„Mano žmona man visada sakydavo: Erikai, reikia eiti mokytis. Aš ir pats norėjau, nes visuomet daug sužinai apie sektoriaus naujoves, susipažįsti su naujausiomis technologijomis. Taip su keletu draugų pradėjome mokytis. Jau dabar suprantame, kad šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojų specialistų Lietuvoje labai trūksta ir mūsų profesija tampa labai perspektyvia“, – savo pasirinkimu džiaugiasi Erikas Lukovskis.
Studijuoti Eriko pasirinktą profesiją gali kiekvienas, baigęs dešimt ar dvylika klasių arba visi, norintys persikvalifikuoti, kitaip sakant šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojo profesijai amžiaus cenzas netaikomas.
„Šiandien statybų sektoriuje trūksta praktiškai visų specialistų. Žmonės nori gyventi komfortiškai, turėti modernias šildymo ir vėdinimo sistemas, todėl mūsų darbuotojai turi būti itin aukštos kvalifikacijos, kad sugebėtų instaliuoti patalpų klimato reikalavimus atitinkančias sistemas, kurios nepriekaištingai veiktų. O rinkoje vis daugėja tiekėjų, kurių sistemos yra modernios bei kokybiškos, trūksta tik specialistų, kurie moka jas įrengti“, – dabartine situacija statybų sektoriuje dalinosi TECHIN pameistrystės profesijos mokytojas Artūras Banuškevičius.
Šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojo profesiją Erikas pasirinko mokytis pameistrystės mokymo formos būdu, norėdamas vienu metu suderinti darbą ir mokslus. Statybų sektoriuje studijuojantiems ir dirbantiems asmenims pameistrystės mokymo formos nauda yra nenuginčijama ir nepamatuojama, tai tikriausiai pagrindinis būdas tapti puikiu šios srities specialistu.
„Mokydamasis pameistrystės būdu mokinys pajunta visą darbo specifiką ir supranta ar šis darbas jam tinka. Į mūsų mokyklą ateina įmonių vadovai ieškoti specialistų, mes iškarto pasiūlome mokiniams įmones, kuriose, atlikę praktiką, dažnai pasilieka dirbti“, – sako Vilniaus statybininkų rengimo centro profesijos mokytojas Rimantas Martišius. O centro direktorė Daina Kiršanskienė priduria, kad mokinių rengimas be bendradarbiavimo su įmonėmis yra neįmanomas, nes negalima atsilikti nuo technologijų ir darbo organizavimo naujovių, o pameistrystė – tai pats geriausias būdas šiai sinergijai pasiekti. „Darbdavys užsiaugina sau darbuotoją su mūsų pagalba“, – priduria Rimantas Martišius. Pasak jo būtent praktiniai užsiėmimai labiausiai ir motyvuoja studentus, tačiau ypatingai savo motyvacija išsiskiria mūsų šalies svečiai – jaunuoliai iš Ukrainos. „Jie atvažiavę čia laikinai, mokosi Vilniuje ir ruošiasi grįžti dirbti į Ukrainą, o ten atstatymo darbų bus labai daug. Tad jie yra ypatingai žingeidūs“, – sako Rimantas Martišius.
Pradėjęs studijuoti Vilniaus statybininkų rengimo centre, Erikas Lukovskis net negalėjo įsivaizduoti, kad mokslai jam taip patiks. Vaikinas sako, kad vos tik įgis šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojo specialybę, kibs ir į kitus mokslus šiame rengimo centre. Kol kas galvoja, kad jam būtų labai naudinga pagilinti santechniko profesijos žinias.
Visą laidą „Kuriantys Lietuvą. Pameistrystė“ žiūrėkite šeštadienį 17 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.