„Lietuvos kūrėjų forumas“ suvienydamas kūrėjus, stiprina bendruomeniškumą Lietuvoje

2024 m. spalio 25 d. 18:40
„Lietuvos kūrėjai“
Ketvirtadienį išskirtinėje sostinės erdvėje trečią kartą įvyko kūrybiško lietuviško verslo konferencija „Lietuvos kūrėjų forumas“, pritraukusi ypatingai gausų verslų atstovų ir kūrėjų būrį iš visos Lietuvos. Šis bendruomeninis renginys tampa vis svarbesniu metiniu įvykiu tiek smulkaus, tiek vidutinio verslo atstovams, siekiantiems tobulėti, dalytis patirtimi ir kurti teigiamus pokyčius.
Daugiau nuotraukų (115)
Pranešimai, įkvepiantys pokyčiams
Šių metų konferencijoje pagrindinis dėmesys buvo skirtas ateities pokyčiams ir įgalinimui veikti neapibrėžtoje situacijoje bei bendruomenių svarbos išryškinimui. Sparčiai besikeičiančios ekonominės ir socialinės sąlygos keičia smulkaus verslo veidą – jis tampa partneriu didelėms verslo įmonėms, aukštomis vertybėmis pasižymintys lietuviški verslai yra vertinami privačių klientų, dėl kokybinio išskirtinumo ieškomi ir užsienio pirkėjų. „Lietuvos kūrėjų forumą“ šiais metais lydėjo šūkis „Rytojų kurkime šiandien“, todėl turinyje buvo daug dėmesio skirta mitų laužymui ir kūrėjų padrąsinimui veikti.
Konferencijoje savo patirtimi dalinosi net 11 savo srities lyderių. Vienas iš pranešęjų – „CHANGE LT“ verslo pokyčių vadybos ekspertas, tarptautinių konferencijų lektorius dr. Gediminas Baublys – per praktinius ir kūrybiškus pavyzdžius kvietė verslą išdrįsti eksperimentuoti ir pamąstyti, kokia didelė gali būti nepadarytų klaidų kaina.
„AAA Law“ advokatų kontoros patentinės patikėtinės Justina Nikė ir Vilma Dauskurdienė užkūrė tikrą diskusijų bangą su atvejais apie tai, kokios rizikos kasdien kyla kūrybiškam verslui netekti savo teisės į savo sukurtą rezultatą ir kodėl būtina prekių ženklų, autorinių teisių apsauga. Naujienų portalo Lrytas verslo vystymo vadovė Greta Ališauskaitė-Bagušauskienė dalinosi žurnalistikos užkulisiais ir kvietė kūrėjus drąsiau pasakoti savo istorijas visuomenei.
Istorijas apie pasitikėjimu grįstą verslo santykių reikšmę kalbėjęs didžiausios komunikacijos agentūros Lietuvoje „Publicum“ vadovas Tadas Valančius išskyrė kelias pamatines verslą auginančios komunikacijos idėjas, taip pat akcentavo asmenybės svarbą verslo istorijoje.
El. prekybos ekspertas, SEO strategas Simas Šarmavičius demonstravo sėkmingų verslų pavyzdžius, drauge su auditorija diskutavo apie elektroninių parduotuvių plėtrą į užsienio rinkas, akcentavo tinkamo laiko svarbą reklamos testavimuose ir naujus būdus, efektyvius rinkodaros kanalus surasti klientų.
Kūno terapeutė, autorinės kūno terapijos akademijos įkūrėja, knygos „Kūno terapija mano gyvenime“ autorė Rasa Mažionienė kalbėjo apie ilgalaikio streso įtaką sėkmingo verslo valdymui, kūrybai ir kaip transformuoti ligas, susirgimus sukeliančias streso formas į eustresą (gerąjį stresą), gerinantį motyvaciją, produktyvumą ir atsparumą aplinkos poveikiams.
Renginį vainikavo diskusija apie bendruomenių svarbą prekių ženklų plėtrai. Diskusijoje dalyvavo – net trys bendruomenes kaip būtinybę verslo sėkmės istorijose pabrėžę lektoriai: per 15 metų itin tvarią pirkėjų bendruomenę subūrusių mados kūrybos namų „V&V“ įkūrėja Viktorija Vaičiulienė, mitus apie neskaitančius vaikus sugriovusį ir itin gausų gerbėjų ratą subūrusį, beveik 60 knygų vaikams parašiusį autorių Tomą Dirgėlą ir ateities produktų strategę, kurios paslaugomis naudojasi didžiausi pasauliniai prekių ženklai (pvz. Acne Studios, Urban Outfiters, Loewe, Danone) – Victoria Diaz.
