Dvyniai seną rūsį pakeitė neatpažįstamai – kauniečiams įrengė intriguojantį žaidimą, kokio Lietuvoje nėra buvę

2024 m. liepos 28 d. 14:29
21-erių dvyniai Gustas ir Dovydas Dimšos su drauge nutarė stačia galva nerti į nuosavą verslą. Kauniečiai sugalvojo tai, ko Lietuvoje dar nėra buvę – įkvėpti kompiuterinio žaidimo, seną rūsį pavertė mįslinga erdve žaidimui realybėje. „Tai – melavimo žaidimas, jis ištestuoja žmonių ribas“, – savo kūrinį pristatė Gustas.
Daugiau nuotraukų (15)
Paslaptingą atmosferą kuria erdvė
Su Gustu ir Dovydu susitinkame vienoje iš Kauno kavinukių, tačiau prieš tai dvyniai leidžia apžiūrėti savo pačių rankomis kruopščiai įrengtas patalpas, esančias Kaunakiemio gatvėje. Čia ir vyksta žaidimas, pavadinimu „Vienas iš mūsų“.
Žaidimo erdvė stebina – matyti, jog joje viskas apgalvota iki smulkmenų. Išsinuomoję seną rūsį, jį padalijo į keletą kambarių. Kiekvienas jų – skirtingas ir unikalus. Vienas primena kraupią ligoninę su manekenu vietoje paciento, kitame stūkso gremėzdiškas rašomasis stalas, it skirtas detektyvui. Dar viename kambaryje atmosfera linksmesnė – čia smagiai ant grindų mėtosi apvalūs kamuoliukai. Visai šalia – ryškiai žaliai šviečiantis kambarys su augalais apkabinėtomis sienomis.
Kauniečiai prisimena, kad buvo įkvėpti dviejų žaidimų – klasikinio vaidmenų žaidimo „Mafija“ bei kompiuterinio žaidimo „Among Us“.
„Prisistatome dvejopai. Jaunesnei auditorijai sakome, kad mūsų žaidimas panašus į kompiuterinį žaidimą „Among Us“. Tačiau galima traktuoti ir kaip „Mafijos“ žaidimą realiame gyvenime.
Tai yra strateginis žaidimas, kuriame vieni žaidėjai yra taikūs gyventojai, o kiti – įsibrovėliai. Taikiems gyventojams reikia išsiaiškinti, kuris yra įsibrovėlis, o įsibrovėliui – apgauti taikius gyventojus. Žaidimas tinka įvairaus amžiaus žmonėms, jis skirtas sustiprinti ryšį“, – portalui lrytas.lt sakė Gustas.
Gustas su Dovydu skuba aiškinti, kaip atrodo žaidimas – iš pradžių visi žaidėjai slapta gauna vaidmenis, o tuomet lekioja po mįslingus kambarius ir atlieka smulkias užduotis, už kurias renka taškus, pavyzdžiui, įsuka elektros lemputę, dėlioja kamuoliukus pagal spalvas, sprendžia galvosūkius. Tik atsargiai – netikėtai atsliūkinęs „įsibrovėlis“ gali paliesti „taikaus gyventojo“ petį ir viskas – šis iškrenta iš raundo. Likę „taikūs gyventojai“ svarsto, kuris galėjo pašalinti jų draugą, o „įsibrovėliui“ lieka įrodinėti, kad tai – visai ne jo darbas.
„Tai yra melavimo žaidimas, parodantis, kaip žmonės gali bendrauti, meluoti ar pamatyti, kad meluoja kitas. Tai ištestuoja žmonių ribas, kiek jie gali susitvarkyti su stresu“, – teigė Gustas.
„Žaidžiant jaučiamas žmonių kūrybingumas, sugebėjimas gudriai ką nors sumąstyti, strateguoti“, – broliui antrino Dovydas.
Žaidžia ir suaugę, ir vaikai
Adrenalino į žaidimą „Vienas iš mūsų“ atvyksta įvairaus plauko miestiečiai: ir vyrai, ir moterys, ir suaugę, ir vaikai.
„Mes ir patys iš savęs juokiamės, kad kartais nesuprantame, kokia tiksliai mūsų auditorija. Tą pačią savaitę vieni pas mus šventė bernvakarį, o kiti – dešimtmetės mergaitės gimtadienį. Kontrastai dideli, bet mes prie jų prisitaikome, kad visiems būtų linksma ir įdomu“, – kalbėjo Dovydas.
„Priklausomai nuo grupės, mes galime pakeisti tam tikrus dalykus, pavyzdžiui, šviesas ar garsą, kad tiktų bet kurio amžiaus auditorijai. Kiek baisesnį variantą siūlome suaugusiesiems, nes jie nori aštresnių pojūčių, jų streso tolerancija didesnė. Vaikams siūlome žaisti paprastesnę versiją“, – pridūrė Gustas.
Idėja gimė kelionėje
Idėja kurti žaidimų kambarį kauniečiams gimė visai netikėtai. Gustas prisimena – 2022-aisiais su širdies drauge buvo išvykęs į kelionę užsienyje. Laisvu laiku pora laiką leido stebėdami įvairius vaizdo įrašus internete. Už akių užkliuvo vienas užsienietiškas vaizdo įrašas, kuriame žmonės žaidė labai panašų žaidimą.
„Tuomet man toptelėjo mintis, kad būtų smagu pažaisti ir pačiam. Ėmėme ieškoti, gal yra panašių žaidimų Lietuvoje, bet nieko neradome. Kai grįžome iš atostogų, atsisėdome trise su Dovydu ir pradėjome galvoti: ko reiktų, kad galėtume pažaisti? O gal tai galėtų tapti ir pramoga kitiems?“ – pasakojo Gustas.
