 50 kilometrų. Į kurortą vežioja autobusai: bilietas į vieną pusę – 6 eurai. Autobusas išvežioja po viešbučius. Kai kurie viešbučiai patys atsiveža savo klientus.
Trijų žvaigždučių viešbučio kambarys dviem su pusryčiais kainavo 500 eurų. Buvo galima užsisakyti ir vakarienes, vienos kaina žmogui – 26 eurai.
Pigiau pavalgyti mieste kažin ar pasiseks. „Ahava“ kosmetikos prekių parduotuvėje dirbanti Tatjana sakė, kad tai – normali vakarienės kaina. Bepigu vietiniams, kai vidutinis atlyginimas šalyje – 2300 dolerių.
Parduotuvėse dauguma maisto produktų – brangesni negu Lietuvoje. Vaisiai – bene dvigubai.
Viešbučių kambariuose paprastai yra elektrinis arbatinis ir nedidelis šaldytuvas. Sutikti poilsiautojai iš Lietuvos neslėpė, kad dauguma atsivežė maisto produktų iš namų ir užkandžiauja kambariuose. Beveik visų nuomonė dėl maitinimo viešbučiuose sutapo – visko daug, įvairu ir skanu.
Smulkaus žvyro Elato paplūdimiai tęsiasi mažiau negu kilometrą. Palei juos įsikūrę ir geriausi, brangiausi viešbučiai. Pigesnieji – ne tokioje puošnioje miesto dalyje. Nuo jų iki pajūrio teks žingsniuoti tik kokias dešimt minučių ilgiau.
Atėjus iš toliau teks nusipirkti gultą už dvylika šekelių (1 euras – 4,05, 1 JAV doleris – 3,7 šekelio). Pajūrio budėtojai nėra labai atkaklūs – dažnai vietoj dviejų pakanka sumokėti už vieną gultą. Šalia esančių viešbučių gyventojams mokėti už gultus nereikia.
Didelis mineralinio vandens butelis pajūryje – 10, kavos puodelis –11, puslitrinis bokalas alaus – 24 šekeliai. Dauguma poilsiautojų gėrimus atsineša nusipirkę parduotuvėje – ten gerokai pigiau. Paėjėjęs toliau nuo centro mokėsi dar mažiau. Cigaretės – daugiau kaip dvigubai brangesnės: pakelis „Marlboro“ – 32 šekeliai.
Saulė ir maudynės – pagrindiniai dalykai, kurie Elate garantuojami beveik visus metus.
Tačiau ir be to čia yra ką veikti. Elato pasididžiavimas – skaidrus vanduo ir koralų karalijos. Daugybė žmonių čia vyksta nardyti – grožėtis povandeniniu pasauliu. Koralų paplūdimyje, šalia kurio – siena su Egiptu, visos grožybės prasideda keli žingsniai nuo kranto. Nuo miesto centro iki šio paplūdimio – penkiolika minučių autobusu.
Dar viena vieta, į kurią traukia poilsiautojai, – delfinų rifas. Šiuos gyvūnus galima stebėti nuo plūduriuojančių tiltų arba plaukiojant su gidu.
Siūloma aplankyti Timnos nacionalinį parką, keliauti po Raudonąjį kanjoną, leistis į visureigių safarį Pietų Negevo dykuma.
Atostogaujant Elate bene labiausiai vilioja kelionė į Jordanijos perlą – Petrą. Juo labiau kad Jordanija – visai šalia: maudydamasis Raudonojoje jūroje gali grožėtis Jordanijos kalnais, baltuojančiu al Akabos miestu.
Dienos ekskursija į Petrą kainuoja 250 dolerių. Izraelio gidai tikina, kad jiems uždarbis lieka visai menkas. Jordanijos pasienyje vos keliolika minučių kelio nuo Elato viza kainuoja 60 dolerių, o dar 130 dolerių – įėjimo į senąją Petrą mokestis. Kelionės organizatoriai tikino, kad Petroje laukia puikūs pietūs, įskaičiuoti į ekskursijos kainą. Pietūs tikrai puikūs, bet laiko apžiūrėti vieną pasaulio stebuklų už tokią kainą – mažoka.
Po Izraelį galima keliauti ir automobiliu, bet į Jordaniją juo nenuvažiuosi. Pasienyje tektų nuomotis šios šalies automobilį.
Pirmą kartą atvykusieji į Elatą trokšta apžiūrėti žymiausias Izraelio vietas. Vienos dienos ekskursija į Jeruzalę ar prie Negyvosios jūros kainuoja daugiau kaip 100 dolerių.
Pagrindinėje Elato pėsčiųjų alėjoje, nusidriekusioje šalia jūros, pilna prekybos centrų ir kavinių bei restoranų.
Vakarais šalia Elato kultūros centro ir meno galerijos vyksta fontanų šou – vandens, šviesos ir muzikos spektakliai nemokami.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.