Dirbtuvėse, kuriose, kaip sako pats Aurimas, jis jau trejus metus krapštosi vakarais po darbų arba savaitgaliais, vyksta darbai su CNC frezavimo staklėmis, leidžiančios pasiekti tokį tikslumą, koks rankomis būtų sunkiai įgyvendinamas. Apie šią įrangą vyras svajodavo jau kurį laiką.
„Aš, kaip ir mano tėtis, esu šiek tiek prie meno. Visada domino statybos, mediena, o apie CNC staklių frezavimą jau seniai pasvajodavau. Vis galvodavau, kiek visko padaryčiau, jeigu turėčiau tokią įrangą“, – svajones prisiminė Aurimas.
Pasitaikius progai sugalvoti idėją ir gauti Europos Sąjungos paramą verslui, ilgai galvoti Aurimui nereikėjo, teko paieškoti svarbiausio – ryžto.
Vyras suprato, kad turi viską, ko reikia – vietą gamyklai įsirengti, noro, o ir sugebėjimų nestokojo. Tad galiausiai, įsirengęs dirbtuves, suvalkietis įsigijo reikiamą įrangą ir čiupo jautį už ragų.
Baldų gamyklose tai – dažnas sprendimas
Aiškėja, jog tokios įrangos kaina siekia keliasdešimt, o kartais ir kelis šimtus tūkstančius eurų. Suvalkietis užsiima individualių užsakymų gamyba, tačiau pastebi, kad frezavimo staklės – itin populiarios didesnėse gamyklose, pavyzdžiui, tarp baldininkų, kurie verčiasi serijine gamyba.
Vis tik minėtos investicijos ilgainiui atsiperka, mat galimybės, kaip sako pats suvalkietis – beribės. O pasiruošus tinkamą brėžinį, likusį darbą jau perima staklės.
„Daugiausia laiko užima ne pagaminimas, o brėžinio kūrimas kompiuteryje – gerai subraižius, kai kuriuos gaminius, ypač smulkesnius, staklės išpjausto ir per 15 minučių.
Yra 6 frezos ir kiekviena pjauna skirtingu gyliu, storiu – parenki pagal tai, ką kiekviena daro ir žiūri, kokį vaizdą išgauti. Viena suapvalina gaminio atbrailas, kad šios būtų švelnesnės, kita formuoja reljefą – kiekviena važiuoja per paviršių ir kilnojasi pagal piešinį, esantį brėžinyje“, – procesą apibūdino Aurimas.
Atkuria ir žmogaus atvaizdą
Kudirkos Naumiestyje esančiose dirbtuvėse daugiausia darbų gimsta iš medienos. Aurimui labiausiai patinka dirbti su ąžuolu arba uosiu – esą tokių dirbinių paviršių lengviausia nugludinti, ant jo nėra šerelių, priešingai, nei gaminant iš pušies. Kartais naudoja ir fanerą, aliuminio kompozitą ar plastiką.
„Gaminam tai, ko žmonėms reikia. Pradėjom nuo kalėdinių žaisliukų, nes kai projektas prasidėjo, buvo lapkričio mėnuo. Daug kas gimtadieniams nori dovanoti medines lenteles – ypač, jei žmogus mėgsta pasikepti mėsą ant grilio, tai gauname nuotrauką ir ant medžio pagaminu to žmogaus veido atvaizdą.
Tokį brėžinį staklės baksnoja jau kelias valandas, kol nusipieši brėžinį, dar poros valandų reikia. Naudojant įvairias programas, iš spalvų ir šešėlių nuotrauka paverčiama į vektorius. Žaidi, bandai, žiūri, ar gerai gavosi – kažką keiti, kol matai, kad vaizdas yra neblogas. Kaip tik tokį variantą neseniai išsiunčiau į Ameriką“, – gaunamus užsakymus įvardijo Aurimas
Suvalkietis juokiasi, kad net sau nepasigamina tokių įdomybių, kokias išsiunčia klientams. O tie žmonės, kurie į jį kreipiasi, dažniausiai ieško to, ko parduotuvėje negalėtų rasti, todėl ir kainų neskaičiuoja.
Puošė sostinės mero pirtį
Tiesa, į užsienį žvalgytis nereikia, mat Lietuvoje suvalkiečio darbai yra nukeliavę ir iki Valdo Adamkaus ar Gitano Nausėdos rankų.
O sostinės mero Valdo Benkunsko pirtį puošia ne kas kitas, kaip Aurimo pagaminta lentelė, skelbianti, jog tai – „Valdo pirtis“. Pastarasis užsakymas gamintas gimtadienio proga.
Paklaustas, kaip plečia prekinio vardo žinomumą, vyras atsako santūriai.
„Kol kas patys į ekraną nelendame, daugiausia, turbūt, iš lūpų į lūpas žmonės išgirsta apie mus. Užtenka tiek užsakymų, kiek yra. Net bijom, kad per daug nebūtų – jau geriau mažiau, bet visada padaryti laiku ar net anksčiau, negu žadėjai“, – pasakojo Aurimas.
Vyras neslepia turintis platesnių kūrybinių užmojų, todėl ateityje svajoja įsigyti ir lazerį.
Naujienų portalas lrytas.lt aštuntus metus tęsia projektą „Verslo genas 2024“ ir kviečia dalyvauti jaunus verslininkus, žmones ir komandas. Registracija vyksta šiame puslapyje: Verslo genas 2024.