Dovydą sudomino Gusto ir jo draugės idėja. Tačiau Lietuvoje nieko panašaus neradę, suprato: privalo žaidimą įrengti patys.
„Pradėjome ieškotis patalpų. Kai pamatėme šį rūsį, pagalvojome, kad mums tinka jo aura, akį patraukė arkos. Pamatėme daug potencialo. Išsinuomojome 2023-iųjų pavasarį. Tada ir įkūrėme įmonę. Patalpų paruošimas užtruko apie devynis mėnesius. Pamenu, ėjome per patalpas, su dažų balionėliu purškėme ant grindų, kaip bus išdėstyti kambariai“, – prisiminė Gustas.
„Patalpų įrengimas kėlė daugiausia iššūkių. Mes išsinuomojome seną rūsį. Turėjome tik idėją, nebuvome prisilietę prie statybų, todėl teko daug ko išmokti – tėtis parodė, kaip susidėti profilius, gipsą... Žingsnis po žingsnio kiekvieną vakarą tam skyrėme daug laiko“, – pridūrė Dovydas.
Po statybos darbų sekė kiekvieno kambario vizualizacijos. Kauniečiai norėjo, kad kiekvienas kambarys būtų skirtingas, juose netrūktų smagių užduočių.
„Ieškojome dekoracijų, baldų. Kol sukūrėme atmosferą, prireikė laiko“, – sakė Dovydas.
„Kompiuterinį žaidimą perkelti į realybę yra iššūkių. Užduotis kiekviename kambaryje sugalvojome patys. Stengiamės, kad jos būtų interaktyvios“, – antrino Gustas.
Tačiau pilnai atsidarius ir pradėjus priiminėti klientus iššūkiai nesibaigė.
„Kai tik atsidarėme, atsirado labai daug dalykų, kuriuos reikėjo išmokti: kaip dirbti su klientais, rišliai, aiškiai jiems pravesti žaidimą, filmuoti, montuoti vaizdo įrašus, kurti reklamas. Kiekvieną dieną laukia išbandymai“, – šnekėjo Dovydas.
„Dar dabar atsimename savo pirmuosius klientus. Jie žaidė šešiese. Tarp žaidėjų buvo viena pora, kurie buvo taip įsitraukę, kad net patys nebuvome pagalvoję, kad mūsų žaidimas gali taip stipriai kam nors patikti. Buvo geras pirmas įspūdis. Tie žmonės atėjo su tokiomis degančiomis akimis, jie sakė, kad laukė, kol atsidarysime“, – šypsojosi Gustas.
Savo versle – ir direktoriai, ir valytojai
Dvyniai šiuo metu – ne tik verslininkai. Jie taip pat turi ir pagrindinius darbus, be to, studijuoja universitete. Tad veiklos tikrai netrūksta.
Dovydas Kauno technologijos universitete (KTU) trečiame kurse studijuoja mechanikos inžineriją. Taip pat pilnu etatu dirba elektros tinklų projektuotoju.
Gustas – irgi KTU studentas. Čia jis studijuoja ekonomiką. Be to, dirba du darbus – yra finansų specialistas, o rytais veda kikbokso treniruotes.
„Dienos neilgos, todėl reikia laviruoti tarp skirtingų veiklų. Esame užimti žmonės, negalime nuo ryto iki vakaro sėdėti prie verslo. Todėl savo pareigomis čia skirstomės ne pagal įgūdžius, o pagal tai, kas mažiausiai užimtas. Jei man laisva diena, kuriu reklamas, įrašus socialiniams tinklams“, – šypteli Dovydas.
„Gerai, kad esame trise. Visada vienas kitą palaikome. Jei kuris turi daugiau pasimokyti, kiti padirba be jo. Bet nesame visiški darboholikai, kurie dirbtų visu laisvu laiku. Stengiamės pailsėti, praleisti laiko su šeima, draugais. Kartais būna sunku, tačiau turime tikslų, kuriuos norime pasiekti“, – tikino Gustas.
Broliai juokauja, kad savo versle yra ir direktoriai, ir valytojai, ir dažytojai, ir statybininkai, ir buhalteriai. Tačiau tai visai negąsdina. Anaiptol – dvyniai į tai žiūri kaip į galimybę pabūti kartu.
„Į savo verslą žiūrime kaip į poilsį nuo visko, kaip atsigavimą, pabuvimą kartu. Tai – šeimos verslas. Į priekį veda ir tai, kad mes kuriame pramogą – iškart matome žmonių emocijas. Tai duoda pasitenkinimą“, – kalbėjo Gustas.
Nors bendras verslas brolius tik suartino, jie pripažįsta prieš viską pradėdami girdėję ne vieną perspėjimą: artimieji grasė nedirbti kartu su broliu ar širdies drauge – esą visi tik susipyks.
„Kol kas viskas gerai, mes į tai žiūrime iš suaugusių žmonių perspektyvos. Pasiskirstome darbus po lygiai, pelną – irgi. Aš žinau tik vieną dalyką – tai yra žmonės, kuriais galiu pasitikėti“, – pabrėžė Gustas.
Svajoja apie plėtrą kituose miestuose
Dvyniai įsitikinę – verslas šiuo metu eina tik geryn, klientų tik daugėja. Todėl pašnekovai sau jau leidžia pasvajoti apie tolimesnę ateitį.
„Norime parodyti žmonėms, kad yra toks žaidimas ir jis gali patikti ne tik mums, bet ir kitiems, nors viskas prasidėjo nuo to, kad norėjome smagaus laiko sau.
Mūsų planas – pilnai išdirbti tai, ką dabar turime, kad galėtume sakyti, jog turime tobulą variantą. Tuomet galėsime galvoti apie plėtrą į kitus miestus“, – sakė Gustas.
broliaiDvyniaiMafija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.