Paaiškėjo „Verslo geno“ nugalėtojai: ant pakylos verslo rykliai apdovanojo pradedančiuosius verslininkus

2021 m. lapkričio 13 d. 20:00
Lrytas.lt
Penktus metus „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės organizuojamas „Verslo geno“ projektas pasiekė finišo tiesiąją. Apdovanoti geriausi, didžiausią nuostabą keliantys ir skaitytojų mylimiausi verslai.
Daugiau nuotraukų (51)
„Lietuvos ryto“ Verslo skyriaus žurnalistai plėtoja prasmingą idėją – rašo ir kuria vaizdo siužetus apie jaunus žmones, kurie drąsiai imasi įgyvendinti neįtikėčiausius sumanymus, vysto pačius įdomiausius verslus Lietuvoje.
„Verslo geno“ projektas šiemet dalyvių sulaukė daugiau nei pernai. Žurnalistai per kone pusmetį aprašė beveik 70 smulkių ir vidutinių šalies jaunų verslų, gyvuojančių nuo vienerių iki dešimties metų, istorijų.
Projektas, prasidėjęs liepos mėnesį, baigėsi iškilminga apdovanojimų ceremonija. Trečiadienio vakarą Vilniaus televizijos bokštas nušvito raudona spalva. Taip simboliškai visiems vilniečiams ir miesto svečiams buvo pranešta apie šio išskirtinio projekto apdovanojimų renginį.
„Galbūt mes kartais pavydime verslininkams, keiksnojame juos, bet tik jie žino, kiek daug darbo reikia įdėti norint užkopti į tą sėkmės olimpą, išlaikyti darbuotojus pandemijos metu, sumokėti mokesčius ir gerus atlyginimus.
Šias sėkmės istorijas perskaitė keli šimtai tūkstančių žmonių. Tai įspūdingas susidomėjimas, tikiuosi, kad šie verslai įkvėps ir kitus“, – ceremonijoje kalbėjo naujienų portalo lrytas.lt Verslo skyriaus redaktorius Vytenis Radžiūnas.
Atnaujintas projekto formatas šiemet suteikė galimybę ir patiems jauno verslo atstovams kandidatuoti rinkimuose, papasakoti apie savo veiklą.
Geriausieji trečiadienį buvo pagerbti ir apdovanoti nominacijose: „Už drąsą rizikuoti“, „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“, „Metų atradimą“, „Šeimos verslą“, „Socialinis verslą“. Apdovanotas ir „Lrytas.lt skaitytojų favoritas“.
Namus praradusiems senoliams suteikia naujus
Už socialinį verslą apdovanojimas atiteko organizacijai „Orūs namai“. Jos įkūrėja Marija Bunkaitė nuo vienišumo ir skurdo gelbsti senjorus.
„Esu išklausiusi gausybę senolių pasakojimų, kaip jie prarado namus. Būtent tai ir paskatino mane įkurti „Orius namus“. Tai projektas, kurio idėja – neterminuota būsto nuoma savarankiškai gebantiems gyventi senjorams“, – taip savo verslą pristatė M.Bunkaitė.
Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, „Verslo geno“ komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas, sveikindamas šios nominacijos nugalėtoją, patikino, jog, nors projekte sulaukta daug ir įvairių verslų, labiausiai jaudina socialiniai, pakeičiantys žmonių gyvenimą, pritaikantys ir į Lietuvą atnešantys Vakarų pasaulyje naudojamas praktikas.
„Pasirodo, kad galima įgyvendinti net kelis aspektus: atlikti socialinę funkciją, kurti verslą, kuris yra rentabilus, bei pakeisti požiūrį į turtą, turto valdymą“, – sakė M.Dubnikovas.
M.Bunkaitė atsiimdama apdovanojimą pabrėžė, kad visiems, kurie kuria verslus, yra itin svarbu, kad kas nors vis palinksėtų galva ir pasakytų: „Gerai darai, daryk toliau.“ Tačiau vien žodžių nepakanka.
„Ačiū finansiniams rėmėjams, kurie supranta, kad feisbuko like'ais tokie verslai nepasistato, socialinės investicijos irgi yra reikalingos. Už rėmėjų pinigus pastatėme namus Vilniuje, dabar statome ir Alytaus rajone.
