„Žmonės laukia eilėse, kad galėtų nusipirkti mūsų produkcijos“, – patikino Viktoras Voroncovas, įmonės generalinis direktorius.
Reikia tiktai noro
Toks didelis susidomėjimas kyla ne tik dėl aukštos kokybės įrangos, bet ir dėl tvirtos, efektyviai dirbančios komandos. Šiuo metu V.Voroncovas yra subūręs, kaip pats sako, geriausius 19 darbuotojų. Čia daugiausia dirba lietuvių, tačiau yra ir baltarusių, be to, įmonėje triūsia ir vienas egiptietis.
„Rasti lietuvių darbuotojų sunku, mažai kas mokosi inžinerijos. Todėl nebent turėtume eiti į universitetus, kalbėtis su pirmakursiais, jiems siūlyti stipendijas ar sumokėti už mokslus, kad pabaigę juos ateitų pas mus dirbti“, – aiškino įmonės vadovas.
Anot jo, baltarusiai turi daugiau praktinių įgūdžių, o lietuviai universitetuose labiau gilinasi į teoriją. Tačiau net ir tai nėra problema. Anot V.Voroncovo, svarbiausia noras, o visko, ko tik reikės, kolegos išmokys. Su tuo susidūrė ir 2015 metais Pardavimų skyriuje įsidarbinęs Olegas Abramovas.
„Atėjęs žinojau tik tiek, kad tokie pastoliai egzistuoja, daugiau – nieko. Bet pradėjus dirbti turėjau susipažinti su produkcija, vėliau – bendrauti su smulkesnių klientų ratu. Jei ko nors nežinodavau, negalėdavau atsakyti į kliento klausimą, teiraudavausi inžinieriaus. Tikrai nebuvau paliktas likimo valiai, bendradarbiai padėjo“, – prisiminė savo darbo pradžią O.Abramovas, dabar daugiau užsiimantis ne pardavimu, o įmonės įvaizdžiu viešojoje erdvėje.
Įmonė auga su komanda
Įmonės patalpose yra mokymų salė, lauke – ir konstrukcijos praktikuotis. O supratus, kad žinių stinga ar norima jų pasisemti daugiau, bendrovė sumoka už darbuotojų mokslus.
Būtent O.Abramovas ir yra vienas tų darbuotojų, už kurio mokslus įmonė moka. Dabar jis magistrantūroje semiasi žinių apie integruotą komunikaciją. „Žmonės privalo tobulėti. Jeigu jie sustoja, sustoja ir įmonė“, – aiškino V.Voroncovas.
Kaip tai svarbu, buvo suprasta dar pačioje darbų pradžioje. Ilgą laiką naudotą milimetrinį popierių ir pieštukus brėžiniams pakeitė apie 2013 m. prie komandos prisijungęs statybos inžinerijos bakalauro studijas baigęs ir tuo metu magistrantūroje pradėjęs studijuoti Vaidas Baltuška.
Jis perkėlė įmonę į naują profesionalumo lygį, pradėta naudotis kompiuterinėmis programomis. Būtent tada ėmė augti ir įmonė, ir klientų ratas. Nors pačioje pradžioje, kol komanda buvo maža, tekdavo užsiimti ne tik savo srities darbais.
„Reikėjo ir sandėlyje padirbėti, ir prekes į sunkvežimius krauti, o tada skubėdavau sutvarkyti dokumentus, bendrauti su klientais. Laikui bėgant išaugome ir atsirado daugiau darbuotojų, tada nuo sandėlininko darbo galėjau atsitraukti“, – šypsojosi pardavimų vadovas Nerijus Matulionis.
Tikisi sulaukti pensijos
Pats V.Voroncovas prie šios įmonės vairo stojo 2011 metais. Tuo metu pardavęs savo kurtą verslą suomiams jis ėmėsi ieškoti kito darbo. Paieškos ilgai netruko – išsiuntęs laiškus įvairioms įmonėms iš vokiečių atsako sulaukė greitai ir jau kitą dieną susitarė dėl darbo pokalbio Vilniuje.
