Tauragiškio idėjos jau plinta visame pasaulyje – neįtikėtina, ką reiškia ambicijos ir verslumas

2024 m. kovo 24 d. 18:48
Tai, ką dar paauglystėje tauragiškis Andrius Pleikys vadino savo amatu, šiuo metu tapo jo verslu. 22 metų vaikinas įkūrė kelias įmones ir subūrė stiprias programavimo bei filmavimo komandas.
Daugiau nuotraukų (12)
Duomenys – kortelėje
„Tai paprasta, tereikia pridėti išmaniąją vizitinę kortelę prie mobiliojo telefono nugarėlės“, – ir A.Pleikys parodė, kaip tai veikia.
Telefone kone akimirksniu atsidarė profilis – įrašas su Andriaus vizitinėje kortelėje esančia kontaktine informacija.
Šis jaunas verslininkas sukasi tarp gausybės darbų ir, atrodo, visus juos atlieka nepriekaištingai.
2020-aisiais jo įkurtas startuolis „IT Galerija“, kurio produktas yra išmanioji „Distify“ vizitinė kortelė, tapo 7 akcininkų ir 10 darbuotojų komanda.
Šįmet jis įkūrė įmonę „AP Media“ ir su komanda kuria vaizdo siužetus verslui, o kartu ir tauragiškiui lenktynininkui, Dakaro ralio prizininkui Rokui Baciuškai. Bet ir tai – dar ne viskas.
Darbo vieta – prie stalo
„Čia dirba mūsų bendruomenė“, – sėsdamas prie savo stalo, apstatyto kompiuterių monitoriais, pratarė A.Pleikys.
Programavimo darbus jis atlieka Tauragėje Inovacijų agentūros sukurtame bendradarbystės centre „Spiečius“. O kaip jis jame atsidūrė?
„Viskas prasidėjo maždaug prieš dešimtmetį. Tuo metu neturėjau nuovokos apie verslą, bet turėjau išmintingus tėvus.
Įprasta, kad tėvai draudžia vaikams ilgai sėdėti prie kompiuterių, bet manieji nesilaikė šios taisyklės.
Būdamas trylikos metų jau turėjau sukūręs vieno populiariausių tuo metu žaidimų „Minecraft“ serverį. Žaidėjai Lietuvoje pirkdavo mūsų paslaugas, ir mes iš to jau šį tą užsidirbdavome. Sakau „mes“, nes su manimi dirbo dar trys žmonės.
Viskas vyko internete, gyvai savo komandos nė nebuvau matęs. Pamažu ji išnyko iš mano gyvenimo“, – apie paauglystėje atsiradusią verslo užuomazgą pasakojo A.Pleikys.
Kadangi serveriui reikėjo interneto svetainės, ambicingas vaikinas, nenorėdamas už jos sukūrimą mokėti pinigų, ėmėsi pats ją kurti ir po gausybės bandymų jam tai pavyko padaryti.
Netrukus svetaines jis ėmė kurti kitiems ir taip tapo laisvai samdomu darbuotoju.
Bet tai nebuvo vienintelė veikla. Tauragės radijuje Andrius porą metų vedė savo laidą apie muziką, o pastaruosius 4 metus dirba jame informacinių technologijų techniku – prižiūri radijo transliacijas.
Universitete neužsibuvo
A.Pleikys – savamokslis, tačiau to, kaip sumanymus paversti produktais, universitetai nė neišmokytų.
„Aš buvau pasiryžęs studijuoti multimedijos technologijas, bet universitete tepraleidau keturias dienas. Supratau, kad neturiu ką ten veikti, – šyptelėjo vaikinas. – Juk „Distify“ atsirado dar prieš stojamuosius.
Kadangi mokėjau programuoti, norėjau sukurti asmeninį projektą, ir tai, niekam nieko nesakydamas, dariau laisvalaikiu.“
Prieš ketverius metus jis jau dirbo įmonėje „Interactmedia LT“ technikos vadovu, kartu su jos savininku Audriumi renginiams kūrė ir tebekuria videoprojekcijas, pavyzdžiui, rodo filmus lauke, kuriuos galima žiūrėti sėdint automobiliuose.
Kartą savo vadovo, kartu gerdamas kavą, A.Pleikys ir užklausė, ar šis nenorėtų pamatyti, ką jis sukūrė pats vienas.