Ačiū ir šeimai, giminėms, artimiesiems, kurie dažniausiai savanoriškai, kai kurie priverstinai savanoriškai, kuria kartu su manimi, nori to ar nenori. Dar norėčiau padėkoti sau, kad galiu. Ir jums to paties linkiu – norėti, galėti ir daryti“, – šypsojosi nugalėtoja.
Iš kanapių – kraikas gyvūnams, betonas namams statyti
Apdovanojimas „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“ buvo įteiktas bendrovei „Kanapiniai sprendimai“.
Šį kanapių pluošto perdirbimo cechą įkūrė 37 metų Andrius Ramonas ir 33 metų Edvinas Petkevičius. Jie pripažįsta dažnai sulaukiantys klausimo, ar neturi nedidelio lapelio popieriaus, suprask – jo reikia suktinei susisukti. Tačiau vyrai iš kanapių stiebelių gamina kraiką gyvūnams. Jie aktyviai eksperimentuoja ir greitai žada pasiūlyti ekologiškus daugkartinio naudojimo kanapinius indus.
„Verslios Lietuvos“ Verslumo departamento vadovė Inga Juozapavičienė atviravo, kad konkurso nugalėtojus išrinkti sudėtinga, nes visi verslai – išskirtiniai. Visgi jai buvo itin svarbu, jog verslininkai rūpintųsi ne tik pelnu, bet ir kurtų tvarią ateitį, o būtent tuo užsiima „Kanapiniai sprendimai“.
„Šis apdovanojimas atiteko verslui, kuris turi begalinį potencialą. Sveikinu už drąsą kurti inovacijas, už drąsą pritaikyti savo žinias ir už drąsą rūpintis mūsų aplinka ir ateitimi“, – tarė I.Juozapavičienė.
Įsitikinę, kiek daug galimybių suteikia kanapių pluoštas, verslininkai nežada apsiriboti jo tradicinio pritaikymo sritimis. Ant scenos kalbėjęs „Kanapinių sprendimų“ bendrovės atstovas Antanas Valčiukas pasiūlė pasidomėti ir kanapiniu betonu.
„Tvari ateitis yra tai, dėl ko visa tai darome. Juk žinome, kad klimato krizė, ko gero, šiandien yra politinis klausimas numeris vienas. Prieš tai nominaciją laimėjo idėja kurti namus, o kaip tik mūsų kitas projektas – sukurti kanapių betoną. Tai gera, pigi, labai šilta medžiaga, skirta apšiltinti ar statyti namus“, – juokėsi jis.
Dirbiniai nukeliavo net iki Japonijos
„Už drąsą rizikuoti“ apdovanojimą komisija skyrė rankų darbo dirbinių parduotuvei Visagine „MD Shop“.
Jos įkūrėja Marija Trofimova prieš dvejus metus atidarė šios parduotuvės duris, tačiau dažnas užsukęs sakydavo, kad verslas negyvuos.
„O pasirodė, kad ji labai mūsų miestui“, – šiandien tuo įsitikinusi M.Trofimova. Be kitų prekių ji siūlo mamos kurtų vitražų ir paveikslų, pačios M.Trofimovos pagamintų kvapų ir žvakių bei vyro išdrožtų medinių komodėlių. Jos taip sužavėjo Lietuvoje rezidavusio Japonijos ambasadoriaus žmoną Michiko Shigeedą, kad ši pasiryžo šiais rankdarbiais pradėti prekiauti savo šalyje.
„Drąsos rizikuoti stinga daugeliui verslininkų, ypač kai tavimi niekas netiki. Manau, kad didžiausias laimėjimas yra tada, kai nugali pats save, kai patiki savimi, o tada lieka tik kitiems patikėti“, – įteikdamas apdovanojimą kalbėjo V.Radžiūnas.
M.Trofimova už įvertinimą dėkojo ne tik komisijos nariams, bet ir vyrui Dimitrijui, be kurio verslas nebūtų sėkmingas. „Džiaugiuosi, kad turime galimybę kurti ir kad mūsų dirbiniai dabar yra visame pasaulyje“, – sakė įkūrėja.
