„Ikea“ – subtilus klientas. Mes gaminame ekonominės klasės baldus, tačiau kokybine prasme jie turi būti tiek pat geri, kiek aukštos klasės gaminai. Tai – tam tikra filosofija, kurią vysto pati baldų prekybos milžinė“, – tikino R.Bakšys.
„Visagino linijoje“ iš „korinių“ ir medžio drožlių plokščių gaminami korpusiniai baldai svetainei, miegamajam, spintos, lentynos ir stalai. Kas mėnesį čia padaroma apie 60 tūkst. stalų, 100 tūkst. komodų, 50 tūkst. lentynų. Daugiausia baldų išvežama į Europos šalis, JAV, Švediją, tačiau bendrai geografija kur kas platesnė: baldų iš Visagino galima rasti Indijoje, Taivane, Malaizijoje, Singapūre, Japonijoje, Kinijoje bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose. 2020 m. įmonės pardavimai viršijo 74 mln. eurų.
Ši gamykla – vienas didžiausių darbdavių regione: turinčią 830 darbuotojų baldų gamintoją lenkia tik Ignalinos atominė elektrinė. Tačiau darbo jėgos vietoje trūksta, todėl darbuotojus vežasi iš Zarasų.
Kitas problemos sprendimo kelias – robotizuoti procesus. Naujausias pirkinys – 750 tūkst. eurų kainavusi mašina, skirta tik vienam procesui – remontuoti kojas. Tai, kam anksčiau padaryti reikėdavo 15 žmonių, šiandien pakanka dviejų. Iš viso „Visagino linijoje“ – 20 robotų, kurie tarpusavyje „kalbasi“ algoritmais.
„Lyginant su visai baldininkais, esame smarkiai automatizuoti. Tas vyksta nuo pat pirmos įmonės įkūrimo dienos: perkama šiuolaikiškiausia įranga, nes tik su tokia galime konkuruoti“, – kalbėjo R.Bakšys.
Tačiau tai neišgelbėjo nuo kovido pasekmių – įprastai visą parą dirbanti gamykla pernai du mėnesius stovėjo: nejudėjo tiekimas, stojo parduotuvės. Iškrito viena šeštoji metų, o tai, anot pašnekovo, gan ženklu. Atsigavimas ėjo bangomis. Didelį greitį vėl pavyko išvystyti nuo rugpjūčio pabaigos.
Gal ir nestebina: baldininkai žino, kad pats jų gaminių pirkimo pikas – rugpjūčio rugsėjo mėnesiai. Per juos, lyginant su geguže, baldų poreikis gali būti visais 20 proc. didesnis, o kai kurių gaminių šeimų augimas gali būti ir dar spartesnis.
„Šiandien didžiausias rūpestis – konteinerių stygius ir kainos. Turim iššūkių dėl žaliavų – tie iššūkiai kitą kartą tokie, kad kai kuriuos užsakymus netgi tenka nukelti. Pavyzdžiui, pušies masyvo turėtų būti ir Lietuvoje, tačiau jo nepakanka. Galbūt vietiniai gamintojai parduoda kitur, o dėl pandemijos sutrūko tiekimo grandinė“, – pasakojo „Visagino linijos“ vadovas.