Unikalų verslą įkūrusi kaunietė negalėjo patikėti sulaukusi pirmo pirkėjo: „Parašiau tam žmogui, klausiau, ar tikrai perka“

2023 m. gegužės 25 d. 20:28
Evelina knygas pamėgo dar vaikystėje. „Bibliotekininkės mokykloje jau mane žinojo, buvo mano draugės“, – juokėsi mergina. Hobis suaugus pavirto unikaliu verslu – kaunietė knygoms kuria tokius aksesuarus, į kuriuos panašių Lietuvoje nėra.
Daugiau nuotraukų (12)
26-erių Evelina Nokaitė iš Kauno jau dvejus metus užsiima savo pačios įkurtu verslu – kuria unikalius knygoms skirtus medžiaginius dėklus.
„Laikinajai sostinei“ ji papasakojo, nuo ko viskas prasidėjo, kokie jausmai apėmė atsiradus pirmajam pirkėjui ir atvirai pasidalijo, ko tikisi iš ateities.
Knygos lydėjo visą gyvenimą
Evelina su šypsena prisimena, kad knygos ją lydėjo nuo tada, kai ji buvo maža mergaitė.
„Nuo pat vaikystės skaitydavau labai daug knygų. Bibliotekininkės mokykloje jau mane žinojo, buvo mano draugės, visą laiką rekomenduodavo man knygų. Iki pat dabar labai daug skaitau. Meilė knygoms išliko. Jas labai vertinu, labai saugau“, – portalui lrytas.lt atviravo Evelina.
Lydima begalinio troškulio literatūrai, po mokyklos mergina įstojo į Lietuvių filologijos studijas.
„Studijų metu reikėjo labai daug skaityti, dažnai skolindavausi knygas iš bibliotekos. Tos knygos kuprinėje apsiliedavo, dažnai išbėgdavo kokia vandens gertuvė. Susilankstydavo ir kampai... Man būdavo labai gaila ir nesmagu tokias knygas nešti atgal į biblioteką“, – prisiminė Evelina.
Dėklais aprūpino visą šeimą
Taip gimė pirmosios verslo užuomazgos. Kaunietė ėmė sukti galvą, kaip padaryti, kad kuprinėje knygoms būtų saugiau. Panaršius internete, akis užkliuvo už medžiaginių dėklų – tokie knygoms gaminami užsienio verslininkų. Lietuvoje nieko panašaus nebuvo.
„Žinojau, kad užsienyje yra tokių dėklų, tai sugalvojau pati sau tokį susikurti. Tikrai negalvojau, kad kursiu verslą ir pardavinėsiu kitiems“, – sakė ji.
Kaip tik prasidėjo ir pirmasis COVID-19 pandemijos karantinas. Tuo metu Evelina, kaip ir kiti piliečiai, ilgą laiką praleido savo namuose, labai trūko veiklos. Tad dingtelėjo mintis išpildyti savo idėjas – mergina nusprendė pagaliau įsigyti siuvimo mašiną.
„Internete susiradau vaizdo įrašą, kaip pasiūti knygos dėklą, ir bandžiau. Nuo to laiko praėjo treji metai. Pirmus metus aš tiesiog siuvau sau, šeimos nariams, pažįstamiems, draugams – apie verslą negalvojau. Rimtai pardavinėti pradėjau prieš dvejus metus“, – kalbėjo pašnekovė.
Pirmasis pirkėjas – amerikietis
Prisiuvusi užtektinai dėklų šeimai ir draugams, Evelina nutarė pamėginti keletą parduoti.
„Norėjau pasižiūrėti, ar pirks, ar ne, tai susikūriau anketą platformoje, kurioje galima prekiauti įvairiausiomis rankų darbo prekėmis visame pasaulyje. Tuo metu turėjau tris dėklus, įkėliau jų nuotraukas.
Pamenu, kad pats pirmasis mano pirkėjas buvo iš Amerikos. Man buvo šokas, negalėjau patikėti, pamenu, parašiau tam žmogui, klausiau, ar jis tikrai įsigijo“, – juokėsi Evelina.
Taip viskas ir prasidėjo. Evelina suprato, kad yra vilties prekyba užsiimti rimčiau, todėl reikėjo priimti keletą atsakingų sprendimų.
„Gan ilgai galvojau, kokio dydžio daryti tuos dėklus, nes knygų yra įvairiausių. Pamenu, kaip savo knygų lentynoje matavau knygas. Taip sukūriau tris dydžius: kad tiktų ir mažoms knygoms bei elektroninėms skaityklėms įsidėti, ir vidutinėms, ir storesnėms knygoms“, – pasakojo pašnekovė.
Pirmieji dėklai buvo paprasti.
„Nenaudojau įdomių audinių, nebuvo užtrauktukų. O dabar ir audinių kokybė geresnė, neseniai atradau ir neperšlampamą audinį, įdėjau užtrauktuką. Tobulinu kiekvieną detalę, labai stengiuosi kruopščiai atrinkti visas priemones, kurių reikia.
