Atradimas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams: tokio dantų valymo dar nebandę

2023 m. rugpjūčio 20 d. 22:40
Iš Alytaus kilusi, tačiau spėjusi pagyventi ir Vilniuje, ir Kaune, burnos higienos specialistė Diana Giršiūtė prieš kiek daugiau nei metus įkūrė įmonę, į Lietuvą atnešė dar nematytą produktą – dantų valymo tabletes. Dantų pastą į šią naujovę mielai iškeičia tiek vaikai, tiek keliautojai, besirūpinantys gamta.
Daugiau nuotraukų (15)
Didelį dėmesį skiria tvarumui
Nors į Lietuvą šią naujovę D.Giršiūtė atvedė palyginti neseniai, iki šiol rinkoje tokių dalykų nematyti. Tiesa, užsienyje tai – jokia naujiena.
O tokių „Sibidės“ tablečių naudojimas labai paprastas – yra trys žingsniai. Pirmiausia reikia įsidėti vieną tabletę ir burną, sukramtyti, kol ištirps burnoje, tačiau svarbu nenuryti. Tuo metu reikėtų sušlapinti dantų šepetėlį ir valyti dantis bent kelias minutes. Baigus dantų valymą, rekomenduojama burną išskalauti.
Šis produktas, pasak kūrėjos, efektyviai šalina dantų apnašas, apsaugo dantis ir dantenas bei užtikrina gaivų burnos kvapą.
Šiuo metu prekyboje – dviejų rūšių tabletės: mėtų skonio ir mėtų skonio dantų valymo tabletės su aktyvuota anglimi. Kuo jos skiriasi, paaiškino pati specialistė.
„Didžiausi skirtumai yra skonis ir ingredientai. Baltoji tabletė „Gaiviai“ ne be reikalo turi tokį pavadinimą, nes joje yra mėtos, o juodoji yra papildyta aktyvinta anglimi. Kol kas pradėjau nuo mums įprastų skonių, nors yra ir daugiau minčių“, – dėstė ji.
Kaip aiškino specialistė, aktyvinta anglis kosmetikos pasaulyje, dantų pastų sudėtyje skirta palaikyti dantų baltumą, ypač jei mėgstama gerti kavą ar raudoną vyną. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad tai nėra tas pats, kaip kad balinimas.
„Žmonės, kurie turi šeimas, sako, kad vaikai labiau mėgsta juodąsias tabletes, nes ten mažiau mėtos. Tačiau apskritai kaip tabletė vaikams tai yra kažkas neįprasto ir net atsiranda motyvacija valytis dantis“, – pasakojo D.Giršiūtė.
Kadangi dažnai pasitaiko taip, kad vaikai ne itin noriai valosi dantis arba tai daro netaisyklingai, tokia naujovė juos paskatina tai daryti.
Patogu ir tai, kad galima paskaičiuoti, kiek tokių tablečių įsidėti į kelionę ar turėti namuose – vienam dantų valymui reikia vienos tabletės. Be to, šiame produkte naudojami natūralios kilmės ingredientai, nėra agresyvių cheminių medžiagų.
Norimą sudėtį, konsistenciją ir formą atrasti nebuvo lengva. Kaip pasakojo D.Giršiūtė, teko dirbti net su keliomis laboratorijomis, kol pavyko gauti norimą rezultatą ir pradėti gamybą.
Be viso to, dantų pastos iškeitimas į tokias dantų valymui skirtas tabletes tausos gamtą. Taip pat tvari ir pati pakuotė: naudojamos sveikatai nekenkiančios ir perdirbamos medžiagos, pavyzdžiui, stiklas.
Specialistės kelionėje artima tapo ir joga
Kadangi D.Giršiūtė jau keliolika metų dirba kaip burnos higienos specialistė, patirties turi tiek, kad nori ja dalintis su žmonėmis ne tik klinikos kabinete, bet ir jogos studijoje. Tačiau apie šį kelią vertėtų pradėti nuo pat pradžių.
Kaip pasakojo pašnekovė, užaugo Alytuje, Dzūkijos sostinėje, kur ir baigė mokyklą. Prieš vienuoliktą klasę, kai teko spręsti, kokia kryptimi nori pasukti, buvo nelengva. „Atsisėdau, nusipirkau žurnalą „Kur stoti?“, pasikviečiau mamą ir sakau: mama, dabar tu man padėk“, – prisiminė moteris. Mama tuo metu patarė pabandyti kažką su medicina ar sveikata – mat ji tuo metu buvo darželio auklėtoja ir vaikus pažinojo gerai.
Ir ji nesuklydo, jau tada šešiolikmetė D.Giršiūtė, kai vartė žurnalą, sustojo ties odontologija, tačiau tuo metu sau pasakė, kad tai ne jai.
