„Iš senų plokštelių gaminame laikrodžius, nes vinilas simbolizuoja ilgaamžiškumą, o mums tai ir asocijavosi su laikrodžiu. Žmonėms tai – nostalgija, sentimentai: yra daug melomanų, kurie nori, kad plokštelės gyvuotų ilgai, o laikrodis – geras to simbolis“, – portalui lrytas.lt pasakojo vienas „Crop Shop“ įkūrėjų L.Mazeliauskas.
Idėja panaudoti kitiems nebereikalingas plokšteles kilo bekeliaujant po Barseloną, kur užmatė žmones piešiant ant jų. Kadangi Lietuva garsėja lazeriais, vaikinai nusprendė pabandyti tą patį įgyvendinti eskizus išpjaunant lazeriu.
Pirmąjį laikrodį draugams išpjovė ant senelių nebenaudojamos „Daft Punk“ plokštelės.
„Pamatėme, kad aplinkiniams tai patinka, todėl nusprendėme paleisti projektą komerciniais tikslais“, – apie hobį, tapusį pelningu užsiėmimu, pasakojo Laurynas.
Per šešerius metus vaikinai įsuko ir serijinę laikrodžių gamybą – rinkai pasiūlyta per 800 modelių. Ir nors tarp jų serijos – ir su automobiliais, ir su krepšinio žvaigždėmis, miestų kontūrais, laikrodis-žvaigždė – su AC/DC atvaizdu. Būtent jį Laurynas vadina bestseleriu.
„Crop Shop“ serijiniai laikrodžiai kainuoja 29 eurus, pjaustomi pagal individualų užsakymą, priklausomai nuo maketo sudėtingumo – apie 40 eurų. Tiesa, L.Mazeliauskas sako, jog kaip sykis keičia verslo modelį – jiedu su draugu laikrodžius pardavinės įmonėms kaip verslo dovanas.
„Kadangi gamybos procesas gana brangus ir jis užtrunka, verčiau tą daryti platesniu mastu nei po vieną vienetą. Norime tapti verslo dovanų parduotuve – netrukus ketiname pasiūlyti ir daugiau interjero detalių iš vinilinių plokštelių.
Kalėdinių verslo dovanų paieška prasideda jau vasaros pabaigoje, todėl dabar mums – pats įkarštis. Spalį gamybos apimtys palyginti su tomis, kurios būna ramiuoju periodu, išauga penkis kartus, o lapkritį – gruodį – 20-30 kartų“, – tikino Laurynas ir pridūrė, kad pernai, artėjant žiemos šventėms, dvi savaites su dešimčia samdytų žmonių laikrodžius pakavo dieną naktį – tiek būta užsakymų.
Buvo metas, kai Laurynas su Žilvinu patys lazeriu pjaustydavo maketus ant plokštelių. Tačiau jau kuris laikas šią paslaugą užsako pas partnerį, nes nusprendė, kad patiems verčiau imtis reklamos darbų.
Nors tam tikrais laikotarpiais laikrodžių gamyba buvo tapusi pagrindine veikla, dabar tai – greičiau hobis. „Patys dirbame marketingo srityje, todėl ne visada tam lieka laiko, tačiau dabar norime šį projektą atgaivinti, stipriam gyvavimui paleisti kitose šalyse, – sakė pašnekovas. -
Tikriausiai kiekviename versle nutinka momentų, kai galvoji, kad perdegei, kartais pyksi ant savęs, kad neskiri tam pakankamai laiko, bet žmonių atsiliepimai skatina judėti į priekį. Manau, mes niekada nesustosime: šis projektas mums niekada nebuvo kančia, o tik malonumas. Galų gale, abu dirbame protinį darbą – kartais norisi prisėsti, užsileisti muziką, surinkti laikrodį, įdėti į jo dėžutę kortelę ir supakuoti“.
„Crop Shop“ ruošiasi savo internetinės parduotuvės puslapį išversti į prancūzų ir vokiečių kalbas, kad gaminius galėtų pasiūlyti šioms rinkoms. Tačiau ir be to vaikinų idėjos paplitę po pasaulį: trečiaisiais gyvavimo metais laikrodžiais iš vinilinių plokštelių jie pradėjo prekiauti užsienyje per etsy.com platformą. Didžiausios šalys, kurias pasiekia „Crop Shop“ gaminiai – JAV, Kanada, Jungtinė Karalystė. Per jų pačių svetainę daugiausia užsakymų sulaukiama iš Baltijos šalių.
Su užsieniu reikalų vaikinai turi ne tik išsiųsdami laikrodžius, bet ir iš ten parsigabendami plokšteles jiems gaminti. Didžioji dalis vinilo atkeliauja iš Vokietijos sendaikčių turgų.
„Mes jas prikeliame naujam gyvenimui. Vokietijoje labai populiaru prekiauti plokštelėmis, kurios dabar jau nebeklausomos – vietinių ansamblių, chorų. Mano bičiulis plokšteles parsiveža priekabomis, atsirenka sau tinkamas, o likusias perleidžia mums“, – pasakojo Laurynas.