„Audrius man davė tris minutes – tai standartinis idėjos pristatymo laikas. Išsitraukęs iš kišenės savo vizitinę kortelę pridėjau prie bičiulio telefono. Ir per 30 sekundžių mes nusprendėme įkurti įmonę. Taip prieš pusketvirtų metų Audrius tapo antruoju mano įkurtos įmonės „IT Galerija“ akcininku.
Ją įkūrėme kaip startuolį, kad į komandą ateinantys žmonės taptų bendraturčiais.
Jie nemoka pinigų už akcijas, bet už jas skiria savo gebėjimus. Dabar esame komanda, kurioje dirba stiprūs rinkodaros, pardavimų darbuotojai, atėję net iš didelių Lietuvos įmonių, vadinamųjų vienaragių – taip pat“, – aiškino A.Pleikys.
Kortelę įmonės jau atrado
Versle kilusių sumanymų nevalia atidėlioti.
Tai įsitikino ir A.Pleikys. Išmaniąją vizitinę kortelę, vieni apie kitus nieko nežinodami, tuo pat metu, 2020-ųjų gruodį, vartotojams pristatė ne tik „IT Galerija“, bet ir kita bendrovė.
„Tai tik dar kartą paliudijo, kad darbų nevalia vilkinti – sumanymus būtina realizuoti kuo skubiau, – patikino A.Pleikys. – Startavome vos poros dienų skirtumu, ir mus, ir juos ištiko šokas – buvome priblokšti to, kas nutiko. Bet nėra blogai, kad turime konkuruoti“, – sakė A.Pleikys.
„Distify“ kortelė per „IT Galerijos“ veiklos metus pasklido ir po pasaulį, jų vartotojų yra poroje dešimčių užsienio šalių, net Tailande ir JAV.
„Turime mūsų sukurto standartinio dizaino plastikines vizitines korteles, bet priimame ir individualių klientų užsakymus, pavyzdžiui, su įmonės logotipu.
Korteles galima pagaminti ir kaip darbo pažymėjimus, o jeigu įmonė pageidauja, pritaikome dažnius, ir jos veikia kaip magnetinis raktas.
Kortelės platformoje visus įrašus bei kontaktus gali keisti pats jos savininkas.
Ji saugi, visa informacija užšifruojama mūsų platformoje“, – paaiškino A.Pleikys.
Įprastinio dizaino kortelė kainuoja 20 eurų ir, atsižvelgiant į užsakovų pageidavimus, kaina kyla. Į ją galima sukelti kontaktus, nuotraukas, vaizdo įrašus. Apimtis neribojama: informacija yra saugoma „Distify“ debesyje.
Ar įmonės jau keičia įprastines darbuotojų vizitines korteles į skaitmeninę? „Regime, kad vartojimas auga. Lietuvoje turime didelių klientų, pavyzdžiui, „Bitė Lietuva“, „ACC Distribution“, „Cityservice“ ir kitų.
Ketiname važiuoti ir į tarptautines parodas, bet kol kas, būdami startuoliu, stropiai skaičiuojame išlaidas ir viską, ką uždirbame, reinvestuojame.
Esame niekam neskolingi, bet „IT Galerijoje“ algos sau nemoku.
Iš ko aš gyvenu? Iš programavimo ir renginių“, – patikino pašnekovas.
Vėl pasiėmė kamerą
A.Pleikys, maždaug šešerius metus dirbęs dar ir kaip laisvai samdomas reklaminių vaizdo siužetų kūrėjas, šiemet apsisprendė – gana dirbti vienam, krūvis – nebepakeliamas. Ir su bendraminčiais įsteigė filmavimo agentūrą „AP Media“.
„Anksčiau programavimas ir filmavimas buvo mano amatas, kurį pats vienas sugebėjau atlikti, o dabar tai – jau verslas, nes aš esu sukūręs ir programavimo, ir filmavimo įmones“, – kalbėjo A.Pleikys.
O prieš metus jis tapo lengvųjų orlaivių pilotu. Kol kas jo sąskaitoje – 60 danguje praleistų valandų, bet tai – tik pradžia.
„Pilotavimas – mano vaikystės svajonė. Jeigu nebūtų buvę pandemijos, gal nebūtų nė vieno mano verslo, nes būčiau studijavęs aviaciją.
Tačiau dabar tai – mano pomėgis“, – paaiškino jis.
Naujienų portalas lrytas.lt aštuntus metus tęsia projektą „Verslo genas 2024“ ir kviečia dalyvauti jaunus verslininkus, žmones ir komandas. Registracija vyksta šiame puslapyje: Verslo genas 2024.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.