Pradžioje rinkausi pagal tai, kas man gražu ir, atrodo, patiktų kitiems žmonėms. Bet Lietuvoje neradau jokių įdomių audinių, nes jie visi skirti drabužiams. Audinių, tinkamų dėklams, nebuvo, todėl aš ieškojau užsienio elektroninėse parduotuvėse. Ten radau įvairiausių audinių – ir labai mielų“, – tikino pašnekovė.
Lietuvoje pirmoji
Vėliau veikla tęsėsi Lietuvoje. Kaunietė susikūrė savo internetinę parduotuvę, ją pavadino „Mythical Pages“ – norėjo, kad žmogus, perskaitęs pavadinimą, suprastų, kad kalbama apie knygas. Taip atsirado žodis „pages“ (liet. „puslapiai“). O „mythical“ (liet. „mitiniai“) atsirado dėl to, kad Evelina labai mėgsta knygas apie mitologiją.
„Aišku, buvo tokių akimirkų, kai galvojau: „Kodėl aš tą darau?“. Verslo pradžia buvo tikrai sunki, nes viską, ką uždirbau, turėjau investuoti į naujas priemones. Darbas atrodė bergždžias. Bet man labai patiko siūti tuos dėklus, pats darbas labai smagus.
Galvojau, kad jei nepavyks, tai nepavyks, bet bent jau būsiu pabandžiusi. Bet tų sunkumų buvo įvairiausių – ir dabar dažnai prašau šeimos narių ar draugų, kad padėtų karpyti audinius. Vienai sunku, bet gerai sulaukti pagalbos“, – šyptelėjo mergina.
Evelinos kuriamų dėklų pagrindinė paskirtis – apsaugoti knygas. Bet, priduria verslininkė, į dėklus galima dėti ką tik nori – planšetes, telefonus, nešiojamuosius kompiuterius. Nors tokiomis prekėmis prekiaujančiųjų užsienyje netrūksta, Evelina pasakoja, kad gimtinėje nieko panašaus nėra mačius.
„Tai – neištirta rinka. Dėklą įsigiję žmonės man parašo, kad džiaugiasi, kad esu Lietuvoje, kad tokio dėklo ilgai ieškojo. Dažnai tokie gražūs pirkėjų žodžiai skatina toliau dirbti. Kai prekė unikali, žmones sudominti lengviau, nes nėra konkurencijos.
Bet iš kitos pusės, kai esi mažas verslas, o prekė ne visai žinoma, tai labai sunku užauginti auditoriją. Didelę dalį pelno išleidžiu reklamoms, nes norisi žmonėms parodyti, kad mes iš viso egzistuojame“, – tvirtino ji.
Parduotuvę atradusių knygų mylėtojų šiuo metu perkamiausi dėklai – ryškiaspalviai.
„Mados labai priklauso nuo sezono. Per Kalėdas pirko kalėdinių audinių dėklus, dabar, pavasarį, visi rašo, kad nori spalvų, klausia, kada jų turėsime. Gan dažnai dėklus perka ir vaikams, tai nori įdomesnių raštų. Bet manau, kad dėklai – universalūs. Audinys su katinėliu gali patikti ir vaikui, ir suaugusiajam“, – šypsojosi mergina.
Lauks, kol išsipildys svajonės
Šiuo metu Evelina dirba bibliotekoje. Darbą tenka derinti su nuosavu verslu, bet mergina nebijo svajoti – nori, kad verslas kada nors taptų pagrindine veikla.
„Dabar pagrindinis tikslas – uždirbti tiek, kad tai taptų mano pagrindiniu darbu. Dabar, kol dirbu kitą darbą, sunku suspėti. Norisi daugiau pasitaupyti, kad galėčiau daugiau investuoti – gal net į kitą darbuotoją, kuris man padėtų.
Norėčiau turėti ir savo darbo patalpas, kokią nors studiją, nes dabar dirbu namuose. Ir fizinė parduotuvė būtų labai gerai, nes ne visi nori ir moka pirkti internetu. Turiu idėjų ateityje prekiauti ir drabužiais su užrašais ar paveikslėliais, susijusiais su knygomis. Dar tikrai turiu idėjų, kur plėstis“, – kalbėjo pašnekovė.
Naujienų portalas lrytas.lt septintus metus tęsia projektą „Verslo genas 2023“ ir kviečia dalyvauti jaunus verslininkus, žmones ir komandas, kurie Lietuvoje drąsiai įgyvendina savo sumanymus ir svariai prisideda prie pokyčių šalyje. Projekte dalyvaujantys jaunieji verslininkai ir kūrėjai bus vertinami 7 kategorijose. Registracija į projektą vyksta šiame puslapyje: Verslo genas 2023.
KnygosdėklasVerslas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.