„Anna saviugdos ir savirealizacijos centrą“ Rita įkūrė 2021-ųjų rudenį, per pat karantiną. Nors buvo daug baimių dėl centro atidarymo nuotoliu, viskas susiklostė tiesiog puikiai. Kaip pati Rita pasakoja, neliko nieko kita tik eiti pirmyn ir įveikti visus iššūkius – net ir pandemiją.
Visgi iki to Rita turėjo nueiti ilgą kelią. Savęs moteris ieškojo apie dešimtmetį, tam buvo išvykusi ne tik į Vilnių, bet ir į Ispaniją. Ironiška, bet atrado ne kur kitur, o gimtojoje Plungėje. Dabar realizuoti save padeda kitiems.
Savęs nerado nei Vilniuje, nei Ispanijoje
Baigusi mokyklą Plungėje, Rita įstojo į kultūrinės veiklos vadybos studijas Klaipėdoje. Vėliau grįžo į Plungę, ten kelerius metus darbavosi Plungės kultūros centre. Tuo pat metu studijavo ir renginių režisūrą.
Visgi moteris suprato – šitoks gyvenimas ne jai.
„Paskutinius metus jaučiau, kad kažkas yra ne iki galo, kad noriu būti kur nors kitur, kad savęs neišpildau. Supratau: viskas, noriu keisti gyvenimą. Atėjo supratimas, kad turiu išvykti. Išėjau iš darbo ir išvykau į Ispaniją“, – portalui lrytas.lt pasakojo plungiškė.
Vykdama į Ispaniją bilieto atgal nepirko, mąstė ten pagyventi neribotą laiką. Deja, nutiko visiškai kitaip – tėtį parklupdžiusi liga privertė Ritą labai greitai grįžti namo.
„Po trijų mėnesių sužinojau, kad mano tėtis serga vėžiu. Grįžau į Lietuvą, net nesvarsčiau galimybės pasilikti. Tėčiui darė operaciją, po jos jis tapo neįgalus. Tėtį reikėjo prižiūrėti, jis tapo tarytum vaiku – turėjo jėgų, bet negalėjo nieko daryti, nes nesuvokė“, – atviravo pašnekovė.
Rita prisimena: šis gyvenimo laikotarpis buvo išties sudėtingas.
„Visko buvo per daug. Atėjo noras tartum pabėgti nuo tos situacijos. Sugalvojau važiuoti mokytis ir gyventi į Vilnių. Įstojau į magistro studijas, edukacinių technologijų valdymą. Gyvenau Vilniuje, bet važinėjau į Plungę prižiūrėti tėčio, be to, dirbau du darbus“, – sakė Rita.
Nors Vilnius plungiškei patiko, ją vėlgi aplankė jausmas: kažko vis tiek trūksta.
„Galiausiai supratau, kad Vilnius man per didelis. Aš ten įgavau drąsos, bet suvokiau, kad savirealizacijai Vilnius man netinka. Taip grįžau į Plungę“, – kalbėjo moteris.
Neilgai trukus, mirė Ritos tėtis.
Moteris vėl buvo pakviesta dirbti į kultūros centrą, pradirbo ten kiek daugiau nei pusę metų, tačiau pilnatvės trūko ir toliau.
„Pasakiau: „Viskas, stop – kultūros sritis yra visiškai ne man“. Prieš pat karantiną išėjau iš darbo. Per karantiną, vidury nakties, man atėjo supratimas, kad turiu įkurti savirealizacijos centrą“, – šnekėjo Rita.
Taip spalį ir gimė „Anna saviugdos ir savirealizacijos centras“.
Įveikia baimes ir ima veikti
Į Ritos įkurtą savirealizacijos centrą renkasi vien moterys. Nors plungiškiai vyrai čia laukiami, jų per kelerius metus neatėjo nė vienas.
„Moterys nori bendrystės, jos nori pasižiūrėti į savo poreikius, išsigryninti save ir vidinius troškimus.
Daugiausia atkeliauja tos moterys, kurios namuose augina vaikus, jos užsidariusios, daug kur neišeina, bet nori save realizuoti, nori iš gyvenimo kažko daugiau. Taip pat ateina moterys, dirbančios darbus, kurie jų nebetenkina. Yra ir tokių, kurių netenkina santykiai. Kai moters gyvenime atsiranda vieta, kurioje nebegauna pasitenkinimo, ji ateina čia“, – kalbėjo Rita.
Į savirealizacijos centrą susirinkusios moterys užsiima įvairia veikla. Pati Rita veda savo gyvenimo lyderystės sesijas, per kurias moterys išsigrynina tikslus ir bando jų siekti.
„Įgyjame drąsos, pamatome, kokias turime baimes, pereiname per jas ir prisiimame atsakomybę už savo gyvenimą ir veiksmus. Moteris tarytum atsistoja ant kojų ir atranda vidinį žinojimą, kur nori eiti“, – aiškino Rita.
Po tokių patyriminių sesijų pati Rita jaučiasi ne pavargusi, o pasikrovusi energijos.
„Po sesijos aš jaučiuosi pasikrovusi, mane užplūsta energija. Tai indikatorius, kad čia – mano veikla“, – įsitikinusi ji.
Be sesijų savirealizacijos centre vyksta ir daugybė renginių. Organizuojami moterų ratai, edukaciniai savęs pažinimo renginiai, šokio, dailės terapijos, meditacijos, neuroedukacijos.
„Mano tikslas – įkvėpti moteris veikti. Ateityje matau save kaip motyvacinę įkvepėją, kuri kalbės minioms. Norisi ne plepėti, o vesti žmones į veiksmą, kad žmogus ne tik išgirstų, o kažką pasiimtų ir veiktų. Tai apie žmogaus įgalinimą. Noriu padėti moterims save įgalinti jų gyvenime“, – teigė Rita.
Naujienų portalas lrytas.lt aštuntus metus tęsia projektą „Verslo genas 2024“ ir kviečia dalyvauti jaunus verslininkus, žmones ir komandas. Registracija vyksta šiame puslapyje: Verslo genas 2024.