Startuojantis verslas net neabejoja savo sėkme: tokių statinių paklausa – didžiulė

2023 m. rugpjūčio 17 d. 09:00
Šiuo metu startuojančios „InModulus“ įmonės savininkas Petras Slavinskas turi ambicingų planų ir net neabejoja sėkme – augs ir plėsis itin greitai, mat siūlomas produktas turi didžiulę paklausą.
Daugiau nuotraukų (9)
Galimybės praktiškai beribės
Įmonė užsiima modulinių statinių pardavimu. Tai gali būti gyvenamieji ar poilsio nameliai, pirtys miškuose, prie ežerų, sanitariniai statiniai ar net statybų teritorijose dažnai matomi stačiakampiai konteineriai, kuriuose statybininkai laiko įrangą, drabužius ir kita.
„Visos parduotuvės, logistikos centrai yra pastatyti iš metalo konstrukcijų, daugiasluoksnių (sandwich) plokščių. Dabar ir turgavietėse yra populiarūs tokie konteineriai. Visa tai – moduliniai statiniai.
Jų pritaikymo galimybės yra plačios – galima statyti ofisus, persirengimo kambarius, dušines, tualetus, ką tik nori.
O ir naudojant šią technologiją statinys nebūtinai turi būti stačiakampis. Nėra jokių formos ribų, pavyzdžiui, galima formuoti šlaitinius, kreivus, trapecinius ir kitokius stogus. Galimybės – beribės, riboja nebent tik vaizduotė“, – portalui lrytas.lt privalumus vardijo P.Svalinskas.
Pačių plokščių gamyba įmonė dar neužsiims, nors ateityje turi ir tokių planų. Kol kas ji bendraus su klientais, ruoš brėžinius, vizualus, metalo konstrukcijų gamybos ar baldų užsakymus teiks partneriams, o viską gavus „InModulus“ statinį iš modulių sukonstruos, įrengs vidų ir pristatys klientui.
Anot pašnekovo, tokių statinių paklausa – stebinanti. Jo teigimu, Vokietijoje ir Švedijoje net ligoninės bei darželiai kuriami iš modulių.
Lietuvoje kol kas tokio bumo dar nematyti tačiau tai, kad moduliniai statiniai sparčiai populiarėja, negalima paneigti. Užtektų tik išeiti pasivaikščioti ir jau būtų galima išvysti ne vieną tokį statinį, o ir pats Petras, sukaupęs nemenką patirtį pardavinėdamas nekilnojamąjį turtą (NT), įžvelgia šios srities didžiulę perspektyvą.
„Moduliniai statiniai sutaupo daug laiko, nereikia kelių metų laukti, kol baigsis statybos, kad būtų galima apsigyventi. Visos detalės pagaminamos gamykloje, tada jos kaip „Lego“ kaladėlės sujungiamos ir štai jau statinys. Jei turimos visos detalės, iki pastato atsiradimo gali praeiti vos 4–12 savaičių.
O ir jei nusibodo vieta, žmonės įsimylėjo kitą sklypą, jokia čia problema. Po bet kiek laiko galima namuką paimti ir pervežti į kitą vietą.
Ir nėra perteklinio vartojimo – niekas į priekį namų nepristatys. Jie gaminami pagal projektus, užsakymus, tiek, kiek reikia“, – kalbėjo P.Slavinskas.
Jis paminėjo ir karo nuniokotą Ukrainą, kurioje daugybė namų yra sugriauti. Anot pašnekovo, pasibaigus karui visi kibs į namų, infrastruktūros atstatymą ir jis neabejoja, kad į šalį iškeliaus nemažai modulinių statinių, mat tai padės atkurti gyvenimą Ukrainoje kur kas greičiau.
Kuriant šį verslą – viskas nauja
Kone visą gyvenimą P.Slavinskas vertėsi individualia veikla, tad įmonės kūrimas ir valdymas jam yra visiškai nauja ir nepažįstama sritis.
„Su individualia veikla viskas yra labai paprasta – sąskaitos įrašomos, išlaidos fiksuojamos, metų pabaigoje viskas deklaruojama, paskaičiuojama ir sumokama. O įmonės buhalteriniai reikalai – visai kas kita, viskas nauja, šioje srityje nieko neišmanau“, – pripažino pašnekovas.
Tad jis džiaugiasi banko „Swedbank“ suteikta galimybe pasikonsultuoti su finansų ekspertu.
„Dabar įkūrėme mažąją bendriją, kol kas to mūsų darbo apimtims užteks, o ir apskaita paprastesnė. Bet kai klausiau finansų konsultanto apie tą apskaitą, tai, oho, nieko ten paprastesnio“, – nusijuokė P.Slavinskas.
Tačiau, kaip jis sakė, vienas žmogus visko žinoti ir mokėti negali, turi išmanyti savą sritį ir dėl kitų aspektų kreiptis į kitų sričių ekspertus. Taip jis padarė nuo pat pradžių – pasisamdė buhalterę, o su finansų ekspertu konsultavosi, kad pats daugiau suprastų apie įmonės valdymą.
„Man viskas nauja, nežinoma, tad klausimai konsultantui galėjo pasirodyti paprastoki, banaloki, bet man – labai svarbūs.
Aktualu buvo viskas – nuo pinigų įnešimo į įmonę, finansavimo galimybių, projektų rašymų, europinės paramos, skolinimosi, iki vidinės buhalterijos, mokesčių mokėjimo, į kokias verslo bendruomenes jungtis ir visa kita.
Man buvo svarbu žinoti ir ką daryti, kai įmonėje atsiras 10 žmonių, kas bus, jei apyvartinių lėšų turėsime per daug, kas bus, jei jų trūks, ar tada geriau naudoti savus pinigus, o gal skolintis, kada investuoti – iš esmės, kaip elgtis su finansais, kad jaustumėmės saugūs.
Pradžioje dar nebūsime PVM mokėtojais, bet norėjau sužinoti, kaip reikės elgtis, kai pateksime į tą sąrašą, o jame atsirasime labai greitai, nes produktas brangus, tad apyvarta greitai įsisuks.
Reikia viską žinoti, o aš neišmanau šios srities, todėl ir kreipiuosi į tuos, kurie gali patarti. Esu prisirašęs krūvą patarimų ir namų darbų, bandau juos atlikti. Labai gerai, kad patarimų sulaukėme dar pačioje verslo pradžioje, taip sumažiname tikimybę paslysti, nuklysti, buksuoti“, – sakė pašnekovas.
Jis džiaugėsi ir finansų eksperto pagyrimu, kad P.Slavinskas – itin žingeidus ir, kaip naujokas, verslui tikrai neprastai pasiruošęs.
„Mums sėkmės reikia tik šiek tiek, visa kita yra darbas. Mums viskas pavyks, nes produktas geras, o ir žinių jau gavome“, – užtikrintai pareiškė pašnekovas.
Valdykite verslo finansus sklandžiau: Smulkiajam verslui – „Swedbank“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.