V.Voroncovas neprašytas išanalizavo viešai prieinamus įmonės duomenis ir atėjęs į pokalbį pateikė analizę, matomas problemas ir sprendimus. Tad jau po savaitės Viktoras vyko į Vokietiją susitikti su akcininkais ir buvo įdarbintas generaliniu direktoriumi „Layher Baltic“ įmonėje.
Pradžia buvo sudėtinga, tuo metu įmonė turėjo skolų, bet vos per metus pavyko apyvartą padidinti kone tūkstančiu procentų, atiduoti skolas, vėliau imta plėstis, didinti darbuotojų skaičių.
„Pernai viena 40 metų „Layher“ dirbusi moteris išėjo į pensiją. Ji ten pradėjo dirbti baigusi mokyklą ir taip niekada neišėjo. Noriu, kad mano surinkta komanda čia taip pat dirbtų iki pensijos. Žinau, kad yra bandymų mano darbuotojus pervilioti, bet niekas neišeina. Pats taip pat sulaukiu skambučių, bet vokiečiai man patikėjo šį verslą, nenoriu nuvilti ir neišpildyti jų lūkesčių, man patinka čia dirbti. Tikrai čia dirbsiu iki pensijos“, – nusijuokė V.Voroncovas.
Darbe privalumų apstu
Ir iš tiesų net patys darbuotojai pripažįsta, kad naujų veidų tarp kolegų netenka taip dažnai matyti. Tie, kurie įsidarbina, dažniausiai nebeišeina.
Antai inžinierius Vaidas šiame kolektyve jau 9 metus ir apie pokyčius nesvarsto.
„Mane čia laiko ne tik atlyginimas, bet ir darbo sąlygos, pobūdis, kolektyvas. Esu sulaukęs pasiūlymų pereiti dirbti į kitas įmones, bet ten darbo specifika būtų kiek kitokia, karjeros galimybės irgi ne tokios, kokias turime čia. Manau, šioje srityje mūsų įmonė konkurentų nelabai turi“, – kalbėjo jis.
Olegas kiekvieną savaitę sulaukia dviejų trijų darbo pasiūlymų, tačiau nė karto nebuvo net pasvarstęs pasiteirauti apie darbo sąlygas, atlyginimą ar tartis dėl darbo pokalbio.
„Anksčiau, kai dirbau kitoje bendrovėje, kas rytą į darbą eidavau per prievartą, visą dieną tekdavo sėdėti ir monotoniškai dirbti. Vėliau supratau, kad pradėjau stagnuoti, pasiekiau lubas, nebebuvo galimybių augti. O atėjęs čia supratau, kad patekau ten, kur man reikėjo, dėl kolektyvo, galimybių, mokymų, kelionių. Ir šiuo gyvenimo etapu nieko nenoriu keisti, man patinka čia dirbti“, – pasakojo O.Abramovas.
N.Matulionis, šioje įmonėje besisukiojantis nuo 2011 metų, darbo keisti taip pat nenori. Jam patinka, kad dirbant šioje srityje galima išvysti tokias vietas, į kurias kiti gyventojai nepatenka. Jis aplankė visus Lietuvos oro uostus, Klaipėdos jūrų uostą, „Orlen Lietuva“, „Achemą“ ir kitas gamyklas, dažnam nematytus jų kampelius.
Apie keliones kalbėjo ir 3 metus „Layher Baltic“ dirbantis Vidas Dobrikas. Sukaupęs daugelio metų patirtį pardavimų srityje jis įsidarbino čia planuodamas, kad važiuodamas susitikti su klientais išmaišys visą Lietuvą.
Tačiau vos tik jam įsidarbinus užklupo pandemija, tad keliones teko atidėti ir visą darbą atlikti telefonu. Vis dėlto dabar situacijai pasikeitus V.Dobrikas sukiojasi po įvairias bendroves, maisto ir gėrimų pramonės gamyklas.
„Taip ir Lietuvą dirbdamas pamatau, o aplankęs įdomias vietas savaitgalį į jas nusivežu ir šeimą“, – juokėsi V.Dobrikas.
Šiuo metu įmonėje – 19 darbuotojų, tačiau kitąmet planuojama plėtra ir darbuotojų skaičiaus didinimas, mat daugiau dėmesio bus skiriama Islandijai – prireikus reikės galinčių nuvykti į šią šalį.