​Kai žmonės pamatė tai, ką daro Linas, jo telefonas netilo dar ilgai: šio auksarankio darbai – ne tik Lietuvos miestuose, bet ir užsienyje

2024 m. balandžio 26 d. 18:16
Molėtuose vienas po kito dygstantys namai neleidžia suabejoti, jog statybų darbai šiame krašte nestoja. Tuo įsitikinti galima ir apsilankius pas vietiniams jau gerai žinomą Liną Gresių. Nors tą dirba jau trejus metus, susidomėjimo netrūksta iki šiol, mat vyras stato nestandartinius – modulinius namelius.
Daugiau nuotraukų (10)
Auksinių rankų savininkas
Molėtuose augusį Liną daugelis kraštiečių galėtų pavadinti stropiu žmogumi, kurio duotas žodis – tvirtas it metalas. O ir neveltui, mat vyras dar nuo mažų dienų sukdavosi senelio kalvėje.
„Vienas iš senelių buvo trečios kartos kalvis – matydavau, kaip dirba su metalu ir padėdavau dar nuo tada, kai save galiu atminti. Turbūt nuo 5 metų, man tai buvo tarsi pramoga“, – vaikystę prisiminė Linas.
O ir užaugęs nespjovė į sunkų darbą – atlikęs tarnybą kariuomenėje, vyras sostinėje dirbo langų montavimo įmonėje. Vėliau ir pats susigundė įsteigti tokias paslaugas teikiančią bendrovę, o grįžęs į Molėtus vystė metalo dirbinių verslą.
Taip nutiko, kad Lino darbo rezultatų dabar galima išvysti ne tik Vilniuje, bet ir jo gimtajame krašte. Vyras šypteli, kad miesto prieigose esantis Naujasis Molėtų turgus – taip pat jo kūrybos vaisius.
Atrodytų, darbščių rankų vyrui gyvenimas nepagailėjo. O lyg turimų veiklų būtų negana, molėtiškis nusprendė išbandyti dar ir kitą verslo kryptį – prieš trejus metus pradėjo statyti modulinius namelius ir dabar tvirtai stovi už prekinio ženklo „Modul Bygg“.
Mobilusis telefonas tada netilo
Linas prisimena, jog pirmąjį namelį įsirengė sau, tačiau jo pastebėti ilgai netruko ir smalsios akys.
„Išvežėm jį į mieste esantį sklypą, tai ant žolės jau ratu buvo išvaikščiotas takelis, o savaitgaliais telefonas nenutildavo“, – šyptelėjo vyras.
Tokį susidomėjimą jis sieja ir su COVID-19 pandemija, kai žmonės iš didmiesčių patraukė į sodybas ir dirbo nuotoliu. Pasak Lino, tai buvo gera galimybė perdėlioti prioritetus ir sulėtinti gyvenimo tempą.
„Žmonės pamatė, kad tokiuose nameliuose taip pat puikiai galima praleisti laiką. Gali būti kaip vasarnamis, gali būti ir kaip gyvenamas namas – yra tokių namų, kur žmonės gyvena pastoviai, jie atitinka A+ klasę, yra šilta.
Be to, jie yra pigesni, nei namai, statomi ant pamatų, kadangi patys betono darbai kainuoja labai daug. Šiems nameliams statyti nereikia leidimų, o dar galima ir lengvai transportuoti ar bet kada parduoti“, – privalumus įvardijo vyras.
Vertina ramų miegą
Jau ne vienerius metus modulinius namelius statantis Linas sako, jog klientus dažnai tenka atkalbėti nuo pigių, tačiau kokybės atžvilgiu prastų sprendimų.
„Nėra taip, kad imuosi visų užsakymų – padiskutuojam, įsivertinu kliento pageidavimus, nes noriu padaryti kokybiškai.
Pavyzdžiui, būna, kad žmonės nori sutaupyti ir namelio konstruktyvą daryti iš nekalibruotos medienos – tai reiškia, kad jos storis yra nevienodas, todėl ir siena bus kreiva. Tai tada jam – ne pas mane, juk atsakyti reikės man, jei darbas bus nekokybiškas“, – darbo užkulisius atskleidė vyras.
Kuo daugiau Linas kalba, tuo labiau galima įsitikinti, jog ramų miegą „Modul Bygg“ įkūrėjas vertina kaip nieką kitą. Štai pasakodamas apie vidinę namelių apdailą, vyras sako, jog dažniausiai tai priklauso nuo pačio kliento poreikių, tačiau įrengiant vonią šiurkštu nedaryti vienos klaidos – anot Lino, modulinio namelio vonioje plytelės yra visiškai nesuderinamas komponentas.
„Į vonią plytelių nededame, kad transportavimo metu sujudėjus neįtrūktų. Žmogus to gal ir nepastebėtų, tačiau į tarpus prabėgtų vanduo ir vėliau pradėtų pūti. Montuojame norvegišką plokštę – ji ir atrodo tarsi plytelė ar marmuras“, – sako Linas.
O už kai kurių sprendimų stovi ir molėtiškio žmona. Kaip teigia Linas, antra pusė neretai pažeria taiklių pastebėjimų dizaino klausimais. Tiesa, vyras prisipažįsta iš pradžių į juos žiūrėjęs skeptiškai, tačiau galiausiai vis tiek atsižvelgdavęs į mylimosios pastabas.
Turi planų ateičiai
Šiuo metu, anot Lino, yra statoma 10 namelių, todėl darbo užteks iki pat liepos galo. Aiškėja, jog pastatyti vieną namelį, priklausomai nuo jo dydžio, užtrunka apie 2–3 mėnesius.
Vienas iš statinių jau netrukus važiuos į Trakus, tačiau, kaip prisimena vyras, namelius teko vežti ir į Anykščius, Vilnių, Kauną bei kitus Lietuvos ar net Švedijos miestus.
Tam, kad šie nameliai galėtų būti transportuojami, jų plotis negali viršyti 4,5 metro, o vežant į Švediją – ir 4 metrų. O matyti šiuos statinius vežamus kelyje, kaip pastebi Linas, daugeliui gali būti neįprasta – kai kurie net išsitraukia kameras.
„Buvo atvejis, kai vežamą namą pamačiau įkeltą į internetą, nes žmonės, jį pamatę, pradėjo filmuoti“, – juokėsi molėtiškis.
Tiesa, išvysti modulinius namelius žmonės gali ir kai kuriose Lietuvos poilsiavietėse, kur, anot Lino, „Modul Bygg“ nameliai yra nuomojami poilsiautojams. O dalindamasis ateities planais, molėtiškis neslepia, jog ir pats turi idėjų sukurti tokių vietų Molėtų krašte.
Naujienų portalas lrytas.lt aštuntus metus tęsia projektą „Verslo genas 2024“ ir kviečia dalyvauti jaunus verslininkus, žmones ir komandas. Registracija vyksta šiame puslapyje: Verslo genas 2024.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.