Visus stebinantys papuošalai iš mamų pieno
„Metų atradimu“ tapo „Breastmilk Jewelry“. Prieš daugiau nei trejus metus dviejų vaikų mama Lolita Rubinienė pradėjo gaminti papuošalus iš motinų pieno. Nors užsienyje tokie juvelyriniai dirbiniai populiarūs kone dešimtmetį, dalis lietuvių dar tik juos atranda ir stebisi išradingumu.
Visiems knieti sužinoti šių papuošalų gamybos paslaptis, tačiau meistrė tik nusišypso ir papurto galvą: „Aš kaip „Coca-Cola“, savo ingredientų neatskleidžiu.“
„Greičiausiai kiekvienas esame ne kartą pasakęs ar pagalvojęs, kad manęs daugiau niekas nebenustebins. Tačiau ši verslo idėja išsiskiria savo inovatyvumu, drąsa, šiluma ir sąsaja su tuo, kas kiekvienam yra brangu, tai mama ir mamų pienas. Šis verslas parodė, kad dar yra, kas mus gyvenime nustebina. Noriu pasveikinti šios verslo idėjos autorę Lolitą ir palinkėti jai nesustoti augti, drąsiai žengti verslo keliu“, – tarė Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė Laura Aldonė.
„Pradėsiu nuo žodžio „tikėjimas“. Kai pradėjau šitą verslą, pirmiausia labai juo tikėjau. Prasidėjo viskas ne nuo minties, kaip uždirbti pinigų ar kaip sukurti kažką, kas man neštų pelną, naudą, o nuo to, kad labai tikėjau tuo, ką darau, palaikau žindančias mamas.
Šis apdovanojimas yra kaip įrodymas, kad, jei tiki tuo, ką darai, nebijai nieko, labai tiki savimi ir žengi savo keliu, tai sėkmė ir apdovanojimai eina šalia, jie pasiveja tave ir atitenka į rankas. Tad tikėkite savimi ir savo idėjomis“, – palinkėjo nugalėtoja L.Rubinienė.
Augina tai, kas vadinama ateities maistu
Nominacija „Šeimos verslas“ atiteko „JolVik“ svirplių ūkio įkūrėjams Jolantai ir Viktorui Trečiokams. Jų užaugintus svirplius perka irkluotojai, biatlonininkai, mat tai – didelis baltymų šaltinis. Kurį laiką apie savo verslą net aplinkiniams neskelbusi šeima jau ruošiasi į užsienį – jų produkcijos laukia norvegai, kalbėtasi ir su prancūzais.
„Šiaulių banko“ Paslaugų vystymo tarnybos vadovas Mindaugas Rudys priminė, kad ir pats „Šiaulių bankas“ kadaise iš smulkaus vietinio užaugo iki trečio pagal dydį registruoto banko šalyje. Tad bankas pats praėjęs tokį kelią dabar palaiko ir kitus mažus Lietuvos verslus.
„Kaip auga šeimos verslas, taip visa Lietuva, kaip šeima, irgi gali auginti savo verslus, kurti, prisidėti ir skatinti kitų verslumą“, – sveikindamas šios nominacijos nugalėtojus sakė M.Rudys.
„JolVik“ įkūrėja Jolanta džiaugėsi įvertinimu ir tuo, kad gali kurti verslą, siejamą su ateities maistu. „Skatinu ir kitus prisijungti, nebijoti naujovių“, – paragino ji.
O štai Jolantos vyras Viktoras nepraleido progos pakviesti pavasarį visus į svirplių ūkį, apsilankyti edukacijose, susipažinti, kaip svirpliai auginami ir kuo jie naudingi.
Sporto klubas ne žmonėms, o jų augintiniams
Šio renginio nebūtų be gražios naujienų portalo lrytas.lt iniciatyvos, taip pat be skaitytojų, kurie domėjosi apie Lietuvoje ar Lietuvai kuriančius žmones. Šios sėkmės istorijos buvo perskaitytos ne dešimtimis, o šimtais tūkstančių kartų.
„Skaitytojų favorito“ statulėlė atiteko puspenkto tūkstančio balsų surinkusiam „Doggy gym“ verslui.
