Į savo verslą sudėjo dešimtis metų patirties
Šunis, kates ir net triušius priimanti moteris pasakoja, kad su gyvūnais dirba bent 25 metus. Per šiuos metus patirties sėmėsi gyvulininkystėje, dirbo specializuotoje gyvūnų vaistinėje, užsiėmė gyvūnų veisimu. Taip pat specialistė apie 20 metų dirbo su triušininkyste.
Mokslo darbuotojos ir dėstymo kelias nėra svetimas nei pačiai kirpyklos bei parduotuvės įkūrėjai, nei jos vyrui – abu krimto veterinarijos mokslus Lietuvos veterinarijos akademijoje, o vėliau atsidavė mokslui. Tiesa, Daiva patikino, kad mokslo darbuotojos atlyginimas jos nebetenkino, todėl reikėjo ieškoti pelningesnių būdų užsidirbti.
Prieš daugiau nei aštuonerius metus persikraustė iš Radviliškio rajono į Kauną: vyras tęsė darbą mokslo srityje, o pati Daiva pradėjo ieškoti kitų veiklų. „Išgyventi iš mokslo tikrai nelengva“, – sakė ji.
Pašnekovė įsidarbino veterinarijos vaistinėje, tačiau neilgai trukus suprato, kad patirties turi pakankamai, jog pradėtų savo nuosavą verslą. Taip ir kilo idėja Kaune įkurti naminių augintinių kirpyklą ir taip pat rūpintis prekių gyvūnams parduotuve.
Kol kas ji čia sukasi viena. Jei kerpant šunį ar kitą naminį augintinį į parduotuvę užsuka kitas klientas, Daiva trumpam palieka gyvūną ir nubėga pas žmogų, kuriam reikia konsultacijos, pagalbos išsirenkant prekes.
Tiek internetinėje, tiek fizinėje parduotuvėje klientai gali rasti prekes šunims, katėms, graužikams, paukščiams, žuvytėms. Augintinių šeimininkai gali pasikonsultuoti ir įsigyti, kokių pašarų, papildų, vaistų ar žaislų reikia auginamam gyvūnui. Taip pat galima nusipirkti ir priežiūros ar vedžiojimo prekių: tereikia žinoti, ko reikia.
Ilgainiui verslininkė svarsto teikti ir veterinarijos paslaugas. Tačiau to viena jau niekaip nesuspėtų – ji skaičiuoja, kad tokiai plėtrai reikėtų bent trijų papildomų darbuotojų.
Kartais pagalbos sulaukia ir iš dukters, kuri taip pat studijuoja su veterinarija susijusius mokslus. Tačiau Daiva patikino, kad didžiausias dėmesys mokslams, todėl pagalbos parduotuvėje nesitiki daug.
Kirpti išmoko 14-os, kai įsigijo savo šunį
Moteris prisimena, kad šunų kirpimu susidomėjo tada, kai 14-os metų, tada jau buvo vyresnė mokinė, gavo šunį ir norėjo išmokti jį apkirpti, prižiūrėti. Todėl nusprendė įstoti į kirpėjos specialybę, kad galėtų pati prižiūrėti savo augintinį – taip po truputį pradėjo tobulinti savo įgūdžius.
Kadangi vis dar užsiima gyvūnų veisimu, namuose šiuo metu gyvena su keturiais šunimis, tačiau tai – joks vargas, o tikrų tikriausias malonumas. Kadangi šeima, kaip ir įkurtas verslas, gyvena tame pačiame mikrorajone, Daiva suspėja ir išvesti bei prižiūrėti visus keturis augintinius, ir dirbti parduotuvėje, kirpykloje.
Ji pastebi, kad dažniausiai čia užsuka to pačio mikrorajono gyvūnų šeimininkai, tačiau vis sulaukia naujų klientų iš kitų mikrorajonų.
„Reklama šviečia, bet vis dar ateina naujų klientų, kurie atėję sako, kad net nežinojo, jog čia įsikūrusi kirpykla ir parduotuvė. Vieną kitą atveža ir iš Vilniaus, iš tolimesnio mikrorajono“, – teigė verslininkė.
Moteris pasakojo, kad neretai susiduria ir su atvejais, kai atėję šeimininkai čia patiki savo gyvūnus po to, kai kiti specialistai su jais negalėjo susitvarkyti. Mat dalis augintinių nenori kirptis, jie draskosi, dreba ar net kandžiojasi.
Dažniausiai šioje kirpykloje apsilanko Jorkšyro terjerai, Maltos bišonai. Juos šeimininkai nori apkirpti pagal metų laikus. Pavyzdžiui, vasarą pageidauja, kad kūno kailis būtų apkirptas trumpiau, tačiau ant kojyčių plaukai būtų ilgesni – turėtų vadinamąsias „kojinytes“. Žiemą atvirkščiai – kojyčių kailis patrumpintas labiau, o ant kūno paliekama daugiau kailio.
„Vasarą nori ir trumpai, ir gražiai, o žiemą – kad būtų praktiška“, – išsakė pastebėjimą pašnekovė. Ji įvardijo, kad šeimininkai kartais mėgsta augintinius ir dar labiau papuošti – nori, kad kirpėja šuniukui padarytų kuoduką ar į padarytą šukuoseną įsegtų kaspiną.
Tačiau čia taip pat gali būti apkirpti ne tik šunys, bet ir katės. Ji teigė, kad yra sulaukusi ir triušių, tad tai nėra svetima.
Daiva sako pastebinti, kad įprastai gyvūnus atveda apkirpti kas mėnesį ar kas šešias savaites. Tačiau yra sulaukusi šuns, kurio niekas nekirpo netgi du metus, tačiau tokių užsuka retai.
Visgi didžioji dalis klientų pasitiki specialiste ir jai palieka savo nuožiūra nuspręsti, kaip kirpti gyvūną. Tačiau kai kurie ateina ir su specifiniais reikalavimais ir netgi parodo nuotrauką, kaip įsivaizduoja patį kirpimą.
Tačiau gyvūnai čia ne tik gali būti apkirpti ar jiems triminguojamas kailis. Čia taip pat išvalomos ausys, nukerpami nagai ir jie patys išmaudomi.
Taip pat retai pasitaiko ir tokių, kurie čia užsuka tam, jog jų augintiniai būtų paruošti parodoms.
Ne tokia populiari, tačiau įmanoma paslauga yra šunų ar kačių kirpimas namuose. Verslininkė taip pat siūlo pamaitinti ar išvesti augintinius, kai jų šeimininkai išvykę ilgesniam laikui dėl darbo reikalų ar atostogų. Vis tik pastebima, kad šioje Kauno dalyje tokiomis paslaugomis vietiniai naudojasi gana vangiai, tačiau jei būtų daugiau norinčių – specialistė klientams mielai padėtų.
Šis verslas yra „Kiekvienas gali“ smulkaus verslo stiprinimo bendruomenės narys. Tapkite ir jūs „Kiekvienas gali“ bendruomenės nariu: www.swedbank.lt/kiekvienasgali.