JK ambasadorė L. Boyles: „Lyderystės kelias gali prasidėti nuo paauglystės“

2025 m. sausio 23 d. 16:27
Jau ketvirtą kartą startavo tarptautinis projektas „Future Heroes“, kurio tikslas – įkvėpti 14–17 metų merginas lyderystei ir verslumui. Paaugles, pasiryžusias siekti žinių ir pokyčių savo gyvenime, pasveikino Lietuvos ir pasaulio lyderės. Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Liz Boyles pasidalino asmenine patirtimi, kaip jai sekėsi pakilti į politinės karjeros aukštumas ir įsitvirtinti „vyrų pasaulyje“.
Daugiau nuotraukų (12)
„Kai pradėjau karjerą, moterų politikių ir ambasadorių buvo labai mažai, ypač dirbančių saugumo, gynybos, finansų srityse, todėl vis šmėstelėdavo mintis „ką aš čia darau?“. Tačiau laikai keičiasi ir turime JK ambasadorių Vašingtone, Niujorke, Paryžiuje ir kituose didžiuosiuose miestuose. Tai nebėra vyrų pasaulis, – pažymi L.Boyles. – Norime paraginti daugiau moterų dirbti politikoje, gynybos ir investavimo srityse, todėl labai džiaugiamės „WoW University“ iniciatyva skatinti merginų lyderystę.“
Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje pabrėžė, kad, siekiant karjeros, labai svarbi yra moterų bendrystė, artimas ratas, kurio narės palaiko ir paskatina viena kitą. Būtent tokiai bendrystei megztis yra palankus „Future Heroes“ projektas. Jame kasmet dalyvauja kelios dešimtys merginų, daugybė lektorių, mentorių ir savo srities profesionalių. „Jei jos galėjo pasiekti karjeros aukštumų, sėkmės versle ir asmeniškai tobulėdamos, galite ir jūs“, – jaunąsias projekto dalyves motyvavo L.Boyles.
Kasmet – nauja, talentinga komanda
Projektą „Future Heroes“ „WoW University“ kartu su „British Council“ ir „The Ella Fund“ pradėjo prieš ketverius metus, vedami misijos įkvėpti 14–17 metų merginas lyderystei ir verslumui. Šį projektą jau yra baigusios 163 dalyvės. Per tris sezonus prie projekto įgyvendinimo prisidėjo 45 lektoriai ir inspiraciniai pranešėjai, 27 komisijos nariai, 31 mentorius. Buvo sukurta 31 verslo idėja, siekiant atliepti tam tikrą socialinę problemą ir prisidėti prie socialinio pokyčio.
Šį sezoną projekte dalyvauja 64 13–17 metų merginos. Jos suskirstytos į 10 komandų, kurios kurs naujas idėjas. 40 proc. dalyvių yra iš tautinių mažumų (rusų, lenkų, ukrainiečių ir kitų). 35 proc. dalyvių yra iš regionų ir mažesnių miestelių (Alantos, Kruopių, Eišiškių, Šalčininkų, Plutiškių ir kt.). Vienas projekto tikslų – siekti, kad kiekviena mergina grįstų savo autentišką karjeros kelią, nevaržomą visuomenės stereotipų. Pasak projekto rėmėjų, regionus įtraukti labai svarbu, nes čia mažiau galimybių įsikvėpti verslumui ir lyderystei, jų gyventojos dažniau pristinga pasitikėjimo savimi.
Projektas vykdomas anglų kalba, merginos tarpusavyje taip pat bendrauja tik angliškai: taip gerinamos anglų kalbos žinios ir nelieka barjero tarp skirtingomis kalbomis kalbančių merginų. Prie projekto prisideda ir 10 mentorių, 14 lektorių bei inspiracinių pranešėjų, savo sričių profesionalų. Viena iš jų – „Luminor“ kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė.
Reikšmingas moterų palaikymas
Sveikindama „Future Heroes“ dalyves, A.Mincienė kalbėjo apie moterų bendrystės svarbą ir paneigė įsisenėjusius stereotipus. Anot jos, stereotipinis bankininko – vyro prabangiu kostiumu – įvaizdis jau senokai neatitinka realybės. Štai iš daugiau nei 2 000 „Luminor“ banko darbuotojų net 73 proc. yra moterys. Tokie skaičiai rodo vis sėkmingesnį moterų įgalinimą siekti trokštamos karjeros. Pasak A.Mincienės, svarbu kryptingai dirbti nuo jauno amžiaus ir ieškoti terpės, kur moterys viena kitą palaiko, skatina ir įgalina.
„Labai džiaugiuosi, kad „Future Heroes“ padeda siekti ambicingų tikslų dar paauglystėje, kai visas gyvenimas prieš akis. Pati aktyvų socialinį gyvenimą taip pat pradėjau 14–15 metų, prisijungdama prie skautų organizacijos. Taip užsimezgė artimas seserystės ryšys, kuris lydi daugiau nei 20 metų. Nors dėl įvairių aplinkybių tai nutolstame, tai vėl suartėjame, visad jaučiame viena kitos palaikymą. Moterų bendrystė profesiniame pasaulyje yra itin reikšminga“, – kalbėjo A.Mincienė.
Kasdienės bankininkystės vadovė „Future Heroes“ merginoms palinkėjo ateinančius penkis mėnesius išnaudoti prasmingai ir iš projekto pasiimti viską, ką galima. „Atvira širdimi klausykite lektorių, aktyviai klausinėkite ir mėgaukitės kiekviena akimirka. Šio projekto metu bus ir itin džiugių, ir galbūt sunkesnių akimirkų, kai jausite, kad per daug bandote aprėpti, kažko nespėjate, bet eikite pirmyn ir mokykitės, nes ši patirtis gali padėti pagrindą ateities svajonių karjerai“, – sakė pranešėja.
„Galima drąsiai sakyti, kad šios merginos pradėjo naują savo gyvenimo etapą – atvėrė lyderystės ir verslumo pasaulį, kuriame turės galimybę įgyti naujų žinių bei įgūdžių ir juos pritaikyti praktiškai – kurs socialinį projektą. Už atsakingą požiūrį į moterų lyderystę ir galimybę merginoms tapti stipriomis lyderėmis bei ateities herojėmis dėkoju pagrindiniams partneriams „British Council“, „The Ella Fund“ bei partneriams „Luminor“, „Magic Linen“ ir „Western Union“, – sakė vizionierė, „WoW University“ įkūrėja ir vadovė Inga Jablonskė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.