Gitana prisipažįsta, kad šis darbas jai labai patinka, jaučiasi įsėdusi į savo roges ir vadinamojo valdiško darbo nesižvalgo. „Pirmą tortą kartu su mama iškepiau būdama dešimties ir iki šiol prisimenu dievišką jo skonį. Tai buvo medaus tortas, kuris man tuomet atrodė vos ne stebuklingas. Šiandien jau nesuskaičiuoju, kiek įvairiausių tortų esu iškepusi“, – sako aloviškė.
Viskas prasidėjo nuo „Napoleono“
Dar vaikystėje pagavusi aistrą kepti tortus ir pyragaičius, Gitana įvairiomis progomis, o neretai ir be jų, savo gaminiais lepino ir lepina šeimą, kurioje augo du vaikai, taip pat gimines.
Turinti aukštąjį ekonomistės išsilavinimą, dar dirbdama banke moteris savo keptais tortais vaišindavo ir bendradarbes.
„Prieš dešimt metų pradėjau kepti tortus „Napoleonas“ ir kai jų daviau paragauti bendradarbėms, šios ėmė nuolat prašyti iškepti asmeninėms šventėms. Bet aš tam nelabai turėjau laiko. O kai išėjau iš darbo banke, jau galėjau tuo užsiimti. Kadangi užsakymų iš pažįstamų ir draugų turėjau daug, pagalvojau, kodėl tokio darbo nepradėjus oficialiai“, – pasakojo G.Vinerskienė.
Taip prieš dešimtmetį ji įsigijo individualios veiklos pažymą, savo namo priestate įsirengė konditerijos kepyklėlę ir šiandien „Gitanos tortai ir saldumynai“ žinomi bei perkami ne tik Dzūkijoje.
Į verslą pastūmėjo „Napoleonas“. O dabar pati kepėja negali suskaičiuoti, kiek rūšių tortų ar pyragaičių kepa: „Populiariausi tortai – šokoladiniai, gaivūs su vaisiais ir uogomis, „snikers“, medaus, karališkas medaus, žinoma, „Napoleonas“, įvairių skonių tartaletės, „makaroncai“, pyragaičiai „ledai“ su įvairiausiomis figūromis, ypač mėgiami vaikų. Kai gamini, vis kažką pakeiti, kažko naujo įdedi. Iš patirties žinau, kas žmonėms patinka ir ką dažniausiai jie užsako.“
Beje, siekdama kiek įmanoma didesnio profesionalumo Gitana Vilniuje lankė Daivos Mikšiūnienės konditerijos studiją.
„Geriausia reklama – iš lūpų į lūpas“
Pirmuosius savo gaminius Gitana kepė įprastinėje orkaitėje. Šiandien jos konditerijos kepyklėlėje jau pastatytos specialios elektrinės krosnys ir šiuolaikiški, gamybai skirti stalai.
Daugiausia užsakymų sulaukiama iš Pietų Lietuvos – Alytaus, Varėnos, Marijampolės, Lazdijų, Jiezno gyventojų, įmonių ar kavinių. Tačiau užsakovų turima ir Vilniuje bei Kaune.
Neretai aloviškė gauna užsakymų įvairioms progoms paruošti visus saldžiųjų patiekalų stalus, kuriems jau reikia ne tik tortų ar kelių rūšių pyragaičių, bet ir įvairiausių desertų.
„Kadangi šiandien daug kas tiesiog sėdi feisbuke, sukūriau savo paskyrą „Gitanos tortai ir saldumynai“. Tačiau galiu pasakyti, kad geriausia reklama – iš lūpų į lūpas. Aš tuo įsitikinau, nes užsisakantieji mano gaminius dažnai pasako, kad jų draugai ragavo kažkokioje šventėje ir patiko“, – sako Gitana.
O daugiausia užsakymų sulaukiama prieš Kalėdas, Velykas ir vasarą, kuomet – pats vestuvių metas.
Pagal užsakymus gamina ir papuošimus
Kai Gitana ant stalo pradėjo rikiuoti lėles, gėles, paspirtukininkus, pagamintus iš cukrinės masės, sunku buvo patikėti, kad tai jos darbas. Tačiau sužinojus, kad moteris jaunystėje svajojo studijuoti dailę, tačiau pasirinko ekonomiką, tampa aišku, kad tokie tortų papuošimai padaryti jos rankomis.
O Gitana prisipažįsta, kad kartais vieną figūrėlę tenka gaminti visą dieną.
Pastaruoju metu ji gauna vis daugiau užsakymų pagaminti įvairių papuošimų tortams.
Anksčiau žmonės labiau mėgo paprasčiau papuoštus tortus, o dabar neretai patys užsakovai pasako ne tik kokio skonio, bet ir kaip atrodančio norėtų.
„Dirbdama turi daug ko išmokti“
Specialių užsakymų „Gitanos tortai ir saldumynai“ sulaukia mergvakarių ar bernvakarių, Boso dienos, vestuvių ar profesinių švenčių progomis.
„Kartais reikia įdėti labai daug darbo, net naktimis dirbti. Būna, kad šeimos šventės proga užsakomas dviejų pusių tortas su skirtingomis figūromis. Pavyzdžiui, vienoje pusėje – moters, dirbančios medike, kitoje – vyro, kuris yra medžiotojas. Arba tortus, vaizduojančius tigrą ar gulbę“, – išskirtinius užsakymus prisimena G.Vinerskienė.
Taip pat populiarėja ir vadinamieji daužomi tortai, kurių viduje paslepiami saldainiai ar pinigai. Ypač dažnai tokių tortų užsakoma gimtadieniams ar krikštynoms. Svečiams, ypatingai mažiesiems, tokie tortai yra tikra atrakcija.
„Dirbdama turi daug ko išmokti, kad galėtum patenkinti įvairius skonius, įvairius užsakymus. Konditerijoje, kaip ir visame mūsų gyvenime, daug kas ir sparčiai keičiasi, tu negali stovėti vietoje. Manau, kad man, su šeimos palaikymu ir pagalba, sekasi gerai. Myliu savo saldų darbą, man patinka kepti, gaminti, puošti įvairius tortus ir saldumynus“, – sako Gitana.