​Šiaulietės kurtus papuošalus moterys tiesiog graibsto: „Būna ir tokių, kurios perka po dešimt porų auskarų“

2023 m. liepos 30 d. 10:17
Šiaulietės Ingos Petrikauskienės kurtus papuošalus kai kurios moterys perka ir dešimtimis. Pati kūrėja seniau negalėjo tuo patikėti – manė, kad gal taip daroma tik norint išreikšti palaikymą smulkiajai verslininkei. Visgi netrukus įsitikino: moterys išties vertina jos kūrybą. „Kartais galvoji, ar kažkam reikia tų papuošalų, ar ne. Bet tada sulauki atgalinio ryšio, tai – paskata kurti“, – šyptelėjo kūrėja.
Daugiau nuotraukų (11)
Visad norėjo uždirbti iš kūrybos
Kai susitikome su Inga pokalbiui apie jos kūrybą, ji ėmė kuklintis.
„Galvoju, kad yra vertesnių žmonių, kurie nusipelnė straipsnių“, – šyptelėjo ji.
Visgi patikinau ją – apie jos gamintus papuošalus tikrai verta rašyti. Tad Inga ėmė pasakoti savo istoriją.
„Papuošalų kūrimas mane lydi nuo pat vaikystės, kuomet dar nebuvo specializuotų priemonių parduotuvių. Pirmieji auskarai buvo iš sutrūkusių mamos karolių, auskarų užsegimai buvo iš mamos senų auskarų.
Suaugusi dirbau vien samdomą darbą, bet visad norėjau užsidirbti iš savo mėgstamos veiklos – papuošalų kūrimo. Kai skaitydavau straipsnius apie kitus, kai matydavau, kaip jiems sekasi, galvodavau: nejaugi galima išgyventi iš rankdarbių? Pasirodo, įmanoma“, – pradėjo pasakoti ji.
Tiesa, iki to, kol ims iš savo veiklos uždirbti, Inga turėjo nemažai nueiti.
„Savo papuošalais puošiau ir drauges, ir seserį, kai tik reikėdavo kokiai nors šventei ar kitai progai. Pradžioje naudodavau detales, kurias rasdavau, o paskui atsirado specializuotos priemonių parduotuvės. Visada domėjausi, kaip papuošalai daromi. Man būdavo įdomu ne tiek papuošalo grožis, kiek techniniai dalykai“, – prisiminė ji.
Papuošalams tobulėjant, Inga jais prekiauti bandė sendaikčių parduotuvėse, vėliau – vienos draugės parduotuvėlėje, bet tąsyk planus sugriovė karantinas.
„Parduotuvė užsidarė, prekybos nebebuvo“, – pridūrė pašnekovė.
Vis dėlto Inga planų uždirbti iš savo papuošalų neišsižadėjo. Vienus planus sugriovęs, karantinas tarsi mestelėjo naują idėją – pereiti prie prekybos internetu. Per pandemiją Inga kaip tik susilaukė antros dukters, į darbą eiti nereikėjo, tad Inga į verslą pasinėrė stačia galva: savo papuošalų parduotuvei sukūrė instagramo, feisbuko anketas, ėmė lankyti fotografijos, vizualo, socialinių tinklų kursus.
Nuo tada ir skaičiuojamas papuošalų parduotuvės „Tapk madinga“ atidarymo laikas.
„Kadangi mano vardas Inga, norėjau, kad pavadinimas būtų su tuo susijęs. Vyras pasiūlė „Tapk madinga“. Man visai patiko, taip ir palikau. Vėliau dėl to sulaukiau kritikos, nes galbūt pavadinimas labiau susijęs su rūbais, su stiliumi. Tačiau pažįstami sakė, kad pavadinimas – labai gerai įsimenamas, tad ir palikau“, – prisiminė ji.
„Pasinėriau į tą sferą. Viskas susidėliojo savaime. Dabar papuošalai – mano pagrindinė veikla“, – pridūrė kūrėja.
Tarp perlų ir guminukų
Kuriant papuošalus Ingai svarbiausia kokybė. Detalės, užsegimai padaryti iš nerūdijančio plieno arba aukso dulkėmis dengto žalvario.
Inga labiausiai pamėgusi kurti papuošalus iš natūralių akmenėlių: agato, nefrito, kalnų krištolo, onikso. Dažnai papuošaluose rasite ir gėlavandenių perlų.
„Jei matau, kad detalė nekokybiška, tai stengiuosi ją pakeisti. Pati džiaugiuosi savo darbų kokybe. Esu rami, nes viską testuoja mano šeima – vyriškas apyrankes testuoja vyras, dukros – mergaitiškus papuošalus“, – kalbėjo verslininkė.
