Tenka ilgokai palaukti
Eilės – geram mėnesiui į priekį, o sąraše – Vilniuje, Kaune ar Prienuose gyvenančios klientės.
38 metų kirpimo ir manikiūro meistrė R.Ražaitienė taip rikiuoja savo darbus, kad prieš metus Prienų rajone, Stakliškėse, įkurtoje grožio studijoje „Renata“ atsirastų vietos ne tik atvykstančioms iš toli moterims, bet ir miestelio gyventojoms.
Stebi ir darželio vaikai
„Renata, rytoj mano mamytė ateis pas jus kirptis“, – mergaitės, Stakliškių vaikų darželyje apkabindamos savo auklytę R.Ražaitienę, dažnai išduoda namų paslaptis.
„Lauksiu tavo mamytės“, – atsako mokytojos padėjėja vaikų darželyje dirbanti Renata. Dieną ji darbuojasi su vaikais, o vakarais skuba į savo grožio studiją.
Vakare, baigusi darbą salone, ji neišneria pro duris namo. Viską sutvarkiusi tyloje prisėda keliolikai minučių poilsio ir tik tada, nurimusi, užrakina studiją.
Svarbiausia – mokslai
Individualus grožio salonas – ne gamybos verslas, atrodytų, kad jį įkurti paprasčiau. Bet tokios veiklos imantis kaime atsiranda nemenkų iššūkių, didžiausias iš jų – atrasti patalpas.
R.Ražaitienė, įveikusi šūsnis reikalavimų, dabar noriai dalinasi savo patirtimi su tomis moterimis, kurios norėtų imtis individualios veiklos.
Svarbiausias jos patarimas – neskubėti.
„Pirmiausia patarčiau investuoti į save – mokytis profesijos. Profesinio mokymo centruose dirbantys meistrai moko ne tik specialybės, bet suteikia ir praktinių patarimų, paaiškina, kokios yra darbui būtinos priemonės ir kiek tai kainuoja.
Nereikia visko čiupti iš karto, geriau mažais žingsneliais keliauti pirmyn. Pradėjus dirbti kirpėja reikia labai nedaug – gerų žirklių, vietos plaukams išplauti, šampūno, kondicionieriaus.
Regiu, kaip išgąsdinamos jaunos merginos, kurios norėtų dirbti sau, bet girdi, kad kažkas į kirpyklą investavo 10 tūkst. eurų, kažkas – 20 tūkst. eurų.
Būna, kad prabangiems salonams įrengti prireikia ir šimtų tūkstančių eurų investicijų“, – paaiškino R.Ražaitienė.
Ji pati, baigusi mokslus, Stakliškėse grožio studiją atidarė net po dešimtmečio. Ir pas ją dabar pažiūrėti, kaip įsikūrė, atvyksta grožio specialistės.
Renata noriai dalinasi patirtimi ir padrąsina naujokes neabejodama, kad sveika konkurencija yra į naudą, nes ji verčia pasitempti.
Ilgai nebuvo patalpų
„Ištekėjusi atvykau gyventi į Stakliškes iš Trakų rajono, buvau baigusi smulkiojo verslo organizavimo mokslus. Norėjau susikurti darbo vietą kaime, bet nebuvo paprasta tai padaryti.
Augindama vaikus aptikau skelbimą apie Prienuose pradedamą projektą, skirtą nuo savo profesijos atitolusioms moterims.
Projekto metu buvo galima įgyti kirpėjos specialybę, ir aš ėmiau mokytis.
Dukra buvo paaugusi, sūnus – dar mažiukas.
Būdavo, nuvedu juos į darželį ir važiuoju mokytis į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Aukštadvario skyrių, o praktikos – į Šukuosenų studiją Kaune. Joje dirbau stebint ir konsultuojant kirpimo meistrei.
Manikiūrininkės specialybės taip pat išmokau mokydamasi pas meistrę, vėliau įgijau dar ir smulkiojo verslo vadybininkės diplomą“, – pasakojo mokslams laiko nepagailėjusi moteris.
Stakliškės – nedidelė gyvenvietė. Baigus studijas jai nepavyko miestelyje rasti grožio salonui patalpų.
R.Ražaitienė ėmėsi darbo vaikų darželyje, bet stengėsi nepamiršti ir to, ką išmoko, – kirpdavo vyrą, seseris, savo vaikus, tėvus, drauges.
Situacija pasikeitė, kai 2022-ųjų rudenį Stakliškių seniūnijos darbuotojai pasiūlė R.Ražaitienei dalyvauti Prienų savivaldybei priklausančių patalpų nuomos konkurse.
Ilgai nesvarsčiusi moteris suskubo jam rengti dokumentus.
„Konkursą laimėjau, bet po to reikėjo suremontuoti apleistas patalpas ir įrengti jas taip, kaip reikalauja higienos normos.
Viską darėme už šeimos lėšas – neprašėme paramos, nors tokia galimybė buvo.
Nenorėjau užsikrauti dar vienos biurokratinės naštos, nes rūpėjo greičiau imtis darbo“, – sakė pašnekovė.
Prieš metus, 2023-iųjų vasario 4-ąją, ji svečius sukvietė paragauti įkurtuvių torto.
Investavo šeimos lėšas
Vaikų darželyje R.Ražaitienė mokytojos padėjėja dirba kaip ir dirbusi, o į savo studiją eina vakarais ir darbuojasi joje šeštadieniais ir sekmadieniais – tiek, kiek reikia klientams.
„Investavome į saloną daug šeimos lėšų ir tai, ką aš uždirbdavau kaip mokytojos padėjėja, kraudavau į saloną.
Pradėjus dirbti investicijos pamažu ėmė grįžti ir šiuo metu pajamos bent jau padengia išlaidas“, – sakė pašnekovė.
Savo verslą ji kūrė sudėtingu laiku, kai dėl agresorės Rusijos sukelto karo Ukrainoje triko tiekimas ir statybinės medžiagos buvo ypač brangios. Bet atidarius saloną grožio procedūrų paklausa netruko išaugti.
„Visagaliai yra socialiniai tinklai, – patikino Renata. – O vėliau savaime, bendraujant ir teikiant paslaugas, susidarė klientų ratas.
Užsakymus tenka planuoti iš anksto, nes vizito eilės tenka palaukti mėnesį, o prieš šventes – gerokai ilgiau.
Manikiūras, pedikiūras, antakių korekcija, plaukų kirpimas, dažymas, blakstienų priauginimas – tai procedūros, kurios yra teikiamos „Renatos“ studijoje ir kurių atvyksta klientės iš Vilniaus, Kauno, Alytaus bei kitų miestų.
„Būna, kad iš Vilniaus atvažiuojančios moterys susiorganizuoja sau ir ekskursijas po Aukštadvarį, Stakliškes.
Tad išpuošiame jas per pusdienį ir išleidžiame laimingas pasižvalgyti po mūsų apylinkes“, – pasidžiaugė meistrė.
Naujienų portalas lrytas.lt aštuntus metus tęsia projektą „Verslo genas 2024“ ir kviečia dalyvauti jaunus verslininkus, žmones ir komandas. Registracija vyksta šiame puslapyje: Verslo genas 2024.