Moko finansinio raštingumo
Žaidžiant finansų strategijos stalo žaidimą pasijaučiama kaip tikroje akcijų biržoje: galima įsigyti tam tikros srities, pavyzdžiui, farmacijos, informacinių technologijų ar net kriptovaliutos akcijų arba įmonių, jas pirkti, parduoti ir, tokiu būdu vis didinant savo kapitalą, įsigyti pergalės taškų, kurie ir nulemia, kas taps nugalėtoju. Be abejo, blogai investavus galimi ir nuostoliai.
Kaip teigė Egidijus, stalo žaidimų akcijų biržos tematika yra buvę ir anksčiau, bet „Mad Market“ unikalumą lemia akcijų prognozės laukas, kiti kintamieji faktoriai.
„Daugelyje žaidimų sėkmė yra vienas pagrindinių faktorių, pas mus sėkmės yra vos keli procentai. Jeigu bandysi žaisti negalvodamas, tai žaidimo nelaimėsi“, – atkreipė dėmesį žaidimo kūrėjai.
Žaidžiant viską sprendžia pats žaidėjas. Kaip ir tikroje akcijų biržoje, reikia gerai pagalvoti, kada įsigyti ir kada parduoti akcijas būtų geriausias laikas, įvertinti, ar „apsimoka“ dalyvauti juodojoje rinkoje – žaidime yra ir tokia galimybė, kiek ir kada verta rankose „laikyti“ pinigų arba akcijų.
„Kiekvienas turi susikurti savo strategiją, atsižvelgiant į esamą situaciją. Žaidimas tuo ir įdomus, kad mintinai neišmoksi, ką ir kada turi daryti, nes viskas gali keistis priklausomai nuo oponentų įgūdžių ir pasirinkimo“, – sakė broliai.
Žaidimo lentoje yra kelios dalys, tačiau žaidėjas visus veiksmus atlieka vienu metu: keliauja ratu aplink lentą ir sprendžia, verta įsigyti įmonę ar kitą žaidimo bonusą. Taip pat aktyviai dalyvauja akcijų biržoje.
Broliai norėjo tokio stalo žaidimo, kuris būtų įdomus ir suprantamas visiems, tačiau tuo pačiu ir paskatintų mąstyti. „Žaidžiame ir su savo vaikais, tad tikrai tinka šeimai. Šis žaidimas moko ir finansinio raštingumo, kas, manau, labai svarbu“, – sakė Jonas, atkreipęs dėmesį, kad žaidžiant su vaikais, prireikus, svarbu jiems padėti.
Broliai norėjo tokio stalo žaidimo, kuris būtų įdomus ir suprantamas visiems, tačiau tuo pačiu ir paskatintų mąstyti.
Įkvėpė vaikystės prisiminimai
Stalo žaidimų šaknys brolių šeimoje gan gilios. „Vaikystėje tikrų stalo žaidimų neturėdavome, tad susikurdavome patys. Tuo metu visi buvome girdėję apie garsųjį „Monopolį“, tačiau jo nebuvom matę. Su broliais nusprendėme patys jį pasigaminti, kaip mes jį įsivaizdavome“, – prisiminimais dalijosi J. Leščiauskas.
Brolių pagamintas „Monopolis“ nebuvo panašus į tikrąjį. „Tuomet viską piešėme ant tapetų, tai gavosi didelė lenta su nindzėm, treniruočių salėm ir panašiai – prisimenu, kad tai buvo Sąjūdžio laikai. Po daugelio metų pamatėme tikrąjį variantą ir supratome, kad mūsiškis nė iš tolo nebuvo panašus į jį ir mūsų žaidimas buvo įdomesnis!“ – šypsojosi Audrius.
Sukūrus žaidimą broliai susidūrė ir su tam tikrais iššūkiais. Jie savo žaidimą davė išbandyti profesionaliems žaidėjams Kaune. „Jau buvome perdavę spaustuvei gaminti šį žaidimą, tačiau sulaukėme tam tikrų žaidėjų pastebėjimų, kurie buvo išties logiški ir naudingi mūsų stalo žaidimui. Dėl to turėjome sustabdyti gamybą ir atlikti tam tikras korekcijas“, – atskleidė Egidijus.
Nori prekiauti Europos rinkoje
„Mad market“ – pirmasis brolių sukurtas stalo žaidimas, tačiau tikrai ne paskutinis. „Šiuo metu planuojame dar du žaidimus. Vienas jų bus karinės strategijos, teritorijų kontrolės žaidimas. Kitas – trumpesnis ir paprastesnis, skirtas laisvalaikiui be jokio strategavimo“, – įvardijo Audrius.
Brolių tikslas – stalo žaidimais prekiauti ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. „Stalo žaidimai Lietuvoje vis dar nėra labai populiarūs, todėl iš to gyventi yra sudėtinga. Savo stalo žaidimais norėtumėme prekiauti visoje Europoje, tą jau bandome daryti, tačiau, ar pavyks, sudėtinga atsakyti“, – savo planus atskleidė kūrėjai.
Nors vyrai planuoja dar du stalo žaidimus, tai tikrai ne vieninteliai žaidimai, apie kuriuos jie svarsto. „Turime daugybę idėjų, viena kita idėja, kaip pavyzdžiui „Mad Market“, ateina iš vaikystės. Mūsų tėvai ir seneliai pliekdavo kortomis arba mesdavo virbalus iki vidurnakčio ir ilgiau. Stalo žaidimas „Virbalai“ atėjo dar nuo prosenelio laikų, tada juos gamindavosi iš sulūžusio dviračio ratų stipinų. Matyt, čia genetika suveikė, kad ir mes vis kažką žaidžiamo norim sukurti“, – pasakojo Egidijus.
Trys broliai svarsto, kad ateityje stalo žaidimai galėtų tapti ne tik papildoma veikla, bet ir galimybe iš to gyventi. Šiuo metu jie turi susikūrę stalo žaidimų puslapį „Brothersgamefactory“, kuriame galima įsigyti „Mad market“ stalo žaidimą.
„Kol kas tai nedidelis verslas, gal net labiau pomėgis, bet judame ta linkme ir dirbame ties tuo, kad galėtumėme iš to gyventi“, – teigė Jonas.
Finansinių strategijų stalo žaidimą „Mad market“ į rinką broliai paleido praėjusių metų gruodį. „Šis žaidimas dar unikalus tuo, kad jis 100 proc. yra sukurtas ir pagamintas Lietuvoje. Daugelis žaidimų yra gaminami Kinijoje arba Lenkijoje“, – atkreipė dėmesį J. Leščiauskas.