Bendruomenės galia padeda surasti atsakymus
Pasak organizatorių, didėjantis dalyvių susidomėjimas, įsitraukimas ir atvirumas bendravimui rodo, kad vis daugiau Lietuvos kūrėjų nori kurti stiprią bendruomenę, galinčią daryti teigiamą įtaką šalies smulkiajam verslui ir jo plėtrai. „Lietuvos kūrėjų forumas“ – tai daugiau nei konferencija, tai bendruomenės susitikimas, skatinantis smulkaus ir kūrybiško verslo augimą, žinių dalybas.
Forume vykusių diskusijų metu buvo ne kartą pabrėžta, kad smulkiųjų verslų bendruomenė yra viena iš esminių Lietuvos ekonomikos varomųjų jėgų. „Lietuvos kūrėjų forumas“ suteikia galimybę ne tik susitikti ir pasidalinti patirtimi, bet praplėsti savo kontaktų ratą, apsupti savo idėją bendraminčiais ir jų istorijomis.
„Kiekvienas nusprendęs kurti savo asmeninį prekių ženklą, atidaryti šeimos verslą, jį plėsti, auginti – anksčiau ar vėliau susiduria su didesniais ar mažesniais iššūkiais, kurių negali išspręsti vienas. Jeigu neturi palaikymo – tai dažnam reiškia idėjos pabaigą, o bendruomenėje galima greitai rasti atsakymus bei pagalbą“ – apie „Lietuvos kūrėjai“ pamatines vertybes pasakoja forumo sumanytoja bei „Lietuvos kūrėjai“ bendruomenės įkūrėja Rita Čiapaitė-Baublienė.
Didžiųjų Lietuvos įmonių dėmesys smulkiam verslui
Pasak organizatorių, vienas didžiausių šių metų laimėjimų yra didelių prekių ženklų ir Lietuvos įmonių dėmesys bei noras prisidėti prie smulkaus verslo palaikymo ir plėtros. Didelio ir mažo verslo sinergija yra labai svarbi visos Lietuvos ekonomikos augimui – nes tokiu būdu ne tik sukuriamas didesnis BVP, sumokama daugiau mokesčių, bet ir kuriasi naujos, mūsų šalies identitetą formuojančios idėjos, gimsta startuoliai ar plečiasi kultūra, menai ir t.t..
„Šių metų renginys išsiskyrė ne tik tuo, kad vyko pakylėjančiose Rašytojų sąjungos rūmų erdvėse, pritraukė gausų lektorių skaičių, bet ir tuo, kad tarp smulkaus verslo palaikytojų, rėmėjų galime minėti tokius didelius ir stiprius prekių ženklus kaip „Luminor“, „Philips“, „AAA Law“, „Gaidelis“, „Tarzanija“, „Printėja“, Rasos Mažionienės akademija. Stiprūs prekių ženklai savo rodomu dėmesiu tarytum įgalina smulkų verslą veikti dar didesniu tempu“ – pabrėžia „Lietuvos kūrėjai“ bendruomenės vadovė.
„Organizatorių (t. y. „Lietuvos kūrėjai“, verslo pokyčių valdymo įmonė „CHANGE LT“ bei pokyčių valdymo profesionalų asociacija „ACMP Baltic“) vardu, esame iš visos širdies dėkingi visiems už labai kompleksišką pagalbą organizuojant šią konferenciją – visi šios konferencijos partneriai, tiekėjai rodė aukščiausio lygio profesionalumą ir įsitraukimą.
Netgi patys kūrėjai, tokie kaip „Big Hug“, „Avilio istorijos – ekologiškas bitynas“, „Ramunės nameilė“, „Miniatiūros“ išreiškė norą nustebinti savo rankų darbo dovanomis visus dalyvius. Vakarinė dalis, kontaktų vakaras vyko visiškai naujoje, unikalioje erdvėje Vilniuje – „Moonstudio“, kuri įsileido ir svetingai priėmė beveik 100 atvykusių svečių. Didžiulis įvertinimas visai kūrėjų bendruomenei, kad komunikacijos partneriu tapo portalas Lrytas.
Vieno didžiausių Lietuvoje naujienų portalo dėmesys ir proaktyvus noras dalintis tokiomis gražiomis ir prasmingomis naujienomis su visuomene įkvepia tęsti ir auginti šį projektą“, – dėkodama konferencijos partneriams už kompleksišką pagalbą, profesionalumą organizuojant šią konferenciją sako Rita Čiapaitė-Baublienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.