„Bėgam, bėgam“, – tokias frazes dažniausiai taria „Doggy gym“ savininkas Simonas Damašius. Jis pirmasis įkūrė šunų sporto klubą Lietuvoje. Į šias patalpas užsuka ir toiterjerai, ir bulterjerai. Nei amžius, nei ūgis sporto klubo šeimininkui nėra svarbūs. S.Damašius atskleidė, jog praeitais metais svorio tempimo varžybos buvo net paruošęs toiterjerą, kuris sverdamas 2 kg 800 g nutempė 200 kg svorį.
„Sveikinu Simoną sulaukus daugiausiai skaitytojų vertinimų. Balsų buvo daug, skaitomumas – milžiniškas. Šie talentingi žmonės nelieka nepastebėti.
Sveikinu ne tik šio renginio nugalėtojus, bet ir visus „Verslo geno“ aprašytus herojus. Mums jie visi yra nugalėtojai, šie žmonės yra kaip įrodymas, kad gyvename talentingoje ir kūrybingoje Lietuvoje“, – kalbėjo portalo lrytas.lt vyriausiasis redaktorius Tautvydas Mikalajūnas.
Šunų sporto klubo įkūrėjas Simonas dėkojo žmonai ir savo šuniukams, be kurių šio verslo nebūtų, taip pat ir lrytas.lt skaitytojams, nusprendusiems, kad „Doggy gym“ įkūrėjai turi atsistoti į projekto nugalėtojų gretas.
Simono žmona Agnė savo vyrui taip pat negailėjo gražių žodžių: „Noriu palinkėti, kad šiais metais vyrui būtų pirmas kartas ant scenos, bet nepaskutinis.“
Verslas, sprendžiantis klimato kaitos problemas
Specialų prizą startuoliui įsteigė projekto partneriai, verslo ir politikos lyderystės forumo „Lietuvos Davosas“ organizatoriai. Galimybė skaityti pranešimą konferencijoje „Lietuvos Davosas“, kuri vyks ateinančių metų gegužę, atiteko saulės modulių gamybos ir įrengimo bendrovei „Solet Technics“.
Nuo pardavimų vadovo iki generalinio direktoriaus – šitaip iškilo saulės modulių gamybos ir įrengimo bendrovės „Solet Technics“ generalinis direktorius ir Lietuvos saulės energetikos asociacijos viceprezidentas Andrius Karazinas, kai užėjus blogiems laikams įmonės akcininkai nuleido rankas.
Prizo steigėjai teigia, kad klimato kaita yra kaip milžiniško masto pandemija, o atsinaujinančios energetikos vystytojai, mokslininkai, verslininkai, saulės jėgainių statytojai yra mūsų gelbėtojai.
„Yra gera daryti neįmanomus dalykus, bet įprastai vienas to nepadarau. Tad norėčiau padėkoti savo komandai, be kurios būčiau niekas, ir akcininkams, kurie pasitikėjo, leido rizikuoti, daryti tai, kas iš pradžių atrodė neįmanoma. Tai įkvepia, tad linkiu visiems įkvėpimo“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė A.Karazinas.
Nominacijų nugalėtojus rinko patyrusi komisija, kurią sudarė Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, „Verslo geno“ komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė bei MB „Global world consulting agency“ vadovė Laura Aldonė, Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, „Šiaulių banko“ paslaugų vystymo tarnybos vadovas Mindaugas Rudys, „Verslios Lietuvos“ Verslumo departamento vadovė Inga Juozapavičienė, Lrytas.lt Verslo skyriaus redaktorius Vytenis Radžiūnas bei ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Tarptautinės rinkodaros ir vadybos programos vadovė dr. Lineta Ramonienė.
Specialiai šiems apdovanojimams menininkas Remigijus Kriukas sukūrė stiklo skulptūras.
Šiemet projekto partneriais tapo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei verslo ir politikos lyderystės forumas „Lietuvos Davosas“, „Lietuvos ryto“ televizija, kuri apdovanojimų ceremoniją transliuos lapkričio 20 d. 19 val. Ištikimais partneriais išlieka „Šiaulių bankas“ bei „Inter Rao Lietuva“.
Muzikinėje programoje apdovanojimų ceremonijos svečiai išvydo Leon Somov ir Diletos Meškaitės-Kiselienės duetą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.