Pernai Inga ėmė kurti papuošalus iš mažyčių akrilinių meškučių, atrodančių tarsi guminukai. Gaminami ir auskarai, ir vėriniai.
„Praėjusiais metais pradėjau daryti vėrinius su meškiukais, jie atrodo labai žaismingai. Tokius papuošalus renkasi tiek paauglės, tiek jaunesnės mergaitės. Jie patraukia akį dėl savo spalvų. Papuošalai su meškiukais – vieni populiariausių“, – tikino pašnekovė.
O suaugusios moterys šiuo metu dažniausiai renkasi perlus.
Tačiau pati Inga savo papuošalais puošiasi rečiau.
„Negaliu sakyti, kad esu batsiuvys be batų – aš turiu papuošalų, bet mėgstu labiau minimalistinius papuošalus, kasdien nesipuošiu“, – prasitarė Inga.
Perka ir dešimtimis
Šiuo metu verslas Ingai sekasi tikrai neblogai – laisvo laiko tikino neturinti visai, ypač kai jį skirti turi ne tik verslui, bet ir šeimai – auga dvi jaunos dukrelės.
„Dabar – pirmi metai, kada mažoji pradėjo lankyti darželį, tad buvo tikrai daug reikalų. Džiaugiuosi, kad galiu derinti darbą ir mamos pareigas.
Kuriu, kai tik turiu laiko – net nejaučiu, kada pasineriu į kūrybą, man tada viskas tarsi sustoja. Aš galiu dirbti iki antros nakties, galiu atsikelti šeštą ryto – nėra problemos, nes man labai patinka“, – pasakojo verslininkė.
Tačiau būna ir tokių dienų, kada kūryba apleidžia.
„Ne kiekvieną dieną būnu kūrybinga. Būna dienų, kada fantazija liejasi laisvai, bet būna, kada nieko negaliu daryti, nes visą dieną viskas krenta iš rankų – geriau tą dieną ilsėtis. Kai reikia, tiesiog keletą dienų pailsiu, atidedu karoliukus į šalį. Tuomet jų pasiilgstu“, – šnekėjo Inga.
Be veiklos internete, Inga neretai nuvyksta ir į vieną kitą mugę.
„Mugės – tikrai įdomu. Kai pardavinėji per feisbuką, instagramą, tada nematai klientų, o mugėse pabendrauji su moterimis, užsimezga graži draugystė“, – sakė ji.
Tiesa, Lietuvoje papuošalų kūrėjų tikrai netrūksta, konkurencija nemaža, bet Inga jos per daug nebijo.
„Aš tikiu savo produktu. Klientai mato, kad dėl jų stengiuosi, o man irgi smagu, kad jie puošiasi mano papuošalais. Atsiliepimai veda pirmyn. Būna ir tokių, kurie perka po dešimt porų auskarų. Iš pradžių man atrodė, kad jie tiesiog nori mane palaikyti, bet jie sakė: ne, mes iš tikrųjų mėgstame puoštis“, – juokėsi Inga.
„Visada smagu geri atsiliepimai, tai paskata kurti, eiti į priekį. Kartais galvoji, ar tų papuošalų kažkam reikia, ar ne. Bet tada sulauki atgalinio ryšio, tai – paskata kurti“, – pridūrė kūrėja.
Inga tikina: dar turi kur tobulėti, tačiau kai prisimena save, kokia buvo verslo pradžioje, ryškų pokytį tikrai mato.
„Sulaukiu daug žinučių, kad esu stipriai pasistūmėjusi į priekį“, – tikino ji.
Moteris nebijo ir svajoti, tačiau vadovaujasi patarle: svajoti reikia tyliai.
„Turiu svajonių, kurios susijusios su papuošalais, su verslu, bet nenorėčiau jų įvardyti. Noriu padaryti tyliai, kad matytųsi rezultatas“, – pratarė Inga.
Naujienų portalas lrytas.lt septintus metus tęsia projektą „Verslo genas 2023“ ir kviečia dalyvauti jaunus verslininkus, žmones ir komandas, kurie Lietuvoje drąsiai įgyvendina savo sumanymus ir svariai prisideda prie pokyčių šalyje. Projekte dalyvaujantys jaunieji verslininkai ir kūrėjai bus vertinami 7 kategorijose. Registracija į projektą vyksta šiame puslapyje: Verslo genas 2023.
PapuošalaiŠiauliaiauskarai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.