Visgi vėliau nutiko taip, kad šia kryptimi susidomėjo ir įstojo į visiškai nežinomą burnos higienos programą Kauno medicinos universitete, kurioje viena ir krypčių ir buvo visuomenės sveikata, specializacija – burnos higienos specialistų rengimas. Tačiau tokiu sprendimu nė akimirkai nepasigailėjo, nors studijos ir buvo nelengvos.
Vėliau sekė profesinė praktika ir galiausiai įsidarbino vienoje klinikoje, o paskui ir kitoje vietoje Vilniuje, kur ir tęsė savo specialistės kelią apie 16 metų.
Tačiau prieš kelerius metus, per pandemiją, suprato, kad reikia pokyčių darbe. Paraleliai vyko ir saviugda: buvo įdomu lankytis seminaruose apie žmonių santykius, savęs pažinimą. Galiausiai gyvenime atsirado ir joga. Beje, ši veikla Dianai taip patiko, kad aštuonerius metus joga – neatsiejama gyvenimo dalis. Šiuo metu ji jau yra tapusi jogos instruktorė.
„Mano gyvenimas yra kupinas veiklų, bet sritis yra viena – sveikata, sveikatingumas ir žmogaus pažinimas“, – kalbėjo ji. Būtent tai suteikė daug džiaugsmo, pasitenkinimo ir pasitikėjimo savimi – kūnas greitai parodė, kad tai yra jai.
Prireikė laiko, kol išdrįso kurti naują verslą
Nauja įmonė negimė pernakt – tai buvo ilga kelionė, o mintys apie naują užsiėmimą brendo kurį laiką. Viskas prasidėjo nuo minties, kad įstaigose, kuriose dirbo burnos technike, padarė viską, ką gali: teko ne tik dirbti kaip savo srities specialiste, bet taip pat ir administruoti įstaigą, atstovauti ją ir atiduoti visa širdį.
„Supratau, kad viskas sustojo: gyvenimas pasidarė įprastas, viskas žinoma. Manau, kad daugeliui ateina tas metas, kai laikas kažką keisti, nors viskas yra gerai“, – patirtimi dalijosi pašnekovė.
Matyt, smalsumas ir atvedė iki šios vietos, kur yra dabar, mąstė „Sibidės“ įkūrėja. Nors buvo idėja pakeisti darbo vietą ar net įkurti savo kliniką, galiausiai į galvą atėjo idėja išeiti iš darbo ir kurį laiką nedirbti.
Tačiau kol išdrįso, praėjo beveik metai. Kai pavyko save pastūmėti tokio žingsnio link, moteris išvažiavo į Klaipėdą, pailsėti prie jūros. Ten praleido beveik metus, tačiau grįžo netuščiomis – kilo idėja kurti dantų valymui skirtas tabletes.
Ši mintis kilo visai netikėtai – keliaujant vis kildavo susirūpinimas, kodėl reikia vežtis dideles dantų pastos tūbeles, neišnaudoti viso produkto ir naudoti dar daugiau plastiko.
„Pagalvojau, kad šią sritį reikia patyrinėti labiau, bet tada išsigandau ir pasakiau „ne“, – pasakojo moteris. Visgi po kurio laiko sugrįžo prie šios idėjos ir kibo į darbus.
Sunkiausia buvo surasti partnerius, kurie padėtų laboratorijoje sukurti naują produktą – dantų valymo tabletes. Iš pradžių specialistai rasti Lietuvoje, tačiau paskutinę minutę jie atsisakė, todėl teko surasti naują laboratoriją užsienyje.
Dabar, kai nuo įmonės įkūrimo praėjo beveik pusantrų metų, šių tablečių galima rasti internetinėje parduotuvėje, taip pat specialistę kartais galima sutikti ir mugėse.
Kaip pasakojo moteris, praeiviai mugėse jos produkciją smalsiai nulydi akimis, drąsesni ir išbando, o vėliau grįžta ir tokių tablečių nusiperka daugiau.
Tačiau D.Giršiūtė žada, kad netrukus klientai galės išbandyti ir įvairiausių paskirčių dantų šepetėlius, dantų siūlus.
Naujienų portalas lrytas.lt septintus metus tęsia projektą „Verslo genas 2023“ ir kviečia dalyvauti jaunus verslininkus, žmones ir komandas, kurie Lietuvoje drąsiai įgyvendina savo sumanymus ir svariai prisideda prie pokyčių šalyje. Projekte dalyvaujantys jaunieji verslininkai ir kūrėjai bus vertinami 7 kategorijose. Registracija į projektą vyksta šiame puslapyje: Verslo genas 2023.
burnos higienaJogadantų valymas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.